Yanlış Uçağa Bindirilen Kadın Çılgına Döndü

Yanlış Uçağa Bindirilen Kadın Çılgına Döndü

Bu ayın başlarında; soyadı Hong olan 34 yaşlarındaki kadın Hong Kong’a gitmek için,Taipei’nin Taoyuan Havalimanı’na geldi. Erkek arkadaşı Hong Kong Airlines’dan  gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu yaptırmıştı.

Bayan Hong,Hong Kong’a vardığında, erkek arkadaşı Hong Kong Airlines’dan yanlışlık yapıldığını belirten bir mesaj aldı.

Ne yapılmıştı?

Yanlış uçağa alınmıştı. Yanlış bir hava yolunun uçağına. Hem de bir erkek yolcunun yerine.

Bayan Hong uçuşunu check etmek için, yanlışlıkla Cathay Pacific kontuarına gitmişti. Kontuardaki görevli soyadı aynı olan  bir erkek yolcuya ait biniş kartını vermişti.

Çok şaşırtıcı ama Bayan Honguçağına (yanlış uçağa) bindi, güvenli bir şekilde   Hong Kong’a indi. Havalimanı görevlileri (ya da immigration/göçmenlik yetkilileri) durduruncaya kadar her şey yolunda gözüküyordu.

Sevgilisi Hong Kong Airlines’dan bir bildiri almadı. Ta ki gidiş-dönüş uçuşun Taipe’ye dönüş bacağı için işlem yapılıncaya kadar.

Uçuşun ilk bacağı yolcu tarafından tamamlanmamışsa, nasıl işlem yapıldı? Cathay Pacific hatayı kabul etti. Şu anda olası nedenleri hala araştırıyor.

Tayvan’daki uçuş-bording prosedürleri incelenirken bir çok soru gündeme geliyor.

Karışıklık sonrası Bayan Hong Tayvan’a dönüşü için, Cathay Pacific ile Hong Kong Airlines’ın bir koordine yapmasını, VIP salonunda ağırlanmasını ve bu rahatlatıcı ortamda bir *Bloody Mary’nin tamamen paramparça olan havacılık güvenlik sisteminden çektiklerini unutturacağını söyledi

*Votka, domates suyu ve çeşitli baharatlar ile hazırlanan kokteyl

 

 

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments