THY’den uçuş ekiplerine Temmuz’da ücretsiz izin

THY’den uçuş ekiplerine Temmuz’da ücretsiz izin

Türk Hava Yolları, tüm uçuş ekipleri için Temmuz ayında 15’e günlük ücretsiz izin planlaması yapıyor.

Bu konuda ilgili birimler çalışmalarını tamamlandı. Ayın ilk 15 veya son 15 gününde blok olacak şekilde planlama gerçekleştirilecek. Yapılacak planlamanın kısa süre içinde Temmuz ayı programına dökülmesi planlanıyor.

THY, geçtiğimiz mart ayından bu yana ağırlıklı olarak Boeing 737 ve Airbus A320 tek koridorlu olmak üzere uçuş ekiplerinin önemli bölümünü ücretsiz izne çıkarmıştı. İşte yapılan açıklama:

“Tarafımıza Temmuz ayında tüm ekiplere 15 gün ücretsiz izin planlaması yapılacağı belirtilmiştir. Bu nedenle optimum uçuş planlaması için ekiplere yapacağınız meşguliyet atamaları, ekiplere hali hazırda bulunan meşguliyetlere yakın ve blok 15 gün ücretsiz için planlanmasına engel olmayacak şekilde olmalıdır” (tolgaozbek)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

39 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Alma mazlumun ahını
5 gün önce

Thy yönetimi de ücretsiz izne çıkacak mı?

Aldılar mazlumun ahı nı
4 gün önce

olurmu karseşim altı üstü onlar 5000 maaş alıyolar ama sen özellikle teknikte taşeron alıyo o parayı yani lütfen dikkat edelim.

Hat Bakım Teknisyeni
5 gün önce

Teknik A.ş için herhangi bir düzenleme var mı bize hala haber verilmedi sır gibi saklıyorlar olayı

Amm srm cml
4 gün önce

aynı şekilde olur muhtemelen malum ao da ne olursa burdada aynısı oluyor

Amm srm cml ‘ e
4 gün önce
Reply to  Amm srm cml

Zam olayı hariç Kardeşim onun dışında ne olursa oluyo geçen sene ao ya yapılan güzelliği unutmadık

Zam
3 gün önce

Yani tüm kötü şeyler

Bahane
4 gün önce

% 50 maaş kesintisi anlamına geliyor

THY kendi ipini çekti
4 gün önce

THY şeref ve haysiyet yoksunu tutumu ile çalışanının gözünde bitmiştir. Yarın dünya da işler artıp personel ihtiyacı doğduğunda aynı paraya değil daha da altında bir paraya bile olsa gidebilecek herkes gidecektir.

Çelik iş
4 gün önce

Sayın Teknik yönetimi lütfen kendi insiyatifinizle karar verin. Lütfen çelik işle görüşmeyin. Sizin insiyatifinizle alacagınız kararla daha az zarara ugrayacagımıza emınım. Adamlar resmen en kötü anlaşma neyse onu alıp geliyolar. Akısına bıraksan daha iyi olacakken hemde. Kötü anlaşma yapmada uzmanlaşmış bir sendika.

teknik
5 gün önce

lütfen balon haber ile yorumları doldurmayalım, süreç zaten hassas herkes gergin daha da germeyelim insanları

Limon
5 gün önce

Bana sordumuda ucretsiz izne çıkarıyor buna hakki yok versin tazminatimi

Unknown
4 gün önce
Reply to  Limon

Al tazminatını yallah

Millet kredisi
5 gün önce

Adamlara resmen 0 faizli 2-3 ay geri ödemesiz kredi veriyoruz. Bilet alıyoruz 2-3 gün sonra iptal mesajı geliyor. Oh ne güzel dünya. Ben de bir mal satayim. 2-3 gün sonra müşteriye senin maldan kalmamış. Paranı da canım ne zaman isterse o zaman veririm hadi yallah diyeyim. Ağlanacak halimize gülüyoruz resmen.

737
4 gün önce

Boş günümüz belli olur en azından, ayrıntılar da uygun düzenlenmişse bence olumlu bir gelişme. Bu ay 2 gün sonrası için plan yapamaz olduk. Ücretsiz izin prosedürü de corona özel mi yoksa bildiğimiz ücretsiz izin mi bu da önemli. Eski uygulama demek, ücretsiz izin süresince sağlık sigortamızdan dahi mahrum kalmak demek. Bunlar giderilmesi kolay soru işaretleri ama yönetimin pek umrunda değiliz belli ki.

Habib
5 gün önce

Program dökmek te tam Törkiş ağzı

Turkish Cabin Services
5 gün önce

Ofis personelini memur mühendis olanları evden çalıştırma planı dışında anlaşılan yakın zamanda kabin memurlarınına da operasyon yapılıp maaş düşürelerek başka şirket üzerinden çalıştırılacak gibi gözüküyor.