THY LOT STRATEJİK İŞBİRLİĞİ İMZALANDI

THY LOT STRATEJİK İŞBİRLİĞİ İMZALANDI

Polish airline LOT signs co-op deal with Turkish Airlines LOT.UL THYAO.IS
13-Aug-2015 14:16:58
WARSAW, Aug 13 (Reuters) – Poland’s state airline LOT LOT.UL said on Thursday that it signed a co-operation deal with Turkish AirlinesTHYAO.IS, which may lead to a joint-venture between the two.
Both airlines are part of the Star Alliance.
“The goal is to create a joint price and product offer so that the passengers could in the end fully benefit from the networks of the two airlines,” LOT said in its statement.
“Ultimately, the deal between LOT and Turkish Airlines is to lead to signing a joint venture agreement
Türk Hava Yolları, Ukrayna’nın Kherson şehrinde ofis açtı. Açılışa Odesa Başkonsolosu Nur Sağman, THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman, Kherson Vali Yardımcısı Valentyna Sıchevaya, THY Kherson Müdürü Dinçer Sayıcı, Kherson Belediye Başkanı Volodymyr Mykolaenko ile Türk işadamları katıldı.
“YENİ UÇUŞ NOKTALARI AÇMAYI PLANLAMAKTAYIZ”

Açılışta konuşan Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman, “Özellikle 2003’ten sonra hizmet, kalite ve ürün anlamında dünya ölçeğinde yükselen Türk Hava Yolları bugün 110 Ülkede uçtuğu 277 nokta ile en çok ülkeye uçan havayolu konumuna gelmiştir. Türk Hava Yolları; uçuş ağında önemli bir yere sahip Ukrayna pazarındaki 22. kuruluş yılında, Ukrayna’ da bulunan en eski ve köklü şirketlerden biri olarak gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Bu kapsamda; hepinizin bildiği üzere Ukrayna’daki beşinci noktamız olan Kherson hattını 15 Ekim 2014’de hizmete açmıştık. Ukrayna’daki büyüme stratejilerimiz doğrultusunda mevcut seferlerimizi artırmayı ve yeni uçuş noktaları açmayı planlamaktayız. Türk Hava Yolları olarak Turkiye-Ukrayna arasindaki dostluğa büyük önem vermekteyiz ve Ukrayna halkı için daima iyi ve kaliteli hizmet sunmaya özen göstermekteyiz. Bu çerçevede İstanbul-Kherson hattının açılmış olması iki ülke arasındaki işbirliği açısından önem arz etmektedir” dedi.

Kherson Müdürü Dinçer Sayıcı ise, “Hâlihazırda Ukrayna’da 5 şehre uçuş gerçekleştirmekteyiz. Uçtuğumuz destinasyonlar ve kargo kapasitesi bakımından Ukrayna’nın en büyük yabancı havayolu şirketi konumundayız. Bu aynı zamanda Ukrayna’ya verdiğimiz önemin de bir göstergesidir. Son olarak geçen sene Ekim ayında Kherson hattımızı açtık ve çok kısa bir zaman içinde de haftalık 4 olan sefer sayımızı 7’ye çıkarttık. Böylelikle; Ukrayna’da önemli bir konuma sahip olan Kherson’un dünya ile olan bağlantısını güçlendirerek şehrin gelişimine ve Ukrayna dahilindeki pozisyonunun güçlenmesine önemli bir katkı sağladığımıza inanıyoruz. Kherson halkının Türk Hava Yolları’na göstermiş olduğu teveccühün bir sonucu olarak Kherson uçuşlarımızın doluluk oranlarının bizleri memnun ettiğini ifade etmek isterim. Bu çerçevede; Türk Hava Yolları’nı tercih eden değerli yolcularımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek için Kherson şehir ofisimizi açmış bulunmaktayız” diye konuştu.

Serhan Türk (DHA)
Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.