THY’DEN UÇUŞ EKİPLERİNE ŞOFÖRLÜ ARAÇ

THY’DEN UÇUŞ EKİPLERİNE ŞOFÖRLÜ ARAÇ

THY Boeing 737 Max krizini aşmaya çalışırken, ihtiyaçtan fazla olduğu iddia edilerek, dondurulmuş uçuş ücretleri ödenmesi şartıyla eğitime alınan 1006 kabin memuru henüz uçuşlara başlamış değil.

Öte yandan aktif olan uçucu personelininde güvenli ve hızlı ulaşımı için henüz ismi bilinmeyen bir şirketten 100 civarında Skoda Oktavia marka şoförlü araç kiralandığı tarafımıza gelen bilgilerden…

Saat; 22:00 ile 05:00 saatleri arasında hizmet vereceği söylenen bu araçlar uçucu ekiplerin hizmetine sunuldu.

Airlinehaber’in edindiği bilgiye göre araçların kiralanmasının sebebi, diğer servis araçlarının ulaşımının zor olduğu (dar sokaklara) semtlere rahat giriş çıkış yapılabilmesi olduğu söyleniyor. Araçların kira bedelleri ve şoförlük hizmet ücretinin ne kadar olduğu bilinmiyor.

Normal şartlarda 3 kişinin çok rahat sığabileceği geniş bagajlı bu araçlarda şu anda tek kişi seyahat ediyor. Buraya kadar şirketin bu hassasiyetine diyecek laf yok. Ancak bu hassasiyetin, toplu olarak servislerle götürülüp getirilenlere de gösterilmesi gerekir.  Yaşanan servis kazaları sonrasında  bir çok kişinin yaralandığı ve hayatını kaybettiği kazalar unutulmamalı ve mutlaka bu konuda ciddi bir çalışma yapılmalıdır.

Uçuşlar sekteye uğramasın, ekipler zamanında ve güvenli getirilsin mantığı çerçevesinde düşünülerek şirkete büyük maliyetler getirmesine rağmen uygulamaya sokulan bu sistemin, toplu taşımacılık bacağında da güvenli hala getirilmesi için aynı hassasiyetin bir benzerinin, toplu taşımacılık şeklinde yapılan vardiya servislerine de gösterilmesi gerekir.

©AirlineHaber

Geri

28
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Zamcık

Belediyeden atılan veya sözleşmesi fes edilen filolardan biri olabilir mi acep merak konusu yandaşın karnı yine mi dolduruluyor 🙂

Adam

kesin öyledir acep demeye bile gerek yok, yangından kaçırır gibi kaçırdılar

Airbus cs

Teşekkürler airline haber. B kapısında insanları ring araçlarına dolmuş misali dolduran, tehlikeli yollarda uykusuz ve emniyetsiz servis araçlarıyla çalışanlarına sürekli ölümü hatırlatan şirketimize Allah zeval vermesin!

Teknik Destek.

Amam ha sakın ucucu ekiplerinizden bişey eksik etmeyin zaten ama arada bir aşagı taraflara da bakın millet korkudan serviste uyuyamaz hale geldi yolculardan biri yola biri şoföre bakiyor B kapisinda ki Ring araçları zaten söylemeye gerek yok her sabah metrobüs olayini yaşiyoruz biraz buralara da iyileştirme yapilsa sanki fena olmaz.

ucus personeli

sirkette gereğinden fazla issiz gucsuz yer personelı var … ama hic gereksız ucus personelı yok … o yuzden tabi ki ucus ekiplerinden bir sey esırgenmez …. bizi beslemeler ile karıstırma ))

F/O

IST-SAW arası kullanım hafiç servislerin uçuş ekiplerine tahsis edildiğini buradan duyuyorum. Böyle bir şey vardır yoktur bilmem ama ben hiç duymadım.

thy

Adı üstünde havayolu şirketi. İstersen teknik ağırlıklı bir sektörde çalışabilirsin. ( Donanımın yeterse )

Teknisyen

Bu uygulama muhtemelen birilerinin cebini güzel dolduracak o işin bir tarafı. Diğer tarafta ise şirket personelinin bir kısmına çok çok güzel imkanlar verirken iştiraklarini bu kadar yorması ve üzmesi hoş şeylere gebe olmaz. Onlar isviçrede çalışıyo biz afrika madenlerinde köle. Olmuyo ilker bey olmuyo.

TGS

Kendimi bu şirkette ne kadar değersiz hissettiğimi anlatamam. En kısa zamanda başka bir iş bulurum umarım.

Zekayi

Türk havayolları siyasetçilerin akraba ve yandaşlarının doldurulduğu yer olması ve haksızlıkların döndüğü bir kurum olması nedeniyle yakınlarıma bu kurumu hiç bir zaman tavsiye etmedim.bu kurumda çalışacağına özel bir hava yolunda çalışmalarını hep tavsiye etmişimdir.

İBB’ye İNAT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsrafı önlemek için sözleşmeleri fes etti kiralama şirketleri ile birileri ise hala israf edecem diye tutturuyor demekki! Su içinde TGS acaba ne kadar fazla ödeyecek ? Milletin inadı vatandaşı zora sokuyor. Ayrıca tekniğin Tgs Nin canı can değil mi ? Sen Allah’ın yarattıkları arasında nasıl bir ayrım yaparsın !

321

Yerli personel içinse şaşırtıcı!Yabancı pilotlar için olmasın?

Kör olmak gerekir

Arkadaşım ya körsün ya da havacı değilsin. Git bak ekip terminaline, Türk vatandaşları olduğunu görürsün.

Tech.

Bugün sabah yine kaza oldu.Servis yattı. Sendika izleri silmekle meşgul…

hava civa

imamoğlu muslukları kapatınca yeni musluklar açılıyor.