THY Rekor Başvuru Aldı!

THY Rekor Başvuru Aldı!

Bu yıl bin 500 kabin memuru alımı yapacak olan Türk Hava Yolları (THY) İngilizce ile beraber ikinci dil olarak, belirlediği 18 dilden birini bilen Türk vatandaşlarının kabin memurluğuna başvurabileceğini verdiği ilanla duyutmuştu. Türk Hava Yolları’nın kabin memuru işe alım ilanına 10 bini aşkın insan başvurdu.

Türk Hava Yolları’nın (THY) İngilizce ile beraber ikinci dil bilen kabin memuru alımıyla ilgili verdiği ilana 10 bini geçen rekor düzeyde başvuru gelirken, bunlar arasında en dikkat çekeni Afrika dili olan Svahili oldu.

Dünyada en çok noktaya uçan havayolu şirketi olan THY, verdiği ilanla İngilizce ile beraber belirttiği 18 dilden birini bilen Türk vatandaşlarının kabin memurluğuna başvurabileceğini duyurmuştu. Bu yıl bin 500 kabin memuru alımı yapacak olan THY’nin, yabancı dil bilmeyen yolcularla iletişimi kolaylaştırmak için aradığı kabin memuru adaylarıyla ilgili verdiği ilan büyük ilgi gördü.

BAŞVURU SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ

THY, uçtuğu ülkeye göre o ülkenin ana dilini bilen en az bir kabin personelini uçuşta görevlendiriyor. İngilizceye ilave olarak Arapça, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca/Malay Dili, Farsça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Korece, Tayca, Svahili, Endonezce, Hintçe, Vietnamca, Felemenkçe dillerinden en az birini bilmenin şart olduğu duyurulan ilana başvurusu sayısı 10 bini geçti.

SADECE MALAYCA BAŞVURUSU YOK

İstenen 18 dil arasında 17 dile başvuru oldu. Bu başvurular arasında en dikkat çeken diller arasında 12 kişi Afrika dillerinden olan Svahilice, 7 kişi Tayca, 5 kişi Vietnamca,106 kişi Japonca,74 kişi Çince, 61 kişinin ise Korece bilmesi dikkat çekti. Ancak 18 dil arasında sadece Malayca başvurusu yapılmadı.

EN ÇOK BAŞVURU ALMANCA DİLİNDEN OLDU

En fazla başvuru ise Almanca diline oldu. Toplam 3 bin 374 kişi Almanca başvurusu yaptı. 2’inci dilden toplam 8 bin 290 başvuru yapıldı. Bin 700 kişi ise ikinci dil seçeneği yapmadan başvurdu. Başvurular değerlendirildikten sonra kabul edilenler alınacakları eğitim sonrası THY uçaklarında kabin memuru olarak yerlerini alacak.

 

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Anonim

Malayca ve Danca biliyorum