THY sendika görüşmeleri durduruldu

THY sendika görüşmeleri durduruldu

Türk Hava Yolları çalışanlarına sendika görüşmelerinin durdurulduğunu bildirdi.

İşte THY tarafından çalışanlarına yapılan o bildiri;

Kıymetli Çalışma Arkadaşlarımız;

29.07.2020 tarihli duyurumuzda, içinde bulunduğumuz olağanüstü şartlar sebebiyle zorunlu hale gelen ücret düzenlemesi hakkında Hava İş Sendikasına teklifimizin yazılı olarak iletildiğini paylaşmıştık.

Akabinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İlker Aycı ve Hava İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Ali Kemal Tatlıbal’ın ilgili teklif üzerinde yaptığı müzakerelerin devam ettiği hem Hava İş Sendikası tarafından sendika üyesi çalışanlarımıza duyurulmuş, hem de çeşitli basın yayın organlarında haber olarak yer almıştır.

Covid-19 pandemisinin küresel ekonomileri tarihte benzeri görülmemiş olumsuz ve belirsiz bir noktaya getirdiği, bu durumun tüm sektörlerde olduğu gibi havacılık sektöründeki yansımaları aşikardır.

Dün ve bugün devam eden görüşmelerde belirli bir ilerleme  sağlandıysa da, Ortaklığımızın tüm şartlarını zorlayarak sergilediği iyi niyetli uzlaşma çabalarına rağmen, Hava-İş Sendikası tarafından dünya ekonomilerinin ve sektörün içinde bulunduğu olağanüstü bu durum ve belirsizlik ortamı gözardı edilerek, ileriye dönük ücret artışlarına ilişkin hususların görüşmenin ön koşulu haline getirilmesi nedeniyle müzakere süreci bu aşamada istemeyerek de olsa durdurulmak zorunda kalınmıştır.

Ağustos ayı ve sonrasına ilişkin çalışma usul ve esaslarımız en kısa sürede duyurulacaktır.

Sağlıklı Günler Dileriz

Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcılığı

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

171 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
C/s
7 gün önce

Siz varya siz yatacak yeriniz yok. Kim bilir ne Ali Cengiz oyunu hazırladınız millete.

Out c
7 gün önce
Cevapla  C/s

Tek tek mail atacaklar ya kabul edin ya da ücretsiz izine hazır olun,grev kırıcılar gibi işveren yanlısı insanlar çıkıp baskı yapıp hepimizin hakkına tecavüz edecekler

C/s yazana
6 gün önce
Cevapla  C/s

Bunların hayatı Ali Cengiz oyunu bunu bilmeyen yok da hala millet toplanıp adam gibi tepki vermiyor !

İleriye dönük ücret artışı derken
7 gün önce

Geçen yıl 120 tl verdiğim elk faturam 300 tl gelirken, dolar 7 tl’yi, euro 8 tl ve üzerini görmüşken, kredi öteleyen bankalar 3 aylık faizi peşin talep ederken, merkez bankası yıl sonu enflasyon tahminini 1 puan artırmışken, sen maaşımı 2018 rakamlarına indirmeye çalışırken, bize sormadan bir gecede indirim pazarlığı yapan kendini bilmez sendika ileriye dönük maaş artışı istedi ve görüşmeler tıkandı öyle mi?

Cevap
6 gün önce

Aaaaa öyle deme ama hainlik, teröristlik yapma,dış güçlerin adamı olma Türkiye güçlendi, büyüdü, zenginleşti,ekonomi şahlandı herkes bize gıpta ediyor, kıskanıyor, imf’ye bile borç veriyoruz,turistler buraya gelsin diye hükümetlerine baskı yapıyor…Onların doları varsa bizim Allahımız var, yollar, tüneller, havalimanları, hastaneler vs yaptık, yandaşları zengin ettik,araplara para saçtık, dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur, ülkemizde benzin, araba, elektrik, doğalgaz, telefon vs pek çok şey avrupadan ucuz orada 1 lt benzin 1.5 euro civarı orta sınıf güzel bir araba da 30 bin euro, bizde ne kadar öyle değil mi ama…

Torpil airlines
7 gün önce

Ne hikmetse ekonomik şartlar torpilli thy yönetimi, başkan ve müdürlerine hiç dokunmuyor hepsi şirket kesesinden kral gibi yaşıyorlar…

Çalışan
7 gün önce

Ya birader buradan ben de ağır eleştiriyorum. Ama haksızlık etmeyin. Yöneticilere 2018 maaşı, ikramiye iptali ve 2021 sonuna kadar zamsız maaş teklifi geldi. Ya kabul ya red şeklinde. Dilinize pelesenk olmuş bi yöneticiler de yöneticiler.

