THY Yönetici Zirvesi Özel Bilgiler…

THY Yönetici Zirvesi Özel Bilgiler…

Bildiğiniz üzere THY tarafından her sene sadece yönetim kadrolarının katıldığı toplantılar yapılmakta.  Tabii ki THY’nin yanı sıra ortaklıkların yönetimleri de orada olmakta. Şimdiye kadar Antalya’da yapılan bir kaç günlük toplantılar yerini tek güne ve Antalya yerine İstanbula bıraktı.

Bu toplantılar THY ve ortaklıkların yönetimindeki müdür ve daha üstü makamları temsil edenler katılmakta. 2019 yılının neler getirip neler götürdüğünün yanı sıra yeni yılın yani 2020 deki THY stratejisi konuşuluyor.

Bu toplantılar sonrasında THY yönetim kurulu kararı olarak  tüm çalışanlara yönelik,bazılarımızın temettü bazılarımızın ise kar payı olarak yanlış adlandırdığı, aslında jest amaçlı prim uygulaması yapılmakta idi.

Bu seneyi tasarruf yılı olarak adlandıran,THY Yönetim ve İcra kurulu başkanı İlker Aycı 2019 senesindeki satışlardaki düşüş nedeni ile bu primin verilmeyeceğini açıkladı.

Yeni havalimanına geçişin mükemmel bir zamanlama ve süratle bitirildiğini söyleyen Aycı, Bu başarılı taşınma süreci için tüm çalışanlara teşekkür etti.

NOT/  Toplantı devam etmekte. Aldığımız bilgiler sadece duyumdur. Tarafımıza yeni bilgiler geldikçe buradan yayınlayacağız.

Bilgiler netleşti. Dün gece yazdığım ve bugün tekrarladığım üzere PRİM olayı yok.

 

Geri

81
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
TEKNİK

İlker bey bu yıl tasarruf yılı ise, artık gazete manşetlerine çıkan müdür sayınızda azaltmaya gidin Tasarruf deyince hemen bizim cebimize göz dikiyorsunuz. Özellikle teknik çalışanlarının sözleşmesine bir bakın ENFLASYON’dan başka bir şey YOK!!! Teknisyenler bağıra bağıra gidiyor. Tasarruf yapıcam diye elinizden kaçırdığınız teknisyenler Pilotlar yüzünden yarın öbürgün bakım yapamaz uçak uçuramaz hale geleceksiniz. Ülkedeki gizli enflasyon belli. Yıllarca eğittiğiniz adamlar olmadan uçmaz o uçaklar. Siz o kadar okullar okumuşsunuz,ykb olmuşsunuz. Bunu göremiyormusunuz Allah aşkına aklın mantığına sığıyormu? Yeter gerçekten yeter,yönetimin yaptığı her hatayı işçinin sırtına yüklemekten vazgeçin artık. Çocuk okutuyoruz biz ev bakıyoruz. Bu yıl tasarruf tedbiri diyince olmuyo bu… Devamını oku »

t-ekn-ik

Kar payı vermese de şirket iyileştirme zammı olarak ilave %5 verilmeli. Aldığımız zamlar gerçekten çöp oldu. kıymeti harbiyesi kalmadı. Umarım Kar payı verilir. Çalışanlar olarak beklemekteyiz.

Tknk

Madem igaya mükemmel bir zamanlama ve süratla geçtik neden yeterli satısı yapamadık?? Boşuna çabalamayın. Bu halde olmamızın tek sebebi IGA dır. Milletin bilmem neresine koyacaz diyodu ya hani o herif?? Koyuyor işte

Technıc hat

Bu şirketin işçiye verdiği deger bitmiştir nokta

Slat

Ooo sen çok geridesin be üstad. Nokta koyalı çok oldu

Öneri!

Benim bir önerm var. Herkes subatta yatan maaşlarını yapıkrediden başka bankaya transfer etsın. Hatta her ayı bıyle yapalım. Madem prim yok banka promosyonu neden yok onu anlamıyorum. Promosyon almıyosak bankada paramızıda tutmamıza gerek var mı?

Melih

Maasi neden ayin 8 de aliyorsun? Thy den maasinin ayin 8 de mi yapikrediye yatirildigini saniyorsun.Sen 8indede ceksen banka o parayi coktan istletmis oluyordur.

hangi para

bankada para tutamıyoruz ki başka bankaya aktaralım. maaş günü tüm para bitiyor.

Aircraft Tech.

Herşey parayla çözülmüyor, çözülmeyecek de. Mesala benim derdim para değil, daha fazla kazanmak istemez miyim? isterim ama asıl derdim bu değil. Ben iş kıyafetlerimi almaya gittiğimde BİLE kendimi bir bok böceği kadar değerli hissetmiyorum çünkü bir bok böceği kadar önem verseler adam akıllı kıyafet verirler, adam akıllı teslim ederler. Mülteciye kıyafet verir gibi veriyorlar.Yemekhanede, serviste(güvenlik personeli daha değerli serviste), dinlenme yerlerinde, Takımhanede etc.. Şirket heryerde kim olduğumu bana hatırlatıyor. Ne piyasadan az kazanıyorum ama huzurluyum diyebiliyorum nede huzurum yok ama güzel para kazanıyorum diyebiliyorum . Arkadaş yazmış altıma imzamı atarım bu fikirde olan çok meslektaşım var eminim.

Bms3-33

Doğru söylüyorsun ekmek diye diye katlandım belki ama kendimi aşağılık değersiz hissediyorum. Sözlerine aynen katılıyorum…

Tailcone

Prosedüre göre çalışalım arkadaşlar. Yeter artık

ABUZER

Sevgili arkadasim sen calistin ben calistim varsayalim icimizdeki irlandalilar oldugu surece sen ben kotu oldugumuzla kaliyoruz sadece bu

Ya abuzer

Napacaz bu yalaka korkak takımını o zaman? Sıkıldım artık ben bu insanlardan

Aviator

Bu insanlar işi prosedürüne göre yapanları aşağılar, sözde şirketin menfaatini düşünür. Ama içten içe bir kaos çıksa da bizde nemalansak diye iç geçirir. İki yüzlü çıkarcılardır.

Primzede

Hem ayranımız döküldü hem tatsız olaylar yaşandı. Geçmiş olsun

Yerse

Kaç yıldır banka promosyonunu ikramiye diye yutturuyorlar bu yıl vermezlerse onu da kendilerine alacaklar… Geçmiş olsun.

tknsyn

o 120 000 000 doları güneş görmeyen yerlerinizde saklayın