Uçak konteyneri içinde kaçak yolcu

Uçak konteyneri içinde kaçak yolcu

Etiyopya Havayolları’na ait uçak, bu sabah İsveç’in başkenti Stockholm’ün Arlanda Havalimanı’na indikten sonra, uçağın kargo bölümündeki bir konteyner içinde kaçak bir yolcu bulundu. Personel tarafından konteyner içinde bitkin bir halde bulunan kaçak yolcunun sığınma başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Etiyopya Havayolları’na ait yolcu uçağı Addis Ababa’dan havalandıktan sonra, önce Viyana Havalimanı’na iniş yaptı. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuşun ardından bugün sabah 09.30 sıralarında Stockholm Arlanda Havalimanı’na ulaştı.

Stockholm Polis sözcüsü Carina Skagerlind kaçak yolcunun 1988 doğumlu olduğunu beyan eden kişinin bitkin fakat sağ olduğunu, sığınma başvurusunda bulunduğunu ve uçak kargosunun boşaltılması sırasında personel tarafından fark edildiğini söyledi.

Stockholm Polisi Basın Sözcüsü, henüz kişinin milliyetini bilmediklerini belirtirken, insan kaçakçılığı şüphesi ile ön soruşturmanın başlatıldığını iletti. Ayrıca açıklamasına şunları ekledi:

”Olay her zaman rastlanan bir olay değil. Basınç ayarlı bir konteynerde yolculuk etmiş olması kişinin hayatını kurtardı. Soruşturmaya başladık ve bu kişiyi olayla ilgili sorgulayacağız”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments