THY’nin Etkileyici Operasyon Hızına Bir Bakış…

THY’nin Etkileyici Operasyon Hızına Bir Bakış…

Avrupa’da havacılık nisan ortasına kadar durma noktasına geldi, ancak son birkaç hafta içinde hizmetlerde önemli bir artış gördük. Artışlarda en önemli bağlantılardan birini sağlayan Türk Hava Yolları geliyor.

Haziran ayı sonunda, bir sonraki en yakın rakibinin uçuş sayısının neredeyse iki katı olan Avrupa’nın en üretken havayolu oldu.

Türk havayolları
Türk Hava Yolları, Haziran ayı sonunda Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi oldu. Fotoğraf: Boeing
 

Thy salgından geri döndü

Salgın hastalıktan önce Türk Hava Yolları, çok geniş uçuş ağı ile ünlüydü. Diğer tüm havayollarından daha fazla ülkeye uçan havayolu olmasının yanı sıra yeni varış noktalarına doğru hızla ilerliyordu.

Ancak hiç kimse 2020’nin bu şekilde çıkmasını beklemiyordu. Salgın Türk Hava Yolları güzergah ağının hızla küçüldüğünü gördü. Mart ayı sonunda, havayolu sadece dört ülkeye uçtu. Bazı kurtarma uçuşlarının yanı sıra , Türkler Nisan ayında neredeyse hiç uçmadı.

Fakat Avrupa’da iyileşme belirtileri görüldü. ve Türklerin bu sıçratmayı başlattığı anlaşılıyor. uluslararası uçuşlar  11 Haziran tarihinde yeniden başladı.  Bilhassa ABD uçuşları eski haline getirildi ve genişletildi ve Türk Hava Yolları’nı güçlü bir konuma getirdi

Haziran ayında Avrupa hava sahasında lider

Avrupa’daki Türk Hava Yolları ağının eski haline getirilmesi hızlı olmuştur. Şimdiden, taşıyıcı İstanbul havaalanındaki merkezinden kıtadaki birçok noktaya uçmaya devam ediyor. Eurocontrol’den alınan rakamlar, Avrupa hava sahasındaki havayolunun bu üstünlüğünü vurgulamaktadır.

Gelişmeyi yorumlayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı M. İlker Aycı

“Dünya krizi aştığında, hava yolculuğunun her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döneceğine ve Türk Hava Yolları’nın kıtaları, insanları ve kültürleri birbirine bağlarken ticari marka misafirperverliğimizde sizi ağırlamaktan çok daha istekli olacağına inanıyoruz. Müşteri temas noktalarımızı yeni normal standartlara göre tamamen uyarladık. ”

Daha fazla sınır açıldıkça ve havayolu şirketi hizmetlerini daha da fazla hedefe zorlayabildiğinden, iyileşmeye giden yolda ilerlemeye devam ettiğini görmeyi bekleyebiliriz. Sadece bu hafta Türkiye’nin İtalya, Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs’a dönüşünü gördük. THY Ağını yeniden kurdukça ve bir kez daha dünyanın en iyi bağlantılı havayollarından biri haline gelmek için genişlemeyi sürdürmeye devam edecektir

15 Haziran itibaren iki hafta içinde 29 Haziran arasında kaydedilen toplam 432 uçuş trafiği en yakın rakibi SAS’ın neredeyse iki katı oldu.

Diğer havayolları da bu dönemde hızlı bir şekilde kapasite eklemeye devam ediyor. Düşük maliyetli efsane Ryanair, büyük bir şekilde yükselmeye geçti. Öyle ki;  Haziran sonunda Haziran ortasındakin den% 330 daha fazla uçuş gerçekleştirdi.

Gelişmeyi yorumlayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı M. İlker Aycı,

“Dünya krizi aştığında, hava yolculuğunun her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döneceğine ve Türk Hava Yolları’nın kıtaları, insanları ve kültürleri birbirine bağlarken ticari marka misafirperverliğimizde sizi ağırlamaktan çok daha istekli olacağına inanıyoruz. Müşteri temas noktalarımızı yeni normal standartlara göre tamamen uyarladık. ”

Daha fazla sınır açıldıkça ve havayolu şirketi hizmetlerini daha da fazla hedefe zorlayacağından, iyileşmeye giden yolda ilerlemeye devam ettiğini görmeyi bekleyebiliriz.
Sadece bu hafta Türkiye’nin İtalya, Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs’a dönüşünü gördük. THY Ağını yeniden kurdukça ve bir kez daha dünyanın en iyi bağlantılı havayollarından biri haline gelmek için genişlemesini sürdürmeye devam edecektir

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Son Pilot
1 ay önce

Thy Y.K.B İlker Aycı Pilotlarla anlaşma için son şansın Temmuzu geçirirsen yalama müdürlerin uçurur artık uçakları

Teknik
1 ay önce
Cevapla  Son Pilot

Hocam sonuna kadar arkanızdayız. İnceldiği yerden kopsun.

Hangar
1 ay önce
Cevapla  Son Pilot

Kaptanım arkanızdayız.

Yhm
1 ay önce
Cevapla  Son Pilot

İncelediği yerden kopsun kaptanım. Arkanizdayiz

Yevmiyeci kaptan
1 ay önce

Gündelikçi pilotu buldu uçuyor. Ama negatif değer gören petrol fiyatlarında, kartal imam hatip vizyonu ile 65 centten uçak yakıtı bağlama vizyonu ile , bakkal veya market yöneticisi geçmişi olan hava yolu yöneticisilerine çaktığı lafın altında kaldı. Çalisanlarin parasını fırsattan istifade nasıl keserim derdinde. Bu işler parayı görünce , karıyı değiştirmeye veya halılarda yürümeye benzemez.

Operasyon
1 ay önce

Bu arada İlker Başkan ve diğer YK üyeleri de sanırım bir 3 ay daha YK ücreti almazlar herhalde

Fligth Crew
1 ay önce

Şimdi senin güzel zamanların Sn. Aycı, sular çekilince bizim sıramız gelecek. Emin ol uçakları uçuracak pilot bulamayacaksın.

tgscpt
1 ay önce

kpt lar kçö ü atlatır ancak yediği kazığı unutmaz!
devran dönecek, uçuracak kpt/fo bulamayacaklar.

fossgloball…

Eskiden
1 ay önce

Şöyle bir algı vardı çalışanlar arasında, ne olursa olsun thy güvenli limandır savaşta olsa kriz de olsa arkasında devlet vardır batmaz ve çalışanlar maaşlarını eksiksiz hak kayıpsız almaya devam eder.Covid 19 krizinde bu tamamen çöktü.Thy artık bulduğu her fırsatta özellikle teknik a.ş için konuşuyorum çalışana nasıl daha az para öderim derdinde.Zaten adam akıllı zam yapmamışsın o beğenmediğin marketçinin yönettiği şirketin teknik birimi bizim iki katımız para alıyor sen napıyorsun kartal imam hatipin gülü sen ne yapıyorsun ya… seni kim nasıl atadı oraya hak ettin mi o makamı bakalım.Ama ben şuna inanıyorum bu kriz bir geçsin ortam bir düzelsin sen o… Devamını oku »

Teknisyen
1 ay önce

Kçöler yatmadi bence Allahsizlik yapmayın 2 kuruş alıyoruz ona da göz dikmeyin

Ordinary
1 ay önce

MaaşAllah