THY Yabancı Kabin Memuru mu İstihdam Ediyor?

THY Yabancı Kabin Memuru mu İstihdam Ediyor?

 

Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na yönelttiği Türk Hava Yolları (THY) ile ilgili soru önergesini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talep etti.

Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’in soru önergesi şu şekilde oldu:

“Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından birisi olan Türk Hava Yolları’nın birkaç yıldır Fas, Kolombiya, Mauritius, Litvanya gibi değişik ülke vatandaşlarını kabin memuru olarak uluslararası hatlarda istihdam ettiği bilinmektedir.

Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik krizin ağırlığı ve genç işsizliğinin yüksekliği dolayısıyla bu durum toplum vicdanını yaralamaya başlamıştır. Türkiye’de özellikle bu hatlarda görev yapabilecek şekilde dil bilen veya bu dilleri kısa sürede öğrenebilecek binlerce genç bulunabileceği için bu uygulamada değişikliğe gitmek ve kendi gençlerimizi istihdam etmemiz gerekmektedir.

THY’de Kaç Yabancı Kabin Görevlisi Bulunuyor?

Bu çerçevede;

THY’nin kendi sınıfında olan ve THY gibi yaygın bir biçimde uluslararası hatlarda uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu şirketlerinde böyle bir uygulama var mıdır?

THY neden böyle bir uygulamaya gitmiştir?

THY’de bugün itibariyle kaç yabancı kabin görevlisi istihdam edilmektedir?

THY yabancı kabin memurlarına ne kadar maaş ödemektedir?

THY’nin yabancı kabin görevlileri yerine kendi vatandaşlarımız olan kabin memurlarını bu hatlarda görev alacak şekilde yetiştirme gibi bir planı veya programı var mıdır?”(körfezgazete)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Turk

kota olmali elbette yabanci istihdam calistirilmasina krsi degilim ama bunlarin yaptigini karsi ulkeler bizlere yapiyor mu ? acaba kac tanesi Turkce biliyor diye yabanci istihdam ediyor ?