THY’den ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI

THY’den ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, Boeing 737 NG lerle ilgili olarak KAP’a Özel Durum Açıklaması yaptı;

Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından, Boeing 737NG serisi uçaklar için 3 Ekim 2019 tarihinde belirli konma sayısına ulaşanlarının, kanat ve gövde birleşim bölgelerinin periyodik kontrolüne ilişkin esaslar tanımlanmıştır. Direktif kapsamına giren yaklaşık 20 adet uçağımızın teknik incelemeleri tamamlanmıştır. Gerçekleştirilen kontroller neticesinde belirtilen konma sayısına ulaşmış olan uçaklarımızdan sadece bir tanesi bakıma alınmıştır. Bakıma alınan uçağımız dışında hiçbir uçağımızda uçuşa elverişlilik direktifi doğrultusunda teknik müdahale gerektirecek bir duruma rastlanmamıştır. Konuyla ilgili gelişmeler Boeing firması ile haftalık olarak yapılan toplantılar ve FAA tarafından yayınlanan bildirimler üzerinden takip edilmektedir. Ortaklığımız uçuş güvenliğini her zaman birinci öncelikte tutan ve tutmaya devam edecek olan bir yaklaşımla ilgili üreticiler ve havacılık otoriteleri ile koordineli çalışmaya devam etmektedir.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Harranli

Teknik bakim uçuşa elverişlilik teknisyen önemli konular.Amma thy yönetimi için bir sey ifade etmez.Bir çırpıda bitiri verirler.

Trabzonlu

Türk havayolları Trabzon havalimanında yer hizmetleri şirketi Çelebi hava servisi değiştirsin artık. Ya TGS yada Havaş yer hizmetleri versin. TRABZON ÇELEBİ HAVA SERVİSİ YETER ARTIK DA…