AtlasGlobal’in iflasının ardından İki uçağı Antalya’ya base edecek, charter uçuş yapacak

AtlasGlobal’in iflasının ardından İki uçağı Antalya’ya base edecek, charter uçuş yapacak

 

AtlasGlobal’in iflasının ardından hava yolu yolcu taşımacılığı işine giren şirketin ULS Havacılık olduğu öğrenildi. ULS’nin, iki adet A330’u Antalya Havalimanı’na konuşlandıracağı belirtiliyor.

Kargo taşımacılığı yapan ve özellikle geçmişte Rusya’ya dönük bavul ticaretinde Estonya üzerinden yaptığı operasyonlarla bilinen ULS Havacılık’ın, yolcu taşımacılığına girdiği öğrenildi. SHGM’nin, ULS Havacılık’ın başvurusunu onayladığı kaydedildi.

ULS Havacılık’ın üç kargo uçağı THY Kargo’da wet lease olarak hizmet veriyor. ULS’nin hava yolu taşımacılığında tarifeli veya low cost uçmayacağı, sadece charter uçuşlar düzenleyeceği de edinilen bilgiler arasında.

2 adet A330 için izin aldı

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karaaslan’ın ilk etapta 2-3 uçakla charter uçuşlarına başlayacağı bilgisi edinildi. SGHM tarafından 13 Şubat 2020 tarihinde ULS Havacılık’a gönderilen yazıda, ticari-tarifesiz yolcu taşımacılığı yapmak aracıyla şirketin filosuna iki adet A330 uçak katılmasına onay verdi.

Uçakları Antalya’ya base aedecek

Şirketin iki uçağı Antalya’ya base edeceği öğrenildi. ULS Havacılık’ın 2 adet A330’u özellikle AtlasGlobal’den doğan açığı kapatmakta kullanacağı tahmin ediliyor. ULS’nin ticari yolcu taşımacılığı adımının AtlasGlobal’in iflasıyla ilgili olmadığı, şirketin bu girişiminin yaklaşık 3 aydır sektörde konuşulduğu öğrenildi.

Şirketin genel müdürü Şükrü Can

Şirketin genel müdürlüğünü ise, daha önce Türk Hava Yolları’nda  Uçak Bakım Başkanı olarak çalışan Şükrü Can yürütecek. THY’den sonra Onur Air’e geçen Şükrü Can, yaklaşık 1 yıldır Onur Air Teknik’in başındaydı. Şükrü Can, Türk Hava Yolları’nda görev yaptığı dönemde, çok arıza çıkardığı iddia edilen RJ-100 tipi uçaklardan sonuncusunu, kiraladığı şirkete teslim ettiğinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda deve kesmiş ve sonrasında görevinden alınmıştı. (turizmguncel)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

10 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Zulu
4 ay önce

Çok güzel bir haber bu.

Euro kaç TL
4 ay önce

Müdür bey onur airdan (2019 da) teknisyenler gitmesin diye vaatlerde bulundu. Nisan’a Mayıs’a kadar bekleyin dedi. Kendisi daha erken kaçtı. Adam lazımsa gelelim biz de. Euro 3 TL mı orda da? Ülkenin her şeyi baştan sona aynı olur mu ya biraz olsun umudumuz kalmadı.

Havaci
4 ay önce

Bir devede Antalya da keser.

Hemen Heveslenmeyin
4 ay önce

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla henüz kiralanan uçak filan yok ortada. Bu sezona yetişir mi orası da büyük bir soru işareti bence. Özetle demem o ki uçağın kuyruğunu görmeden burada bir iş kapısı daha açılıyor diye hemen heveslenmeyin. Bence yaz sezonu için biraz geç kalındı gibi geliyor.

Personel alımı nerden olucak
4 ay önce

?

ATLAS
4 ay önce

Şükrü Bey adam gibi Adamdirr

Kac kişilik alım olucak ki
4 ay önce

Olursada dayımın kızı babamın kızı olur off yaaa..

1990
4 ay önce

Arkadaş bu camiayı anlamıyorum belli başlı isimler AKP iktidari ile sektörde bir o şirkette bir bu şirkette…sanki b…larında boncuk var.Hikmeti harbiyeniz nedir ki?bulunmaz hint kumaşımısınız yoksa iktidar yandaşı olduğunuz için mi payronlar tarafından kullanılıyorsunuz…

Tech
4 ay önce

Şükrü Can efsanedir. Adamdır.

BSLIST
4 ay önce

ULS’e başarılar diliyorum. Önceki iflaslardan ders almalarını öneririm, ticareti güçlü tutmaları gerekiyor. Şükrü bey adil ve dürüst bir yönetici olarak iyi bir tercih olmuştur. Cem Akın’ın da teknik ekip içerisinde olmasına ayrıca seviniyorum.