THY uçağı Tahran’dan kalkmadan önce yolcuların arasında kavga çıkmış: ‘Kum’dan gelen insanların bu uçağa binmeye hakkı yok’

THY uçağı Tahran’dan kalkmadan önce yolcuların arasında kavga çıkmış: ‘Kum’dan gelen insanların bu uçağa binmeye hakkı yok’

 

Türk vatandaşlarını İran’dan taşıyan ve Ankara’ya acil olarak indirilen uçak kalkmadan önce havalimanında yolcular arasında tartışma yaşandığı ortaya çıktı.

Koronavirüsle mücadele eden İran’daki panik büyürken Türkiye ülkedeki vatandaşlarının gelebilmesi için uçak seferleri düzenliyor.

Dün Tahran’dan yola çıkan uçak Ankara’ya acil iniş yaptı. Uçakta 17 kişide koronavirüs şüphesi tespit edildi.

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre, uçak kalkmadan önce Tahran Havaiimanı’nda Kum’dan gelenlerle diğer yolcular arasında tartışma yaşandı.

Yolculardan biri o anlara ilişkin sesleri cep telefonuna kaydetti.

Biz bunların uçağa binmesini istemiyoruz

Kayıtta uçağı bekleyen bir kadın, Kum’dan gelenleri işaret ederek “Biz bunların uçağa binmesini istemiyoruz” diyor.

Kum’dan Tahran’a gelerek Türkiye’ye dönmeye çalışan bir Türkle konuşan kadının, “Bakın, (Kum) nasıl bir yer? Bu hastalığın kaynağı. Biz Tahran’dan geldik, evimizden, tertemiz. Hiç dışarı çıkmadık. 3 yaşında kızımız var. Kum”dan gelen insanlar 3 yaşındaki bir çocukla aynı uçağa binebilir mi? Sadece bir anne olarak söylüyorum, cevap bekliyorum” diye konuşuyor.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.