“Yeni bir döneme giriyoruz”

“Yeni bir döneme giriyoruz”

Türk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, çalışanlara bilgilendirme maili gönderdi..

 

Yeni bir döneme giriyoruz.

Korona virüs salgını sebebi ile alınan kararlar ve küresel seyahat sınırlamaları havacılığın, tarihinde görülmemiş ölçüde ciddi bir krizle karşılaşmasına neden oldu. “Havacılığın Kıyameti” tanımıyla adlandırılabilecek bir süreci tüm dünya ile birlikte yaşıyoruz.

Bu krizi doğru anlamak ve süreci hep beraber yürütmek zorundayız. Uçuşların neredeyse durduğu bu günlerde, tüm çalışanlarımızın işlerini korumak için kısmi çalışma uygulamasına geçtik. Kısmi çalışma ile çalışanlarımızın iş akitleri devam etmekte ve çalışma süreleri ile uyumlu olarak belli bir ücretleri garanti altına alınmakta. Sağlık güvenceleri ise devam etmekte.

Bu süre zarfında özellikle kargo organizasyonumuz tüm gücü ile, uçuş ekiplerimiz ve operasyon birimlerimiz ise iş yüklerine bağlı olarak fiili çalışmalarını yürütüyorlar. Kendilerine hassaten teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum. Diğer çalışma arkadaşlarımız ise kendilerine tebliğ edilen esaslar dahilinde ofisinden veya evinden çalışmaya devam edecekler.

Ben inanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu zor şartlar, çalışma günü ya da mesai ücreti hesabı yapılacak günler değil. Seferberlik ruhu ile “ben ne yapabilirim” demeli ve bu doğrultuda düşünmeliyiz. Bu zor günler, elimizden geldiğince fedakarlık yapmak günüdür. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu ruhta olduğunu biliyor, her birinize samimi teşekkürlerimi iletiyorum.

Kısmi çalışma ile ilgili uygulamalar, Genel Müdür dahil tüm personelimizi kapsıyor. Yönetim Kurulumuz da 3 ay boyunca Yönetim Kurulu ücretlerini almayacağını deklere etti. Hepimiz bu süreci güçlü bir aile olarak beraber yaşayacağız ve üstesinden geleceğiz.

Başaracağız.

Zorunlu olmadıkça lütfen evde kalın. Ailenizle, sosyal çevrenizle ve iş arkadaşlarınızla teknoloji altyapısı ile irtibat kurun. Birbirinize destek olun. Evde geçirdiğiniz sürede kendinizi geliştirin. Eksik olan eğitimleriniz varsa elektronik sistemler üzerinden lütfen tamamlayın.

Gökyüzünün tekrar uçaklarımız ile dolacağı günler uzak değil. İnanıyoruz. Hep beraber başaracağız. Çok daha güçlü döneceğiz. Moraliniz yüksek inancınız sağlam olsun.

Bu aile başaracak.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
1990

Zaman çalışma günü mesai hesabı yapma günü değilmiş..Yazık yönetim kurulu 3 maaslarinı hibe etmiş…

Seyahat yasağı muafiyeti

Teşekkürler Sn. Genel Müdürüm, hep beraber bu zorlukları aşacağız inşallah.Bildiginiz gibi geçen ay itibarıyla senelik izine çıkarılan ve Mart ayı sonuna kadar senelik iznini kullanan uçucu arkadaşlarımız var.Bu arkadaşların bir kısmı, izinli oldukları için ve o zaman seyehat kısıtlaması olmadığı için Istanbul dışına çıktılar, Nisan ayında da hiç görevleri olmadığı için gittikleri yerlerde kaldılar. Ancak birkaç gün önce özel araçlara da seyahat yasağı geldiği için, bu arkadaşlara bir görev çıkması durumunda Istanbul’a gelişlerinde sorun olabilir.Bu bakımdan İç Işleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunup Thy uçucu personelin seyahat kısıtlamasından muaf tutulmasını sağlamanız çok iyi olur diye düşünüyorum, takdirlerinize sunuyorum.

Oku

Takdirlere sunmadan önce aç da seyahat yasağını bir oku. Görevli uçucu arkadaşlar için sorun yok.

Oku ya yanıt

Bu doğru değil, o genelgede uçuculara seyahat yasağı muafiyeti diye bir şey yok!

Mechanic

Bu nasıl bir haber? Fotoğraftaki kim? Bu metni kim yazmış? Hangi şirkette ne görev yapıyor?

Kilimci

Benim kör oğlum

Okumayan okur

Fotonun altında yazıyı okumayı denedin mi hiç ?