THY/TEKNİK A.Ş YÖNETİMİNE AÇIK MEKTUP

THY/TEKNİK A.Ş YÖNETİMİNE AÇIK MEKTUP
Bilindiği üzere çalışanlardan yana taraf olduğumuzu deklere ettik ve yayın hayatına başladığımızdan itibaren bu politikamızdan en ufak bir taviz vermedik.
Bu nedenle tarafımıza gelen bir çok sorunu yetkili mercilere bildirmek bizim görevimizdir. Aşağıda yazılan metni okuduğunuzda bariz bir mağduriyetin söz konusu olduğu görülmektedir.
Teknik A.Ş yönetiminin gençlerimizin sıkıntılı süreçlerine bir çözüm bulmalarını diliyoruz.
Merhabalar Sefa Bey;
Bu yazıyı sizden bir ricada bulunmak için yazıyoruz. 15 Haziran 2016 tarihinde THY Teknik A.Ş ‘nin açmış olduğu Uçak Bakım Teknisyeni ilanına başvura bulunduk. Başvuruda THY Teknik A.Ş Sivil Havacılık Yüksekokulları veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültelerinin; Uçak Bakımı Gövde Motor – Uçak Bakım, Havacılık Elektrik, Elektronik bölümlerinden mezun olan kişiler için işbaşı eğitim programı düzenleyerek 3 ay sonra bünyesinde istihdam edecektir. Bu 3 aylık işbaşı eğitim programı süresince kursiyerlerin katılımcı zaruri giderleri (günlük 50 TL) ve sigorta prim giderleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır ibaresi yer almaktadır. 6 Ağustos 2016 tarihinde Genel Yetenek, Görsel Dikkat ve İngilizce sınavlarına girip başarılı olanlarımız 15 – 19 Ağustos 2016 tarihlerinde Mülakata davet edildi. İŞKUR ile ortak yapılan işbaşı eğitim programına katılabilmemiz için ise son 6 ayda sigortamızın olmaması gerekiyor. ki bu konu ayrıca birçok kişi için şimdiden problem oluşturmakta. Kalan sürede belki ailesine bakmak zorunda olan kişiler dahi var aramızda. Mülakat sonrasında ise yaklaşık 75 gün geçmesine rağmen Thy Teknik’ten olumlu yâda olumsuz kimseye geri dönüş olmadı. Bu süre zarfında İşbaşı eğitim programı kapsamında işe girebilme ihtimalimiz olduğu için sigortalı bir işte çalışamıyoruz ve bu durumun daha ne kadar böyle gideceği konusunda bilgi sahibi değiliz.
İçimizde maddi durumu iyi olmayan, evli olan ve başka sıkıntılar yaşayan arkadaşlarımız olduğundan bu durum bizim için giderek daha dayanılmaz bir hal almaktadır.
Sizin bu konuda havacılık camiasında ki geniş çevrenizi de göz önünde bulundurarak bu alımların ne zaman olacağı, ne kadar süre daha beklememiz gerektiğini veya alımların gerçekten olup olmayacağını gerekli mercilere ulaşarak öğrenebileceğinizi düşünüyoruz.
Yapacağınız yardımlar için şimdiden size minnettarız.
İyi Günler.
Saygılarımla.
Geri

22
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Troubleshooter

Sefa bey gençlere verdiğiniz destek ve seslerini duyurmalarına yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler

Adam bey.

Sefa bey adamsiniz.

mehmet

Sefa bey tüm bu durumda olan arkadaşlarım ve kendım adına çok teşekkür etmek istiyorum sizlere. Mektuptada anlatıldıgı uzere bir ümitle gunlerdır ha geldı ha gelecek dıye maıllerımızı kontrol edıyoruz ama tık yok. sigortalı bir işe dahi giremiyoruz son altı ay sigortalı olma durumu sıkıntı yarattıgı ıcın ıskur acısında. umarım yazınız ve çabalarımız sonuç verir. sizlerden Allah razı olsun.

