THY’den çalışanlarına 1 aylık ücretsiz izin teklifi

THY’den çalışanlarına 1 aylık ücretsiz izin teklifi

Türk Hava Yolları, coronavirus salgını nedeniyle bu dönemi ailesi ve yakınlarıyla geçirmek isteyen çalışanları için 1 aylık ücretsiz izin vereceğini duyurdu.

THY tarafından konuyla ilgili çalışanlara gönderilen yazı şu şekilde:

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Korona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Ortaklığımız çok sayıda önlem almıştır ve bu yönde çalışmalara devam etmektedir. Alınan önlemlerin temel amacı ve Ortaklığımızın birincil önceliği sizlerin sağlığıdır. Bu kapsamda hem kendi sağlığınızı hem de çevrenizdekilerin sağlığını korumak için Ortaklığımızın ve otoritelerin yayımladığı duyuru ve talimatlarda yer alan hususların özenle uygulanması gerekmektedir.

Bu hassas dönemi aile ve yakınları ile geçirmek isteyen çalışanlarımızın ücretsiz izin taleplerinde her türlü kolaylık sağlanacak olup izne çıkmak isteyen çalışanlarımız, taleplerini bağlı oldukları başkanlıklar üzerinden İstihdam Başkanlığına iletebilirler.

Bu kapsamda Covid-19 sebebiyle Temmuz ayı için en az 1 aylık süreyi kapsayan ücretsiz izin taleplerinin yarın gün sonuna kadar e-mail ile;

· [email protected] (Kabin Çalışanları)

· [email protected] (Kokpit Çalışanları)

· [email protected] (Yurt İçi Çalışanları)

adreslerine iletilmesi gerekmekte olup ay ortası taleplerin -mücbir sebepler dışında- planlamayı olumsuz etkileyecek olması nedeniyle uygun değerlendirilemeyecektir. Aynı zamanda kabin ve kokpit ücretsiz izin taleplerinde operasyonun müsaitliği de göz önünde bulundurulacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla.

İstihdam Başkanlığı

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
kaptan
1 ay önce

ayın son gunu gonderıyorlar teklifi …piskolojık baskı yapıyorlar .. mudurleri ve yonetim kurulunu gonderin ucretsız izine .. olmasalar da sirkette bşr sey degismez ….

789fo
1 ay önce

merkep terli
durum kötü kolla……
2020 zor biter!

...
1 ay önce

Zaten kisa çalişma ödeneği başlamadı mı?

Aviator
1 ay önce
Cevapla  ...

Eeee başladı..Diyor ki; bunun harici hiç çalısmak istemiyen varsa onada ucretsiz izin verebilirum

...
1 ay önce
Cevapla  Aviator

3gün ya hepi topu 3 günde çaliştirabilir 27gün işkur öder
Neden ücretsiz izne ayrılsın ki?

737
1 ay önce
Cevapla  ...

Hocam durum her birimde o şekilde değil. 16 gün aktif görev var, ama 16 güne sıkıştırılmış korona öncesi kadar uçuş kadar saatli program çıktı. Yani kısaca aynen eskisi kadar uçurup yarı maaşa talim var.

Adamın Biri
1 ay önce
Cevapla  737

Doğru düzgün uçuş yokken nasıl eskisi kadar uçacaksınız?

Teknik
1 ay önce
Cevapla  ...

Canı isteyen varsa ücretsiz izne cıkabilir diyor. Önce okudugu anla canım kardesim

...
1 ay önce
Cevapla  Teknik

Bende diyorum ki 3 gün işe gidecek 27gün işkur alacak neden istesin
Mevzuyu anlamadın galiba koca THY 3(üç) gün hesabı yapar olmuş

Adamın Biri
1 ay önce
Cevapla  ...

Kardeş 3 gün eskide kaldı. Temmuz’da yarı yarıya çalışılacak.

Commandante
1 ay önce

İstihdam başkanlığı bu mesajında kendi kendini yalanlıyor. Bir öncekinde neredeyse hiç uçuşumuz yok derken burada operasyonun müsaitliği diyor. Bi doğru konuşun yahu!

kendimize gelelim !
1 ay önce

tv normalleştik desin ama işleyiş gayet anormal

320cpt
1 ay önce

Temmuz, agustos, eylul, ekim 4 aylik ucretsiz izin istedim sadece temmuz ayina izin verebiliriz diye cevap geldi, hani pilot fazlasi vardi ucus yoktu. Al kardesim parada istemiyorum izne cikmak istiyorum istediginiz bu degilmiydi.. Hersey duzmece maksat 5 kurusa pilot calistirmak. algi yaratmaya devam..

Gepetto737
1 ay önce

Bu şirkette yapilacak tek birşey var. O da şeffaf olmak. Şeffaf olunmadığı için burada okadar çok gereksiz yorumlar görüyoruz.
Şirkete dışarıdan kurumsal denetim firması getirilmesi gerekiyor. En tepeden başlayıp bütün yönetim kurulu da dahil olmak üzere sıkı bir denetim yapılmasi gerekiyor. Gerek yaptıkları iş, gerek yapılan anlaşmalar.
Bugün yalnış anlaşılmasın ama piyasada herkesin bir değeri var.

Sorular sorular
1 ay önce

Talebi bu gün yaptık diyelim, cevap ne zaman gelicek acaba? Ayın ortasına kadar uçurup sonra ayın 1’inden başlayan ücretsiz izin verirlermi? örnekleri var bildiğim kadarıyla.

Erkan YILMAZ
1 ay önce

Torpil ve adam kayırmacılıkla normal şartlarda kendi bilgi ve becerileri ile asgari ücretli bir maaşlı bırakın kurumsal şirkette çalışmayı mahalle iş yerlerine bile alınmayacak kişiler bir kişinin yapacağı işi hatta iş de değil oturabilecek ve masada mesai saati boyunca Online oyun ve internet üzerinden alış veriş günün trendlerine öğlen veya akşam üzeri yemek çeşitlerine bakan binlerce kişi boşu boşuna salla başını al maaşını yıllardı bu şekilde işe alınmışlar..Bu şirket normal bir yabancı özel bir şirket olsa en az yarıyarıya işçi,,memur azaltır müdür ve yardımcılarımın yüzde 90 ı yok eder maalesef …

Ağaya beleş
1 ay önce

Ağa bizimle eğleniii