Kargo Muduru
7 gün önce

Allah nasil biliyorsa oyle yapsin seni. Gecen ay calisanlarimizi kisa calismada yuzde 30 gosterirken kendimi yuzde 10 gosterdim. Bolum icinde en dusuk maasi ben aldim. Ne kralindan bahsediyorsun? Allah’a havale ediyorum seni.

Unknown
7 gün önce
Cevapla  Kargo Muduru

Ula senin en düşük maaş dediğin bile %30 gösterdiğin personelinin maaşının 2-3 katı.gelio burda bize rivriv yapma

Kargo Muduru
7 gün önce
Cevapla  Unknown

Kamil, ben uzmanin uc katini mi aliyorum ki benim yuzde 10’um, onun yuzde 30’undan fazla olsun? Cahil cuhela takimi…

Mühendis
7 gün önce
Cevapla  Unknown

Merak ettim şimdi. Personel maaşı ne kadar? 5000 olsa senin hesabına göre, 10000×3 =30 bin. O kadar müdürler para almıyor. Hatta 5 bin alan personel de yok.İşinizi gücünüz milleti birbirine düşürmeye çalışmak

Rivriv
6 gün önce
Cevapla  Unknown

At yalanı bulursun inananı…

Çalışan ve kargo müdürü'ne
7 gün önce

Yöneticiler zaten normalin üstü maaş alıyorlar,araba, ev kirası vs sosyal haklar da cabası ayrıca üst yönetim aldığı 25 milyon tl bonusu hala iade etmedi buna ne diyeceksin? 5 sene zam almasalar hiçbir şey olmaz onlara. Ayrıca onlardan sana ne? Onlar seni düşünüyor mu? Yurtdışı müdürlerinin yurtdışı gelir vergilerini hala şirket ödüyor, lüks evlerde oturup son model arabalara biniyorlar sen onların avukatlığını yapıyorsun ! Ayrıca torpilli kargo müdürü, thy’ye ne zaman nasıl girdin nasıl müdür oldun, senin aldığın maaş ne kadar çalışanların aldığı ne, evin, araban, bankada ne kadar paran var bunları da anlatsana ! Allah asıl senin gibi torpilli kul… Devamını oku »

Kargo Muduru
6 gün önce

Torpilim varsa ve bulundugum konuma bu sekilde geldiysem Allah benim belami, bu sekilde gelmedoysem de Allah senin belani versin. Kabul mu?

Vaow
6 gün önce
Cevapla  Kargo Muduru

Müdürün mizacı buysa vay halimize. Suriyeli nargileciler gibisin bro 🙂

Hido
7 saat önce
Cevapla  Vaow

Ama adam hakli

Kargo müdürü yazana
2 gün önce
Cevapla  Kargo Muduru

Çaycının bile torpille girebildiği bir kurumda üstelik de kargo gibi torpilin havada uçuştuğu bir yerde torpilsiz müdür oldum demek ne kadar inandırıcı?

Bir dost diyelim...
7 gün önce

Milleti birbirine kırdırtacaklar, amaçları bu. Yıllardır en iyi yaptıkları iş… Tatlıbal a hiç güvenmeyin, ne dr olsa kendisi halen THY nin sözleşmeli çalışanıdır! Vize Pasaport Şefliğinde çalışmaktadır, ancak Sendika Başkanlığı görevi nedeniyle dış görevdr gözükmektedir!!! Ne bekliyorsunuz şimdi?? Dik ve onurlu bir başkan duruşu mu? Üyelerinin görüşünü önemseyen bir lider mi? Eninde sonunda el öpecekler, ülkemizin ve güzidr şirketimizin faydasına kabul ettik olacak. Bu vesileyle koltukmbi 3 sene daha sağlam kalacak… Beğenmediğiniz Ayçin olaydı, önünde titrerdi TK tarafı. Dua edin de donumuzu da almasınlar. Tek yol Grev!!!

bir dost diyelim
7 gün önce

siktir lan yalancı

Nami
7 gün önce

Arkadaş ayın son gününü mü buldunuz anlaşamayacak.Kaç aydır neredesiniz?

