URFA USULÜ UÇUŞ

URFA USULÜ UÇUŞ

Şanlıurfa’da adeta klasikleşen uçak rötarı bu kez farklı bir boyut kazandı. Cumartesi saat 16.45 Onur Air Şanlıurfa – İstanbul uçağında yaşanan olaylar korku filmlerini aratmadı.

Şanlıurfa Onur Air uçağına bilet kesen vatandaşlar olaylı başlayan yolculuk sonrasında havada ecel terleri döktü. Saat 16.45’te kalkması gereken İstanbul uçağında arıza yaşandığını belirten yetkililer uçağın saat 17.30’da kalkacağını belirtti. 17.30’da uçağa binen vatandaşlar arızanın giderilmediği gerekçesiyle uçaktan tekrar indirildi. Uçaktan tekrar indirilen vatandaşlarla görevliler arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma bir anda büyüyünce olaya polis ekipleri müdahale etti. Yaşanan olayların sonrasında yetkililer yeni uçağın İstanbul’dan geleceğini duyurdu. Yeni uçağı bekleyen yolcular yetkililer tarafından tekrardan eski uçağa alındı. 17.30’da kalkması gereken uçak 19.30’da havalandı.

Olayla bununla da son bulmadı. Arızalı uçak ile seyahate başlayan yolcular yolda ecel terleri döktü. Arızanın giderilip giderilmediği konusunda yolculara bir bilgi verilmedi. Yolcular arızalı uçağa bindiği korkusuyla yolculuğa başladı. Yolculuk sırasında uçaktaki hostes çağırma ışıklarının yanıp sönmesi yolcular arasındaki paniğe neden oldu. Uçağın arızalı olduğu korkusuna uçakta yaşanan ışık yanıp sönmeleri yolculara ecel terleri döktürdü. Son olarak iniş sırasında problem yaşayan uçak yolcuları canından bezdirdi. Uçağın sağ sağlim havaalanına inmesinin ardından aprona yanaşamaması yolcuları iyice sinir küpüne döndürdü. Olaylı uçak rötar, kavga ve havada paniğin ardından aprona yanaşamadı. Defalarca denemenin ardından aprona yanaşan uçaktan inen Urfalılar rahat bir nefes aldı.

Saat 18.45’te İstanbul’da olması gereken uçak yaşanan olaylar nedeniyle 21.30’da İstanbul’a vardı. Onur Air’in özellikle Şanlıurfa uçağında yaşanan bu tarz sıkıntılar Urfalıların tepkisine neden oluyor.

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
blabla
4 yıl önce

bu kadar boş bir haber okumamıştım daha önce. hikaye anlatır gibi anlatmışsınız resmen.

arızalı uçakla uçmak nedir yahu ? otobüs şirketi mi bu? ya da pardon ama bu bir havacılık sitesi değil de, hava-magazin servisi mi ?

hadi şu yazdıklarınızın hepsini gerçek olarak sayalım, e be kardeşim, taşımacılık bu, her türlüsünde bu yazdıklarınız normaldir.

hadi hepsini geçelim, o başlık ne demek istiyor? urfa ile ilgili bir sıkıntınız mı var ? rezalet…

sefa inan yazıyor diye takip ediyoruz şu siteyi arada ama, değmez…

Yönetici
4 yıl önce
Reply to  blabla

Bu yazı Urfa’nın sesi isimli haber portalından alınmıştır. Hiç bir kelimesine dokunulmamıştır.

blabla
4 yıl önce
Reply to  Sefa INAN

keşke yayınlamasaydınız Sefa Bey, ben urfanın sesi haber portalını takip etmiyorum.

daha önce siz yazmıştınız, lastik ile ilgili olayları haber yapıp, mühim birşeymiş gibi bize sunan magazinsel havacılık haber siteleri var diye.

bu haber çok daha fantastik olmuş bence.

Yönetici
4 yıl önce
Reply to  blabla

Haberin içeriği Onur Air in rotarı. Bu Rötar Urfalıları çileden çıkartmış.Haber portalı bu konuyu sütunlarına taşımış. Tabii ki yazılmış bir yazıya müdahale etmek yanlıştır. Ancak altına yorum yazabilirdi haberi koyan arkadaş. Sonuçta hakaret içeren tek kelime yok.

Tam yazsan ya be kardeşim...
4 yıl önce

Hadi uçak arıza nedeniyle geç kalktı da aprona niye yanaşamamış, direksiyonu ya da dümeni mi kilitlendi?