Wizz Air, Abu Dabi hedeflerini açıkladı

Wizz Air, Abu Dabi hedeflerini açıkladı

Wizz Air Körfez bölgesinde 100 Uçağı işletmeyi Planlıyor

Wizz Air CEO’su József Váradi; önümüzdeki 15 yıl içinde, Körfez bölgesinde 100 uçaklık bir filo işletme hedeflerini açıkladı.

ATM Virtual’de yapılan bir video konferansında Bay Váradi, bu yıl Ekim ayında başlayacak olan Wizz Air Abu Dhabi girişimini başlatmak için olan ilk planlarını hızlandırdığını söyledi.

“AB’de neler başardığımıza bakarsanız, son 15 yılda filomuzu 100 uçağa çıkarmayı başardık ve aynı şeyi Abu Dabi’de de yapabilmeliyiz” dedi Bay Varadi.

Bay Váradi; havayolunun, hem BAE’yi hem de GCC pazarlarını hedeflediğini söyledi.

Ancak Bay Váradi; farklı hükümetlerin Covid-19 krizine karşı verdikleri tutarsız tepkinin, sektörü desteklemediğini ve havacılığın iyileşmesi için de bir takım düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

“Havaalanları, 11 Eylül’den sonra yüksek güvenlik önlemleri uyguladılar.Bizim de sağlık ve güvenlik konusunda benzer önlemlere ihtiyacımız var. Havaalanları ve havayolları sessizken sosyal mesafeyi uygulamak daha kolaydır, ancak daha yoğun olmaya başladığımızda ise değildir ” diye belirtti Bay Varadi.

Bay Váradi ekledi: “Her şey, likidite ve bunun işinize neler sağladığı ile ilgili. Önümüzdeki 24 ay boyunca tek bir yolcu bile uçurmasak hala işimiz devam edecek, bu nedenle durumdan yararlanacak şekilde konumlanabildik”.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments