Uçağını evinin önüne park eden ünlü

Uçağını evinin önüne park eden ünlü

8 şubat 1954’de New Jersey’de dünyaya gelen John Travolta’yı hepimiz televizyonlardan tanıyoruz,  70’lerin ünlü mega starı… Arka arkaya piyasaya sürdüğü müzik albümleriyle kariyerinin zirve noktasına çıkan ünlü sanatçının albümleri, ayrıca konserleri bütün dünyada rekorlar kırdı. John Travolta sadece müzik alanında değil, sinema filmlerinden de birçok kez OSCAR aldı.

Ünlü sanatçının uçak kullanmak gibi bir hobisi de var. Bundan 8-10 yıl önce 5 yılda tamamladığı pilotluk eğitimini sadece hobi için değerlendirdi. Üstelik kullanmadığı uçak tipi de yok.

Ünlü sanatçı irili ufaklı bütün uçakları kullanabiliyor… Amerikanın en gözde bölgelerinden birinde 250 dönümlük arazi üzerine kurulmuş kendi şahsına ait inşa edilmiş özel uçak pisti var. Hatta kendi uçağı kapısının önünde park edilmiş vaziyette…
John Travolta’nın sadece kendisine ait 7 tane uçağı var. Her gün biriyle havalanıp hayatın tadını çıkarıyor. Ayrıca Avusturalya’nın milli hava yolu olan Qantas’ın promosyon reklamını yapması için kendi ismini taşıyan 4 motorlu Boeing 707 tipinde bir uçak tahsis edildi. John Travolta özellikle bu uçağı daha çok kullanıyor.
Bir televizyon programında şöyle anlatıyor John Travolta:
“Bu uçakla çok mutluyum, uçakları çok seviyorum. Bir gün uçak kullanmasam hasta olurum. Çocukluğumda bile evimizin üstünden geçen uçakların sesini duyunca hemen kapıya çıkardım. Pilot olmak istiyordum hep… Sadece uçakları değil, havacılığı ilgilendiren bütün konulara ve teknoloji’ye merakım var. Ayrıca uzay bilimleri ve astronomi çok ilgimi çekiyor, elimde değil… Her şeyimi alın ama uçaklarıma dokunmayın.”        
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.