Asgari Ücretli C/S
7 gün önce
Cevapla  Nami

Keyif yapıyorlardır bu zamana kadar aldıkları maaşları nereye harcasak diye düşünüyorlardır nerede olacaklar başka

Yalaka sendikalar
7 gün önce
Cevapla  Nami

Ne olacaktı ki başka son günü bekleyecekler özellikle bı çoğumuz tatilde iken yapacaklar ki kafaları ağrımasın!! Kaç yıldır kâr eden firma benim aldığım 3500 liraya göz dikiyor Allah çocuklarından çıkarsın orada oturup bu kararları alanın, bayramımızı rezil ettiniz yalaka köpekler

CQM teknisyen
7 gün önce

5bin bile almayan evli çocuklu CQM teknisyen eğer %30 maaş azaltılacaksa geçinemez arkadaşlar.el insaf lütfen .Allah tan korkun.zaten %50 AO gibi zam almadık .yazık günah kardeşim.yazık bitmiş bu ülke .5 sene oku ingilizce bil işini düzgün yap .ne istiyorlar anlamadım ki KÖLE mi olalım.???

Kpt
7 gün önce
Cevapla  CQM teknisyen

Tabi canım yaparlar aynen. Lafa gelince kokpite bık bık yapmayı biliyonuz ama

first officer
6 gün önce
Cevapla  Kpt

Troll alarmi.. Isiniz gucunuz sirket calisanlarini birbirine dusurmek. hicbir kaptan teknisyenleri kucumsemez…. Ucak teknisyen yetenegi ile airworthy kalir kaptan ucurur km yolcularin konfor ve emniyetini saglar.. ve diger tum destek calisanlari bir butun gibi ortak hedef icin ugrasirlar.. Araya girip kirlilik yapmayin klavye trolleri..

Kpt yazan vatandaş!!!
6 gün önce
Cevapla  Kpt

Biz sadece kabine değil haklı olduğumuz zaman hepinize verilecek bir cevabımız vardır sen kafanı yorma kaptan en ufacık bişey de teknik teknik diye tutuşmasını biliyorsunuz bık bık yapan sizlersiniz.

CQM
7 gün önce
Cevapla  CQM teknisyen

Bende 9 yıllık CQM olarak 6 bin gibi rakamlara çalışıyoruz afedersiniz eve gidince yorgunluktan ailemle bile ilgilenemiyorum. 2 tane üniversite okuduk yabacı diller vs. Ucak bakimin her türlü kirli yağlı islerimde ter akıttık. Akitiyoruzda. Sorumluluk larımızı zaten bilen biliyor. Şimdi ordan yönetici ve sendika diyor ki yüzde 30 keselim. hak mi reva mi? Ne yapalim askeri ücrete mi çalışalım? Nerede iyi niyet?

Cqm
7 gün önce
Cevapla  CQM

CQM iki üni yerine lisans alsaydın iyi olurdu

Last edited 7 gün önce by Cqm
CQM
6 gün önce
Cevapla  Cqm

Lisansa ayıracak param olmadı dostum. Ev gecindiriyoruz anca.

UZMAN
6 gün önce
Cevapla  CQM

9 yıl CQM kalınır mI kardeşim, CS olsaydın

Last edited 6 gün önce by UZMAN
C/S
6 gün önce
Cevapla  CQM

Kardes 9 sene cqm kaldıysan sende sıkıntı var demektir, kusura bakma.Yunanistana filan gidip parayi bastirip 10 gunde alaydin lisansini digerleri gibi..

Umutsuz
6 gün önce
Cevapla  CQM

İki üniversite bitir, yabancı dil bil ama Asgari ne demek bilme. Fıkra gibi ülke

TGS
5 gün önce
Cevapla  Umutsuz

Asgari yazmayı bilmeyen adam ingilizce doküman okuyup uçak tamiri mı yapıyor, duy da inanma.2 üniversite okuyacak paran ve zamanın vardı ama SHGM’nin sınavlarına verecek cüzi miktardaki paran ve zamanın yoktu. Ha bi’ de diller vs. yazmış Türkçe hariç her dil var galiba. Adama derler ki; atma Ziyaaa.
Boş yapma, işini yap.
Şu an zor süreçten hepimiz geçiyoruz ama burda ağlaman sana kimsenin acimasini veya yaptırım uygulamasını engellemez.

sidestick
7 gün önce

Tekniğe dokunmasınlar.Kaybedecek hicbir seyimiz yok.Yerde yatanları çürümeye uçanlarida yerde bırakırız.Yöneticiler bunu böyle bilsin.

Abi hallediyorum
7 gün önce
Cevapla  sidestick

Uçağa geç dediklerinde koşa koşa gidersin. Yönetimin savunulacak yanı yok ama, senin gibi boş konuşanlarla da bu işler olmaz. Onu uçurtmam bunu çürütürüm, elindeki yetkiyi askıya alıverirler bakkal gibi ortada dolaşırsın.

sidestick
7 gün önce

Yapsinlar görelim.

