THY teknisyen eğitimlerini bu uçakta verecek!

THY teknisyen eğitimlerini bu uçakta verecek!

Türk Hava Yolları Teknik AŞ, B737-300 tipi eğitim uçağı üzerinde uygulamalı olarak temel teknisyen eğitimleri verecek.

THY’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de EASA Part-147 temel eğitim yetkisini almış olan ilk uçak bakım ve onarım şirketi olan THY Teknik AŞ, hem EASA Part-147, hem de SHY-147 temel eğitimlerinin uygulamalı bölümlerini yeni aldığı B737-300 tipi eğitim uçağı üzerinde verecek.

Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi’ne bağlı olan uçağın satın alınması için sahibi Japon Sanshu Kanko Kaihatsu Inc. firması ile anlaşma yapıldı. Boeing 737-300 tipi, UR-VVR tescilli uçağın tescilinin Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi’nden düşürülmesi için işlemler devam ediyor. İşlemler bittiğinde uçak Türk Hava Yolları Teknik AŞ tarafından teslim alınacak.

Avrupa Havacılık Emniyeti Otoritesi (EASA) tarafından onaylı söz konusu eğitimi tamamlayan kişiler, dünyanın birçok ülkesinde uçak teknisyenliği lisansını alma ve sektörde iş bulma olanağına sahip olacak.

Yapılan Yorum Sayısı (2)

 1. Anonim   - Tarih: 13 Aralık 2015 - Saat 11:34   - Cevap Yazın

  İlerde işallah birde Airbus A320 temin edilebilirse eğitimler daha iyi olacak

  0

  0
 2. sinerji   - Tarih: 13 Aralık 2015 - Saat 16:17   - Cevap Yazın

  10 yıllık uğraşıdan sonra nihayet..THY pratik eğitimler ve işbaşı eğitimleri için tek eksiğini kapatmış olacak ki böylelikle Almanya’dan ve İngiltereden alınmış EASA lisanslarına tip eğitimlerinin işlenebilmesi için gerekli olan 4 aylık OJT eğitim yetkisini de alabilecek..saygılarımla. serkan güney

  0

  0