Turkish Do&Co’da çalışan servis şefleri için kabin memurluğu imkanı

Turkish Do&Co’da çalışan servis şefleri için kabin memurluğu imkanı

 

Türk Hava Yolları ile Do&Co ortaklığındaki Turkish Do&Co’da, kısa dış hat uçuşlarında servis şefi uygulamasının kaldırılmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. THY yönetimi, şirkette çalışan 190 şefe kabin memurluğu imkânı sundu. Bu çerçevede de, kabin memuru olmak isteyen ve gerekli nitelikleri taşıyan servis şefleri ile bir mülakat gerçekleştireceği öğrenildi.

Türk Hava Yolları ile Do&Co ortaklığındaki Turkish Do&Co’da, kısa dış hat uçuşlarında servis şefi uygulamasının kaldırılmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı.

Habertürk’ün edindiği bilgilere göre, servis şeflerini bugün saat 10.00’da merkeze davet eden Turkish Do&Co yetkilileri şirkette çalışan 190 şef ile yolların ayrıldığını ancak Türk Hava Yolları’nın kendilerine yeni iş imkanı sunduğunu aktardı.

MÜLAKATA ALINACAKLAR

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi de, aldığı karar doğrultusunda Turkish Do&Co’da çalışan 190 şef için kabin memurluğu mülakatı gerçekleştireceklerini belirterek, bu çerçevedeki gerekli olan nitelikleri kendilerine iletti.

Servis şeflerine kabin memurluğu için aranan nitelikleri aktaran THY yetkilileri, bu noktada kendilerine İngilizce yeterlilikleri ile boy ve kilo bilgilerini sordu. THY yönetiminin, kabin memuru olmak isteyen servis şefleri için bir mülakat da gerçekleştireceği öğrenildi.

12 BİN KABİN MEMURU GÖREV YAPIYOR

Toplam 126 ülkede 318 kente uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nda şu anda 5 bin 432 pilot ve 12 bin 52 kabin memuru görev yapıyor.

 

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Q memur

kapıyı göstermektense, bir yol göstermişler. belli ki do&co geçen senelerde yaptığı katliamdan sonra biraz insafa gelmiş.
kabin ekibi için de iyi bir haber. işi bilen insanın dahil olması ekibi rahatlatır.

Kabinmemuru

Harika bi haber şef arkadaşlarımız için. Haklarında hayırlısı olsun inşallah

Technıch

Vasıfsız hosteslerden hostlardan daha iyi olacaklarına eminim valizlerine meyve tıkıştıran dilim limonları bile çıkarken ceplerine koyan yolculardan kalan el cantalarını kapmak için yarışa giren prosedür bildigini zannedip teknige kelıme yapmaya calısan ego tavan karakterlerden iyidirler bence

Teknik

Sen gerçekten teknisyen olamazsın.Ne güzel bir haber okuyoruz altında yazan yorumlara bakayım diyorum.Benim gibi teknisyen birisinin yazdığı yorumu okuyorum üzülüyorum.Dana gerçekten yazık,öncelikle ne yazacağını ve nerede yazacağını bilmiyorsun.İnşallah uçakta ne yaptığını biliyorsundur