THY Teknik AŞ’nin Ana Bakım Hangarı Güvenlik Testlerinden Tam Not Aldı

THY Teknik AŞ’nin Ana Bakım Hangarı Güvenlik Testlerinden Tam Not Aldı

THY Teknik AŞ, İstanbul Havalimanı’ndaki son teknoloji ile donatılan ana bakım hangarının güvenlik testleri başarı ile tamamlandı.

Kalyon İnşaat tarafından yapılan hangarda test aşaması başarıyla tamamlanırken proje teslim edildiğinde bölgesinin en büyük bakım, onarım ve revizyon kompleksi olacak.

5 futbol sahası büyüklüğünde

Özellikleri ile dikkat çeken hangar, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük hangarı olarak kabul ediliyor ve ofis alanlarıyla birlikte 66 bin metrekare alana sahip. Sadece uçaklar için ayrılan park alanı ise 35 bin metrekare. Bir başka ifadeyle 5 futbol sahası büyüklüğünde ve bu alanda 230 kilometre uzunluğunda yerden ısıtma borusu kullanıldı.

Sensör algıladı, köpük söndürdü

Kalyon İnşaat tarafından yapımı tamamlanan tesiste, güvenlik tedbirleri kapsamında yangın anında kullanılmak üzere kurulan köpük sisteminin testi yapıldı. Test kapsamında önce alev yakıldı ve 30 saniye içinde sensörlerin algıladığı yangını söndürmek için köpük sistemi devreye girdi. 89 köpük jeneratörü ve 16 yer köpük istasyonu testi başarıyla geçti.

Bölgenin en büyüğü

Hangarda THY Teknik AŞ tarafından, ulusal ve uluslararası müşterilerine hat bakım hizmetleri sunulacak. THY Teknik AŞ’nin yapımı kesintisiz devam eden uçak üs bakım hangarları, tamamı bittiğinde bölgesinin en büyük bakım, onarım ve revizyon kompleksi olacak.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Haydar
21 gün önce

Bu sefer de WC yapılmadıysa geçer karşıya ATC kulesinin dibine yaparız, bu da böyle biline 🙂

Last edited 21 gün önce by Haydar
çiftnik(teknik yetmedide)
21 gün önce
Cevapla  Haydar

bu iyiydi 🙂

Teknisyen
21 gün önce
Cevapla  Haydar

Bu adamlar nereye sicacak

kalyoncuu
21 gün önce

tuvaleti de varmıymış? malum şuan ki hangarda sınırlı sayıda

Revizyon
21 gün önce

Sawı tasimasalar bari ozellestirip dinsiz imansız bı firmaya satsalar.

Teknik
21 gün önce

Abi bu ne köpük aşkı yahu. Şimdiki hangar da açılmadan boyna köpük videoları düşüyordu internete hahah. Yalnız wc haricinde umarız insan gibi dinlenme odaları, bi kantin ve biraz stres atabileceğimiz spor tesisleri olsa keşke.

Ziya Üfler
21 gün önce

WC’ye girmeden önce tartıya çıkıp tartıldıktan sonra içeri girilecek, çıktıktan sonra tekrar tartıldıktan sonra bırakılan ağırlık tespit edilip ona göre WC ücreti alınacakmış

Wc ihtiyacı
21 gün önce

Wc ücretli olacakmış büyük küçük olarak

hatçıhus
21 gün önce

sayın kalyon yetkilileri 1000 den fazla insanın aktif olarak çalıştıgı thy teknık hat bakım hangarına sadece 4 kişilik wc yaparak neyi hedeflediniz? gerçekten merak ettim.

Mehmet
21 gün önce

İnsallah bunuda Alışveris merkezi mantiğiyla yapmamislardir

Denetleme
21 gün önce

Denetleme için mail atan şefler Pandemi döneminde gece ve hafta sonları doktor yoktu neden biriniz doktor yok diye mail atamadiniz sözde prosudure göre calisiyoruz diyorsunuz sozde işçinin sağlığı bizim için önemli dersiniz ama hasta olunca rapor alincada savunma yazar sürat yaparsınız…hadi bi açıklama yapın bakalım yalaka şefler