THY’NİN YOLCU KAYBI %10

THY’NİN YOLCU KAYBI %10

Türk Hava Yolları (THY) Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Rusya ve Güney Avrupa’daki bazı uçuşlarda yüzde 10 yolcu kaybı yaşadıklarını söyledi. Genel müdür açılacak yeni hatlarla yolcu kaybını telafi edeceklerini belirtti. THY’nin 2016 yılı için 72,4 milyon yolcu hedefi bulunuyor. THY’nin açıkladığı son verilere göre, Ocak-Mart döneminde yolcu sayısı 14.2 milyon olarak gerçekleşti.

İstanbul ve Ankara’da yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırılarının yarattığı güvenlik kaygıları ve Rusya ile Suriye konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle milyonlarca turistin bu yaz Türkiye yerine başka ülkelere yönelmesinden endişe ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre; Ocak-Şubat döneminde Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 8,48 azalışla 2,41 milyon kişi oldu.

Dubai’de dün gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya ve Güney Avrupa’daki bazı destinasyonlarda yüzde 10 yolcu kaybı yaşadıklarını belirten Olmuştur, “Talebi tetikleyecek yeni hatlar açıyoruz. Yılsonu yolcu hedeflerimizi yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi. Özellikle İran uçuşları için artan bir taleple karşılaştıklarını ifade eden Olmuştur, bu ülkeye yönelik uçuşlarda bu yıl yüzde 15 kapasite artışı öngördüklerini söyledi

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
torpil
4 yıl önce

rizeli ve bıbıcım bilal’in kankası olmasan bu yaşta böyle bir şirkette böyle bir makama rüyanda bile gelemezdin !