THY’NİN DÜSSELDORF İSTANBUL UÇAĞINDA ARIZA

THY’NİN DÜSSELDORF İSTANBUL UÇAĞINDA ARIZA

Bu akşam THY”nin 17,50 da kalkacak olan TK1528 Düsseldorf-İstanbul seferi Landing Gear Control Unit ( LGCIU) arızası nedeniyle Düsseldorf da bekliyor. A330 larda iki tane bulunan bu kontrol box dan bir tanesi 3-4 bacaktır arızalı olarak MEL ile sefere verilmekteydi.

TC-JIS isimli A330 da ki ikinci landing gear control box da Düsseldorf kalkışında arıza verince uçak NOGO ya girdi ve şu anda hala yerde bekliyor. Arıza üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. En kötü ihtimalle İstanbul’dan bu control box veya başka bir uçak yollanacaktır.  Uçak henüz yolcularını boşaltmış değil. Arıza ile uğraşırken yolcuların hepsi ayakta bekletiliyor.

Yolcular uçaktan indirildi ve şu an THY standı önünde bekliyorlar. Bavullarını geri almışlar ve gelen bilgilerde yolcuların ne olacağı,otelemi götürülecekleri veya havalimanında mı sabahlayacakları belli değil.

Gelen son bilgide yolcuların bugün 10:55 uçağı ile İstanbul’a dönecekleri iletildi

NOT/ TC-JIS A330 2008 Model olup 2014 de THY ye gelmişti.

 

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sefa bey

bravo bu ne hız. arızayı da söylediniz ya pes yani.

Kaptan

Yeni meydanla birlikte sıklıkla, ve çok sayıda deferred item’la uçuyoruz. Bazı uçuşlarda 5-6’yı buluyor bu arıza sayısı. Teknik’teki çalışanlara, özellikle teknisyen kardeşlerimize kolay gelsin. Yaşadıkları zorlukların hepsini bilmesek de bazılarından haberimiz var.