TUI RUSYA: ANTALYA’YA 37, DALAMAN’A 6 ŞEHİRDEN UÇUŞ KOYDUK

TUI RUSYA: ANTALYA’YA 37, DALAMAN’A 6 ŞEHİRDEN UÇUŞ KOYDUK

TUI Russia Genel Müdürü Taras Demura: “2019’u 1.4 milyon kişi ile tamamlayacağız. 2020’de bu sayıyı üç milyon olarak hedefledik. Türkiye kapasitesini önemli ölçüde artıracağız”…

TUI Rusya, dört yıldır yaşadığı müşteri sayısını katlamayı 2020’de de sürdermeyi hedefliyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)’a açıklamalarda bulanan TUI Rusya ve BDT ülkeleri Genel Müdürü Taras Demura, firması ve pazarın geneli ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Taras Demura ATOR’a yaptığı açıklamalarda şunları söylüyor:

TUI Rusya olarak dört yıldır müşteri sayımızı katlayarak büyüyoruz. 2016 yılında yurt dışına yaklaşık 200 bin turist göndermiştik,

2019’da 1.4 milyonu aşacağığmızı tahmin ediyoruz. 2020 için hedefimiz üç milyon.

Türkiye kapasitesini önemli ölçüde artıracağız: Rusya’dan Antalya’ya, 11’i yeni, toplam 37 şehirden, Dalaman’a da Moskova’dan ve 6 şehirden uçacağız.

İspanya’ya Moskova, St. Petersburg ve Samara ile birlikte 5 kentten uçuşlar programladık. Kıbrıs’a da 6’sı yeni olmak üzere Rusya’nın 10 şehrinden bir uçuş programı başlatacağız. Yunanistan, Bulgaristan, Tunus, Karadağ ve Hırvatistan’a uçacağız, olan uçuş sayılarını artıracağız.

– Thomas Cook’un iflasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Rusyayı ve genel olarak seyahat pazarını nasıl etkiler. Thomas Cook olayının paket tur sistemi ve tur operatörlüğü yapısına güveni sarstığına ilişkin yorumlar konusunda ne diyorsunuz?
– Bu yorumları yapanlar, profesyonel olmayan, pazarı tam olarak bilmeyenlerdir.
Araştırmalar genç nesiller dahil seyahatçilerin danışman işlevi gören seyahat acentelerine bir süre deha gereksim duymaya devam edeceğini söylüyor.
Dolayısıyla “seyahat acenteliği ve tur operatörlüğünün sonu geldi” yorumlarını erken buluyorum. Bu durum Rusya’da daha da avantajlı. Thomas  Cook’un iflhasına gelince, Fosun ile anlaşma olsaydı  bile yine de iflas edecekti. Borç verenler alacakları için biraz daha süre tanısaydı da Thomas Cook 2019’da değilse 2020’de yine de iflas edecekti. Thomas Cook’un iflasının Rusya pazarına etkisi olmaz.
(turizmgazetesi)
Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments