THY’DE DEDİKODULAR BİTMİYOR

THY’DE DEDİKODULAR BİTMİYOR

Bir şirkette torpil yaygınlaşınca dedikodularda artar. Hamdi Topçu gider yerine İlker Aycı gelir. Gelen gidenin adamlarını kaydırıp yerine yenisini koymaya başladığında iş çığırından çıkar.

Nasıl mı?

THY’nin en önemli mevkisi yönetim kurulu başkanlığıdır. Bunu yönetim kurulu üyelikleri,icra kurulu ve tabii ki genel müdür izler. Siz taşları yerinden oynattığınızda, domino teorisi başlar ve devrilen tek bir taş, diğerlerini devirmeye başlar ve bu en son taş da devrilene kadar devam eder.

THY’de herkes domino teorisinin ne zaman başlayacağını bekler olmuş. Dedikodular dur durak tanımaz halde. Millet işi gücü bırakmış kulis faaliyetleri yürütüyorlar. Vay efendim, o şunun adamı imişte ona bir şey olmazmış. Vay efendim,o giderse diğerleri de gidermiş. Vay efendim, herkes gider ama o gitmez gibi konuşmalar hemen,hemen her departmanda yapılır olmuş.

İlker Aycı Beyin ne yapacağı bekleniyor. İlker Aycı beyde her hangi bir hamle yaptığında attığı taşın ürküteceği kurbağaya değip değmeyeceğini düşünüyor olmalı ki neyin nesi kimin fesi olduğunu anlamadan taşı atmıyor.

Aslına bakacak olursanız bu tür belirsizlikler şirkette iş verimini de düşürür. Düşünsenize sizin ile ilgili bir dolu dedikodu yapılıyor ve siz hiç bir şey olmamış gibi çalışmaya devam edeceksiniz. Tabii ki bu durumdan etkilenmemek mümkün değil. Bu nedenle İlker Aycı’nın kafasında yatanları bir an önce uygulaması ve şirkette suların durulması gerekir.

Bakın şimdi kulaktan kulağa yayılan dedikodulara:

Asaf Bora’nın ipi çekilmiş ve izin dönüşü emekliye sevk edilecekmiş. Asaf Bora’nın yerine gelecek kişi hakkında bir kaç isim zikrediliyor. Şimdiden,Asaf Bora’nın yerine getirilecek isimlerin etrafında yalaka ordusu kurulmuş durumda.

Asaf Bora’yı şöyle kenara koyalım ve yine THY’nin cadı kazanı uçuş işletmeye devam edelim. Emine Lim den sonra Kabin hizmetleri başkanlığına gelen Nevin Çolak olmuştu. Son günlerde,uçuş işletmede müdürlük görevinde olan Özlem ilkorucu Öncel her yerde ben başkan olacağım diye dolanıp duruyormuş. Olur mu Olur. 

Neden olmasın ki, Ahmet Olmuştur sırf Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşı diye genel müdür yardımcısı olabiliyorsa, Arzu Akalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’in kızının arkadaşı olduğu için THY yönetim kurulu üyesi olabiliyorsa, bırakın Özlem İlkorucu Öncel de kabin hizmetleri başkanı olsun…Ben hiç şaşırmam bilesiniz.

THY ile FITA (Florida Institute of Technology) arasında 5 milyon dolarlık bir komisyon hikayesi sürüp gidiyor. Bana anlatılanlar arasında bu işin içinde kimler var bir bilseniz dudaklarınız uçuklar. Bu konuda çok yoğun bir dedikodu halen sürüyor. Bende bu konuyu sözlü değil belgeli bana sunun gerisine karışmayın dedim. Söz verdiler bekliyorum. Belge varsa ne FITA takarım nede THY bilesiniz. İkna olayım yeterli…

Şimdi de gelelim Hava-İş sendikasına, Teknik A.Ş yi kaybeden Hava-İş, Hak İş e bağlı Öz Taşıma İş in çok yakın bir zaman içinde THY’de örgütlenme çalışmaları içine gireceğini biliyordur. Hava-İş sendikası Teknik A.Ş yi kaybetmekle çok üye ve aidat kaybetti. Aylık 500 Milyon TL civarında bir kayıp var. Bu kaybın yanı sıra Öz Taşıma İş her an atak yapabilir. Metal -İş te olduğu gibi THY çalışanlarını bindirirler otobüslere,her otobüsün başına bir yönetici koyarlar ve doğru Öz Taşıma İş…

Öz taşıma İş şu anda TGS de ama yetkili değil. TGS işvereni henüz yetkili sendika istemiyor. TGS çalışanlarının bazılarının Öz Taşıma İş e üye olması sadece HAK-İŞ in yetki BARAJINI geçebilmesi amaçlıydı ve TGS sayesinde başarıldı.

