United Airlines genel merkezi geçici olarak kapatıldı

United Airlines genel merkezi geçici olarak kapatıldı

Aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen sel sırasında sular altında kalan bir elektrik trafo merkezi; United Airlines’ın, Chicago şehir merkezini geçici olarak kapatmasına neden oldu.

Yaklaşık on gün önce şiddetli yağmurlar, trafo merkezini su altında bıraktı ve United’ın karargahının bulunduğu binaya olan elektriğin kesilmesine sebep oldu.

Sonuç olarak, binadaki çalışanlar tahliye edilmek zorunda kalındı ve olaydan beri bina hala kapalı durumda.

United Airlines’ın Genel Merkezi, 110 katlı Willis Tower’ın 16 katını kaplıyor. Bina daha önce Sears Kulesi olarak biliniyordu ve Chicago’nun en ikonik gökdelenlerinden biridir. Havayolu, diğer hizmetlerinin yanı sıra binadaki ana operasyon merkezindeki çalışmaları da sürdürüyor. Elektrik kesintisi ve sel; binadaki görevlilerinin merdivenler yoluyla tahliye edilmesine sebep oldu.

15-17 Mayıs arasında, Chicago kenti genelindeki şiddetli yağmurlar, Chicago Nehri’nin taşmasına ve şehir merkezini suların basmasına neden oldu.

Pek çok medya kanalına göre güç kaynaklarının, 18 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 04:00 civarında kapandığı ve Willis Tower bodrumunda da 25 ft yüksekliğinde suyun olduğu bildirildi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör