THY’den 10. yıl kutlaması

THY’den 10. yıl kutlaması

10 yıl önce İstanbul-Kazan seferlerine başlayan Türk Hava Yolları (THY), İstanbul-Kazan uçuşlarının 10. yıl dönümünü, Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da kutladı.

THY’nin Kazan seferlerinin, Tataristan vatandaşlarını sadece Türkiye ile bağlamakla kalmayıp aynı zamanda dünyanın birçok noktasına ulaşma imkanı sağladığı belirtildiği törene, çok sayıda Tataristanlı ve Kazan’da ikamet eden Türk vatandaşı katıldı.

 

Düzenlenen törende konuşma yapan THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, Mart 2006’dan bu yana THY’nin İstanbul-Kazan uçuşlarının aralıksız devam ettiğini anlattı.

 

Haftada iki uçuşla başlattıkları uçak seferlerini,  haftanın yedi gününe çıkarttıklarını ama Rusya’daki ekonomik krizden dolayı şu anda THY’nin Kazan seferlerini beşe indirdiklerini belirten Deribaş, “Biz Rusya ile ilişkilerimizin çok iyi olmasını istiyoruz ama biz özellikle Tataristan halkı ile hem dini inancımızı paylaşıyoruz hem de kan bağımız var. Türkiye olarak Tataristan’ı çok önemsiyoruz. Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti’ne Türk iş adamları çok yatırım yaptı. Ve ileride bu ilişkilerimiz eski seviyesine gelir ve bu yatırımlarımız kaldığı yerden devam eder” ifadelerine yer verdi.

 

Geçen yıl Tataristan’a en çok yabancı turistin Türkiye’den geldiğinin altını çizen Türkiye’nin Kazan Başkonsolosu Turhan Dilmaç,  gelen bu turistlerin Kazan seferlerini THY ile gerçekleştirdiğini söyledi.

 

Türk turistlerde bu yıl biraz azalma olmasının, Rusya’nın vize uygulamasını sebep gösteren Dilmaç, “Tüm bu zorluklara rağmen THY, bugün böyle bir etkinlik düzenliyor. Genel olarak seferlerine aynı şekilde devam etme kararını aldı. Buysa orta vadede THY’nin bu pazara olan güvenini de gösteriyor” şeklinde konuştu.

 

Törende Türk mutfağından özel yemekler ikram edilirken, 3 misafire çekilişle THY uçak biletleri verildi.

 

Tören, yıl dönümü pastasının kesilmesi ve ikramıyla son buldu

 


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.