Şimdi ise TGS de %51 üye sayısını geçebilmek için üye artışı sağlamaya başlayabilirler. 

Çelik İş Teknik A.Ş de Öz Taşıma iş TGS de…Kala kala THY kaldı. THY de taşımacılık iş kolunda olduğuna göre HAK-İŞ in Öz Taşıma İş sendikası neden oraya olta atmasın ki?  

 HAK-İŞ in başına resmen devlet kuşu kondu.. Teknik A.Ş bir sürpriz yapar ve Birleşik Metal e geçerse işte o zaman tüm dengeler değişir.

Bu durumda HAVA-İŞ ne yapacak? Tehlike çanları çok fena çalıyor. Teknik A.Ş den sonra THY’yi de elinden kaçırdı mı işleri biter.

Bu nedenle HAVA-İŞ,THY’den başka kapılarda üye yapmaya çalışıyor.

Hava-iş sendikası, Pegasus ve diğerlerini sendikalı olmaya davet ederken,umarım kendi yetki sorunları ve havayolu şirketlerinin çalışanlarından gelecek olan aidatı düşünmüyordur. Siz ne dersiniz? 

Değerli okurlarım

Şimdiye kadar  her uçak kaza ve kırımı sonrasında detaylı bir analiz yaptığımı bilirsiniz. Bu sitede de buna aynen devam ediyorum. Kaza olur olmaz yaptığım bu profesyonel değerlendirmeyi okumayanlar varsa okusunlar istedim. Buyurun okuyun(Tıklayın)

 

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Lllll
4 yıl önce

Mutsuz, suratsız bir KHB geliyor, ben olacağım diye ortalarda geziniyorsa

KHB
4 yıl önce

SİNİR KRİZİ AZ BİLE BETER OLSUN İNŞALLAH BİZİ SUDAN SEVEPLERLE EKMEĞİMİZDEN ETTİ SAYESİNDE İŞSİZ KALDIK ..EZİK …HINCINI BİZDEN ÇIKARIYOR BAŞKASINA GÜCÜ YETMİYOR

Nevin hanım a
4 yıl önce

NEVİN EN SON TMM TOPLANTISINDA SİNİR KRİZİ GEÇİRİP TEPİNE TEPİNE AĞLADI BAZI ARKADAŞLAR GÖRÜNTÜ KAYDETTİ YAKINDA YOUTUBE DA YAYINLANIRSA ŞAŞIRMAYIN

Anlayın artık
4 yıl önce

Nevin Tansel ikiside bıraksın istifa etsin millet bayram etsin 2 3 kişi Yüzünden çekilenlere bak Nevin Tansel sizi sevenler sadece biraz rahat için size iyiler bilin bunu

Kabin
4 yıl önce

Nevin hoca hırslı, egosu yuksek, içi boş biridir. Fiilen ucucu olmasada ve ucmayi hayati boyunca sevmemis olsa da tamamen duygusal uniforma giyer. Yonetim anlar yakinda.Asaf Bora sevilmesede thy deki iyi yoneticilerden birisidir. Giderse iste cadi kazani o zaman kaynar. Khb mudurleri pasifler. Hele bu baskanla dagilir giderler. Ne Ozlem Oncel ne de Tansel Kaptan kurtarir kabini.

KHB
4 yıl önce

Öffff nedir bu Nevin den Tansel den çektiğimiz yeter artık…

Anti nevin
4 yıl önce

BAŞKAN TANSEL KAPTAN OLCAK ZATEN İLK ONA TEKLİF EDİLMİŞTİ ..ÜSTELİK O MAKAMA EN ÇOK YAKIŞAN DA O ..AZ BİRAZ SABIR TANSEL KAPTAN BAŞKAN OLUYOR

Murat BEy
4 yıl önce

Nevin çok bile kaldı işini sevenlere değer verecek egosu için can yakmayacak insanlar gerekli …. Asaf kaptan kalmalı işini seven gereğini yapan bir şahsiyet….

Murat bey
4 yıl önce

Nevin çolak çok bile kaldı….işini seven insanlara değer verecek birileri gelsin

fortune
4 yıl önce

nevin bu yazdıklarınızı okuduysa yarın ilk iş olarak özlem önceli görevden alır korkudan…
ama korkunun ecele faydası yok