THY motor arızası nedeniyle Pekine Divert etti

THY motor arızası nedeniyle Pekine Divert etti

Biraz önce THY’nin TC-JOK isimli A330 uçağı  TK89 ICN-IST seferindeki 2 nolu motorun durması nedeniyle overweight olarak Pekine divert etmek zorunda kaldı. Uçak Seul-İst yapıyordu. Şu anda uçak Pekinde.

Motorda yakıt kaçağı olduğu söyleniyor.

Gelen son bilgilere göre; Daha öncede,ayni motorda yakıt pompasındaki yakıt kaçağı nedeniyle stainer oringler değiştirilmiş. Aynı motor ve aynı kaçak. Bu bakım kalitesindeki eksikliği gösterir.  Geçmiş olsun.

Yapılan Yorum Sayısı (7)

 1. Maşaallah   - Tarih: 18 Ekim 2015 - Saat 13:54   - Cevap Yazın

  Sefa Bey bu ne hız böyle. Teknikte bile bu olayı bir kaç kişi biliyor. Havada motor durmuş doğru haber

  0

  0
 2. Haber ve öznellik ayrılmalı   - Tarih: 18 Ekim 2015 - Saat 17:14   - Cevap Yazın

  Haber yapacağım derken yorum yapmissiniz, haber dediğin öznel değil nesnel olur. Kalitesiz bakimmis ! Aynı arza olmayabilir.

  0

  0
  • Sefa INAN   - Tarih: 18 Ekim 2015 - Saat 19:08   - Cevap Yazın

   Değerli yorumcu size bu konuyu öğretmek isterim. Hem teknik olarak hem de yazı olarak. Haber yapılmış ve bitmiş. Buraya kadar anlamışsınızdır. Haber bittikten sonra iş tekniğe geliyor ve yorumluyorum. Daha önce aynı motorda yapılan işlem tekrarlarsa burada yanlış vardır. Teknik A.Ş nin Süper Bilgili yönetimi hadi-hadi-hadi mantığında acele ile iş yaparken atlanacak olayları bilemiyor. Çünkü acemiler. Bakın bakalım aynı motordaki işlem kimin tarafından yapılmış ve kim tarafından imzalanmış. Bilmem anlatabildim mi .Hala anlamamış olabilirseniz lütfen arayın beni ( Telefonumu arzu ederseniz veririm) Size olayı anlayabileceğiniz şekilde anlatırım.

   0

   0
 3. Anonim   - Tarih: 21 Ekim 2015 - Saat 16:34   - Cevap Yazın

  sefa bey kuşlarınız kaçağın aynı arıza kaynaklı olmadığı konusunda size haber vermedi mi? yada haber verdi de özür dilemeyi kendinize yakıştıramadınız mı?

  0

  0
  • Sefa INAN   - Tarih: 21 Ekim 2015 - Saat 16:37   - Cevap Yazın

   Kuşlarım dediğiniz kişiler sizin gibi normal insanlar. Arıza doğru ise gerisi onun bana yaptığı yorumdur. Önemli olan bu haberin doğruluğudur. Divert etme nedeninin motor kaynaklı olmasıdır.Belkide bana haber veren kişinin teşhisi doğrudur.Ben bilemem.

   0

   0
   • Anonim   - Tarih: 21 Ekim 2015 - Saat 16:44   - Cevap Yazın

    ben bilememem diyorsunuz bakım kalitesiz diye yorum yapıyorsunuz harbiden bir şey bilmiyormuşsunuz

    0

    0
    • Sefa INAN   - Tarih: 21 Ekim 2015 - Saat 16:56   - Cevap Yazın

     Uçak Pekinde ben İstanbul’dayım. Arızanın tekrar aynı yerde olması çok önemli değil. Önemli olan haberin doğruluğu. Uçak henüz Pekinde kapı açmadan haber yapıldı. İşin komik yanı bana laf atanı benim bilememem. Bakın ben Sefa İnan ım. Sizde isminizi lütfetseniz de ben de sizin hakkınızda bilgi sahibi olsam:) Belki de o arızayı ve kalitesiz bakımı siz yaptınız ve fırca yediniz. Buradan isimsiz laf atmaya çalışıyorsunuz. Değil mi ama. Biraz cesaret ve isminizi söylediğinizde işte o zaman hangi arıza ve hangi motorda tartışırız. Yoksa böyle isimsiz ve ne olduğunu bilmediğim bir kişi ile neden tartışayım ki. Hadi bakalım bir cesaret…

     0

     0