THY Teknik ücret düzenlemesi hakkında çalışanlarına bildiri gönderdi

THY Teknik ücret düzenlemesi hakkında çalışanlarına bildiri gönderdi

THY Teknik çalışanlarına Özçelik İş ile uzlaşamadıklarını bildirdi.

Yapılan bildiride  insan kaynağını korumak ve çalışanların birlikte bu süreci atlatabilmek için değerlendirme yapıldığını bu kapsamda sendika üyesi olmayan personele sendikaya teklif edilen ücret düzenlemesi teklif edildi.

Bu statüdeki personel 1 ağustos 2020 tarihinden itibaren normal çalışma düzenine dönecekler ve kısa çalışma uygulaması kapsamından çıkarılacaklar.

Sendika üyesi olan kapsam içi personelin henüz sendika ile uzlaşma sağlanamadığından kısa çalışma ödeneği Ağustos ayında da devam etmesine karar verildi.

İşte THY Teknik tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
sendikaya acık çağrı
1 ay önce

Fedakarlık mı ? Her zaman varız! Fakat illa ki gerçekler masaya yatırılacaksa buyurun yatıralım. Sendika ve şirket bize ne verdi ki neyi geri istiyor? 3 yıldır tekniğe üvey gibi davranıp sadece enflasyon zammı verip ki reel enflasyon tuik verilerinin kat ve kat fazlasıyken simdi neyi geri alacaksınız? Madem fedakarlık zamanı ben varım ! Sendika süreç sonuna kadar aidattan vazgeçsin ,bu miktar şirkette kalsın! Hadi %2’de ben vereyim, alın size mis gibi formül. Dahası da var! Bu süreçte dahi aidattan vazgeçmeyen sendika biriken tutarı işçiye pay etsin. Sonuçta benim paramı bana vereceksiniz. Madem dayanışma günü ben şirketimi herkesten çok düşünürüm. Yeter… Devamını oku »

Acık
1 ay önce

Sendika bu dönemde aidat almadıki

screwdriver
1 ay önce

fedakarlığı iki sene önce %60 zam verdikleri pilotlardan isteyecekler! Fedakarlığı personel 1 maaş yıl sonu primi alırken 3 maaş prim verilen müdürlerden isteyecekler! Fedakarlığı thynin bütün sosyal haklarından öncelikli faydalanan personelden isteyecekler! Kimse kimseyi aptal yerine koymasın!

Zabanan uyanmak zor oluyor
1 ay önce

EVET ARKADAŞLAR GELDİK DANANIN KUYRUĞUNUN UCUNA ŞİMDİ BİR HEVESLE OKUDUK ALLAHAŞÜKÜR DİYİP İŞE GİRDİK TABİ HER GENÇ GİBİ EVLENDİK FELAN NE OLDU AİLE OLDUK GEÇİM DERDİ BAŞLADI HER SENE ŞU TEKNİK AŞ DE BİR BELİRSİZLİK VE HER ZAMAN BİR ÖTEKİLEŞTİRME YAPILDI TEDİRGİN TEDİRGİN BİŞEY ALMAYI BIRAK HAYAL BİLE ETMEDİK BELKİDE İŞİMİ SEVİYORDUM PARA İKİNCİ PLANDA İDİ OZAMANLAR AMA ŞUAN ANLADIM Kİ TEKNİK AŞ BENİ PARA YA DÜŞKÜN BİRİ YAPMIŞ ÇÜNKÜ HEP PARA GEÇİM ZORUNLULUĞU OLDUGU İÇİN HAKKIM HELAL DEĞİLDİR ÖZELLİKLE BECERİKSİZ SENDİKAYA ALLAHIN LANETİ ÜZERİNİZE OLSUN BECEREKSİZ SENDİKA VERDİĞİM AİDATLAR ÇIKSIN İNŞALLAH BİR BİR

erkan
1 ay önce

thy diye zıplayan gençleri sağlam sömürüyorlar asgari ücrete

Last edited 1 ay önce by erkan
C/S
1 ay önce

Bu şirketi bu günlere getiren emekçi kardeşlerimin hakkını daha fazla kar yapayım diye yiyen yöneticiler le aynı çatı altında çalışıp taşeron adı altında çalıştırılan personellerin haklarını da aracı kuruma yediren ey allah korkusu olmayan sömürgenler. Adalet er geç yerini bulur bu yaptıklarınızın meyvasını ergeç toplarsınız. Bu dünya yavuza kalmadı size de kalmaz.

Ey THYYY
1 ay önce

Bimde çalışsam 3500 alacam hizmet sektörünün herhangi bir kolunda çalışsam minumum 3000 alacam imam olsam 3800 vaiz olsam 5800…sen neden bahsediyorsun ya.Kovacaksan kov sana köle olmaya gelmedik biz buraya.O sarı sendikanı da al bi tarafına monte et.Her yer Trabzonlu torpilli yalaka şerefsiz dolmuş zaten.Ülkeyi yediniz doymadınız be badem bıyıklı yalancılar.Eskiden kovulmak korkuturdu insanı şimdi verdiğin maaş o kadar düşük kaldı ki biz Allah’ın izniyle heryerden kazanırız o parayı.Hem tazminat da vereceksin ipe ipe o bile 2 3 yıl götürür bizi.Koca göbekli Ahmet biraz daha yiyecek kilo alacak diye kendimizi yıpratamayız artık bunu böyle bilin.

Teknik
1 ay önce

Teknisyen ne alıyorki ne versin teknik ekip olarak thy ye hizmet etmek için taşın altında en çok emeği en çok sorumluluğu olan insanlarız hepimizin bakması gereken bir ailesi var işlerini severek yapan bu insanları bu süreçte bu maaşlarla çalıştıramassınız evet birçok işsiz olabilir fakat okadar sene okul okuyup daha çok sınavlara girip tecrübe sahibi olmak için yıllarımızı veriyoruz can tehlikesi olan uçaklara hertürlü bakımı sağlıyoruz hata yaptığında ise yine ilk teknisyen sorumlu oluyor böyle giderse daha çok zarar edersin thy

TORKISH
1 ay önce

Kisa calisma devam etsin…madem is yok ne diye hem maasi %30 hemde milleti somuyorsunuz haaa Turk degilsiniz Tuekishsiniz anlasildi….

Ama
1 ay önce

Ayasofya açıldı.

Yavuz Sultan Selim
1 ay önce
Cevapla  Ama

O ayasofya nın minareleri varya, dilinize ayasofya yı pelesenk ettiniz, ne zorunuza gitmiş AG

Pırpırcı
1 ay önce

Sendika dikkat ! eğer bu dönemde aidatta kestiğin oranda indirim yapmazsan teknisyenden ilk işim sendikadan çıkmak olacak sende fedakarlık yapta görelim

kesin çıkarsın.
1 ay önce
Cevapla  Pırpırcı

boş yapma.

Whatever
1 ay önce

Sukur mukur devam, ARA elemanlara bu maaş bile fazla zaten

Ara kol
1 ay önce
Cevapla  Whatever

Arası deresi yok alayınızın maaşı kesilecek