İşxcv
7 gün önce

Uçağa gidilir ama işler gerektigi gibi yapılmassa daha büyük sorun çıkar bu iş vicdan işi

Teknik
6 gün önce

Çok merak ediyorum işini prosedüre uygun yapan adamın yetkisini nasıl askıya alabilirler keyfi hadi aldın nereye kadar bakım yapma yetkisi olması için elinde belli sayıda yetkili teknisyenin olması gerekir şirketin bence de gidin bakkallık yapın bu kafayla

Kpt
7 gün önce
Cevapla  sidestick

Aferin yap tabii

THY JOKEY TEKNİK AT BAKIM MÜDÜRİYESİ
7 gün önce

Bayram öncesi öyle bir oyunla böyle bir protokolle insanların bayramının a……koydunuz sizi toprak fln kabul etmez siz jokey klübü bile olamazsınız son dkkaya haber yapmak nedir ya sen merdiven altı çalışan biryermisin bu a…..kodumun çalışması bu zamana kadar belli olmadımı da böyle son dkkaya bırakıyorsun ali cengiz oyunu yapıp ücretsiz izne çkartcaksın herkesi şimdide.çkart elinden geleni ardına koyma işleri aksatıp uçakları şu zor günlerde yatırmayan cs yi s…..ler…

Gariban teknik destek
7 gün önce

Teknisyenler olarak maaşlarda indirim kabul edilemez. Bakım sezonunun yaklaştığı bu süreçte aynı işi yapıp maaşlarda indirime gidilmesi kabul dahi edilemez. Teknisyen ve teknik destek guruplarındaki arkadaşlar maaşlardaki düşmesi durumunda alacağı para asgari ücretlinin aldığı paraya yakın olacaktır ve önümüz kış mevsimi olduğundan doğalgaz elektrik su kira ve mutfak masraflarını karşılamayacak ve mağdur olunacaktır. İndirim isteniyorsa müdürlerden üst yöneticilerden istensin alının teri ile sahada çalışan teknisyenden değil.

Reisin askeri
7 gün önce

Çalışan degilim ama bu thy üst kademe reisin ayağına balta vuruyo .akpartiyi bitirmeye çalışıyorlar resmen .bi düşünün bugün thy çalışanlar 15.20 bin kişi var bunların aileri dostlarını sayarsak 700.800 bin oy yapiyo .secimler yaklaşiyor bu biz akparti için inanki bi yıkım olur .birde başka kuruluşlarda düşün milyonlar yapiyo .burdan sesimi duyarmi bilmem .baskan davayı tek başına sırtlamış başkanımıza sesleniyorum. Lütfen el atın. Bunlar akpartiyi bitirecekler

Rüknettin
6 gün önce
Cevapla  Reisin askeri

THY’ye muhakkak ciddi sayıda FETÖ’cü alındı zamanında. Ve ben ciddi bir FETÖ ihracı hatırlamıyorum. Şirketi ve dolaylı yoldan hükümeti veya ülke zor durumda bırakmak niyetinde olan FETÖ mensuplarının diğer çalışanlara zulmedilmesine ön ayak olması pek tabii mümkün.

Halil
6 gün önce
Cevapla  Reisin askeri

bitirdiler zaten birader

reisin askeri'ne
6 gün önce
Cevapla  Reisin askeri

Kabile reisin, partin ve torpilli tosuncukları ülkeyi de şirketi de bitirdi hala şakşak peşindesin !

Alın Teri 1
6 gün önce

Sahada çalışan teknisyeninki alın teri de ona destek veren ona ortamı sağlayanların terleri ter değil mi? Hepimizin – kaptanından, teknisyenine, uzmanından, çaycısına, en tepeden el alta kadar- bir çarkın dişlisi olduğunu anlamadıkça bu şirketler bir yere varamaz kardeşim. Herkes kendi açısından değerlendiriyor meseleyi ki bir yere kadar bu anlaşılabilir bir durumdur bu, ancak sektör hatta dünya bu kadar zor durumda iken yarın ne olacağını hiç kimse bilmiyorken ve bu gidişle tüm DÜNYA bir ekonomik anlamda sağlam bir krize hazırlanıyorken burada herkes kendinden olmayana sallamakla meşgul.

Alın Teri 2
6 gün önce

Yarın aramızdan sadece bir kişi bile işsiz kaldığında evine ekmek götüremediğinde bu söyledikleriniz aklınıza gelecek mi acaba? Sakın destek oluruz filan hikayesi yazmasın kimse. Önceden işsiz kalan kaç arkadaşınızı arıyorsunuz mesela? Hangi ihtiyacını gideriyorsunuz? Herkes “ben” diyor. “Bana dokunmasınlar da ondan, şundan kessinler.” Bu kafayla ne şirket ne bizler bir adım öteye gidemeyeceğiz belli. Allah sonumuzu hayretsin.

Kçö
7 gün önce

Kçö devam…