THY’NİN O UÇAĞI KURTULDU

THY’NİN O UÇAĞI KURTULDU

19 Ağustos tarihinde motor probleminden dolayı Tahran’da ground olan ve ambargo sebebiyle motor değişimi yapılamayan TC-JIP kuyruk koldu Airbus 330 tip uçaktaki sorun çözüldü.

Ambargo sorunun giderilmesinin ardından uçağa yeni bir motor takıldı. Uçağın bugün İstanbul’a çekilmesi planlanmakta.

Sefer planlandığı gibi icra edilirse uçağın 14:30’da Tahran’dan havalanıp 17:50 gibi İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Uçak Tahran istasyondan havalandı. Yeni planlama gereği uçak ilk olarak Trabzon’a gidecek ve burada yakıt ikmali yaptıktan sonra İstanbul’a gelecek. Uçağın İstanbul’a tahmini inişi 20:15.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Motor değişimi yapan teknisyen
7 ay önce

İkada neden motor değişimi yapilamasin ? Gerekli şartlar sağlandıktan sonra rekor sürede motor değişimi başarılı bir şekilde yapıldı merak etmeyin arkadaşım klavye teknisyenligine gerek yok 🙂

TZX
7 ay önce

TZX teknik inisinin nedenini biliyormusunuz?

5 motorlu 747
7 ay önce

alalım. Seferleri yedek motor ile yapalım.

mafaky
7 ay önce

Sorun çözülmüş ama nasıl çözülmüş acaba? IKA’da motor değişimi yapıldığını (yapılabildiğini) pek zannetmiyorum. Galiba mecbur kalıp uçağı tamamen boş, minimum yakıt (TZX ve yedek meydanına yetecek kadar) ve tek motorla kaldırmak zorunda kaldılar. TZX’deki yakıt ikmalinden sonra uçak İstanbul’a gelecek ama hangi havalimanına. Herhalde LTBA/ISL (yani Atatürk) Havalimanına inecektir zira THY Teknik esas imkânlarıyla halen orada!???

Tech
7 ay önce
Reply to  mafaky

Tek motor dispatch!!!!

Teknik
7 ay önce
Reply to  mafaky

Yuh bilgisizliğe bak 🙂 tek motor kalkış yapabilse neden 3 ay beklesin uçak. Takibi motor değiştirdi arkadaşlarımız. Sorunun uzaması motor transferinden dolayı oldu. Ülkeye motor ve teknik ekipman gönderemedik ambargo yüzünden. Motor ve ekip gidince 2 gün içinde uçağı getirdiler arkadaşlarımız. Ellerine sağlık hepsinin