THY yolcuları 14 gün gözlem altında tutulacak!!

THY yolcuları 14 gün gözlem altında tutulacak!!

 

Tahran-İstanbul seferini yapan uçak, yeni tip koronavirüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı. Sağlık Bakanı Koca, yolcuların 14 gün gözlem altında tutulacağını açıkladı.

Tahran-İstanbul seferini yapan uçak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı. Uçaktaki 17 yolcu şüpheli olarak değerlendiriliyor.

32 yolcusu bulunan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı’na saat 10.29’da indi.

Tahran-İstanbul seferini yapan uçaktaki yolcuların Sağlık Bakanlığının da koordinasyonunda Ankara Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık yetkilileri nezaretinde ön muayeneleri yapıldı.

İran’dan gelen ve ateşi sınır üstünde olan toplam 17 kişi şüpheli olarak değerlendiriliyor. Saat 12.30 itibarıyla Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaparken tarama sürüyor.

“Yolcular 14 gün gözlem altında tutulacak”

Sağlık Bakanı Koca, konuya ilişkin “İran’dan dönmek isteyen Türk vatandaşları için düzenlenen seferle ülkemize gelenler 14 gün süreyle gözlem altında tutulacak. THY’ye ait uçakla gelen 132 Türk yolcu ve mürettebat karantina için Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir. Ülkemizde yeni Koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. Ülkemizi bu hastalıktan korumak için azami çaba sarf etmekteyiz.” açıklamasında bulundu.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Neden?

Bu para hırsı ne olacak böyle anlamıyorum. Dünyada tüm havayolları riskli bölge uçuslarını durdururken thy ısrarla devam ettiriyor. Bir sirketin kârı uğruna tüm ülke felakete sürüklenecek. Yetkililerde bisey yapmıyor susuyorlar. Görmemezlige duymamazlıga vurmuslar kendilerini.

....

Bu 14 kişide Corona virüsü çıkarsa bu 14 kişiyle gelen diğer bıraktığınız yolcular ne olacak.. Sonuçta solunum yoluyla bulasan bir hastalık…

Cptnn

Bırakılmamış zaten hepsi karantina ya alınmışlar haberi takip edin lütfen uçucu ekip dahil buna …

vatandas

Arkadaslar sirkecide alisveris yaparken birisi soyledi gercekse vahim durum birisi yere yigilmis apar topar kaldirilmis… bence coktan virus geldi…. bagisikligi dusuk olanlarin isi zor Allah yardimciniz olsun

Yankee

İnşaallah bir şey çıkmaz. Bu virüs bütün dünyayı hem psikolojik hemde ekonomik olarak mahvetti.

Slide

Valla kim ne dersin yinede yetkili kurumlar işini yapıyor. Bu konuda bayagı hassas davranıyorlar. Ama işte bu virüsün bulaşması o kadar kolay ki ne yapsan bizede sıçrayacak. Tek çare aşısının bulunması.

Tılpa

Sen saki Çek anca sana her şey bulaşır