Serkan

Her cümlesine katılıyorum çalışmak zorunda geçinmek zorunda olan kişiler var belirli bir tarih olsa en azından o bile ferahlatıcak bekleyenleri. Çok sıkıntılı bir durum içerisindeyiz dile getire çok teşekkür ediyorum.

jovi

yönetimden devamlı havacılıkla ilgili olumsuz dönüşler gelmekte. havacılığın ülkemizde durağanlığından dolayı işe alımların durdurulduğu, hatta aralık ayında büyük bir kıyım yapılacağı yönünde dedikodular gırla gitmekte. hem bu arkadaşların pskolojisi hem çalışan arkadaşların pskolojisi bitmiş durumda. ama nedendir bilinmez (?) teknik destek personelleri alımı hala devam etmekte. son 2 ayda onlarca teknik destek personeli işe başlamış durumda. yine olan benim sivil havacılık mezunu kardeşlerime oluyor. bu durumun böyle olması ne yazık ki böyle büyük bir şirkete yakışmamakta. umarım çağrılarınız cevap bulur arkadaşlar… sektörün sivil havacılık mezunlarına hiç olmadığı kadar ihtiyacı var şuan.

Uçakcı

Sefa hocam lütfen iş başı egitim programında son 6 ay sigortasız olma şartı kaldırılsın 27 agustosta sınava girdik hâlâ acıklanmadı ve bende part time bir yerde mecburi çalışıyorum lütfen yardımcı olun kaldırılmak için biz gerekli yerlere yazdık ama bizi ne kadar dinlerler bilmiyorum. LÜTFEN yardımcı olun

Yanlissa duzeltin

6 aylik sigorta mevzusu thy ile alakali bir durum degil iskur tuzugunde yaziyor yanilmiyorsam. Thy de iskur araciligi ile alim yapmak zorunda bu yuzden bir kac arkadas typ ye dahi baslayamadi.

A

Bu insanların mağduriyetini düşünüp, bu sıkıntısı olanların ücretini kendi karşılayıp yine istihdam edebilir ve bence etmelidir.

Typ

Ayni durumdan bizde muzdaribiz sefa abi 27 agustosta sinava girdik 2 ayi gecti hala sonuclar aciklanmadi. Bu nedir ya sinava 7000 kusur kisi girdi ve herkes thy nin agzindan cikicak cumleyi bekliyor. Haber gelicek diye baska yerlere gidemiyoruz. Cok zor degil net bi tarih vermek. Yazik degilmi bizlere okulunu okuduk 2 senedir ise girmeye calisiyoruz

mağdurlara

sizler de seçimde ona göre davranırsınız artık, sorgularsınız,sorarsınız, takım tutar gibi parti tutmazsınız…

Hoba

Secimle me alakasi var amk

Önemli

Son 6 ayda ise girmemis olmak diye bir sart yok.kim kimden duyduysa yanlis.bir once ki grupta baska sirketleri birakip gelenler oldu.

Kesin ve net bilgi.Boyle bir sey yok.

Anonim

İskur un iş başı eğitim programına katıldı mi bu arkadaslar

Muzdarip

Türk Sivil Havacılığının içinde bulunduğu vahim durum göz önüne alındığında, Havacılığa gönül ve emek vermiş insanların bu sektöre yapabileceği katkılar hiçe sayılarak bu kardeşlerimizin mağdur edilmesi hoş değildir. 2016 yılı Havacılığı sekteye uğrattığından havayolu şirketlerinin çekimser davranması, kısa vadeli düşüncelerin uzun vadede bu amaçla çalışacak ve uzun yıllardır planlanan Avrupa’nın Havacılık merkezi gibi hedeflere ulaşılmasında, Havacılık ülküsünü benimsemiş insanların hedefleri önüne geçmemelidir.

Tk

Sefa bey,gerçekten insanların sesine kulak verip dinleyen ve bunun için elinden geldiğini yapan bir insandır.Sizin gibi insanlara havacılıkta ihtiyaç var abi en azından niyetinizi ortaya koyuyorsunuz bu bile yeter.Gerisi tefarruat.