THY KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN DUYURU YAPTI

THY KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN DUYURU YAPTI

THY istihdam başkanlığı kısa çalışma ödeneklerinde aksaklık yaşanmaması için THY çalışanlarına duyuru yaptı.

İşte THY’nin yapmış olduğu duyuru;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Nisan ayına dair Kısa Çalışma Ödeneği için ilgili şartları sağlayan bazı çalışma arkadaşlarımızın ödemelerinin, İŞKUR’un sistemlerindeki bilgi uyuşmazlığı nedeni ile geri döndüğü bilgisi alınmıştır. Bu nedenle ad soyadı değişikliği olan çalışanlarımız, Alo 170 hattından İŞKUR’da yer alan adı-soyadı bilgilerini güncellemesi gerekmektedir.

Kısa Çalışma Ödeneğine hak kazanan ve kişisel bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmayan arkadaşlarımızın ödemelerinin en kısa sürede(yaklaşık 1 hafta içinde) İşkur ödeme planları çerçevesinde tamamlanacağı İŞKUR tarafından bildirilmiştir.

Ortaklığımız tarafından yapılacak ödemelerin planlamasında herhangi bir değişiklik olmayıp, 8 Mayıs’ta ödemelerin yapılması planlanmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla.

İstihdam Başkanlığı

Geri

24
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sarkedin

Koskoca şirket boyle Zor bir durumda çalışanlarının maaşını 1 ay idare edemedi şaka gibi

KM

Bu bilgilendirme malidir zaten şirket içine gönderiliyor bunun haber değeri ve başkalarını ilgilendiren kısmı nedir?
Zam alırız haber olur, kar payı, ikramiyemimiz haber olur. Neden? Başka iş kollarının maaşları da bu kadar gündem oluyor mu?
Mesela ben sizin maaşınızın miktarını bilmiyorum merak da etmiyorum.
Siz tarafsızsınız birçok konuda bize destek oluyorsunuz bunun için teşekkür ediyorum fakat sürekli aldığımız her kuruşun haber olması rahatsız edici.
Alışveriş yaptığım kasap manav benim maaşımı öğrenmek zorunda mı?

Yanlış Düşünce

Arkadaşım burada pilot veya kabin memurlarının maaşları ile ilgili hiç haber görmedim. Sendikal zamlar zaten ayan beyan yayınlanıyor.İyileştirmelerde gizli yapılmaz. Sendika sadece pilot ve kabin memuru sendikası değil ki memuruda var.işçisi de. Duyulmaması mümkün değil ki. Aynı şirkette çalışıyoruz. Ayıp bir şey yok ki. . Şirket veya sendika aman başkaları duymasın diye bir çalışmada yapacak değil ki. Sizler Hırsızlık mı yapıyorsunuz ki rahatsız oluyorsunuz. şirket takdir etmiş almışsınız. Şahsen ben THY de çalışıyorum ve ne pilotun nede kabin memurunun maaşını bilmem.

Eğitimci emekli

Banka personelinin şirketi içi yazışmaları aldıkları zam maaş hiç haber olmaz ama THY uzaktan bakanlar bu haberin peşinden koşarlar…Hadi gözünüz aydın kimse doğru dürüst para alamayacak…Mutlu olun ve uzaklaşın artık

Teknik

Hesaba hala gecmedi ödemeler. İskurda asırı yogunluk varmıs.

Unknown

Ptt şubelerinden alabilirsin

Aklımda deli sorukar

Niye 9 gün eksik yatıyor bilen var mı

Özgür vatandaş

9 günü şirket tamamlayacak. 21 gün işkur, 9 gün THY .9 gün SGK primi yatacak.

Kısa çalışma

9 gün SGK şirket ödeyecek 6 gün maaş

Teknik A.Ş Mağdur

Sayın sefa abi benim 9 gün eksik görünüyor diğer yatacak aylar da eksik görünüyor e devlet de bi çok arkadaş böyle sonra demesinler bizim haberimiz yoktu muhatap bulamıyoruz kim çözecek bu sorunları ortak bi sorunumuz bu zaten az alıcaz ama eksik alıcaz bari bunu yapmasınlar onlarca yere sponsor olan firma üç ay maaşınız tam yatacak diyemedi personele bu kadar insan bu mağduriyeti bu kadar çabuk haketmedi onca kar yolcu açıklaması içi boş bir kutuymuş meğer işini alnının akıyla yapan arkadaşlar bunu haketmedi malesef haksız mıyım Sefa abi saygılar selamlar

Mulayim Bey

O eksik dedigin gun 1 ile 8 arasi bos gunun ise unutmaki kisa calisma odenegi 8 inden sonra basliyor. Yani ilk ay ilk 8 gun calissanda calismasanda sirket sana yatiracak. Sefa bey yormak yerine biraz arastirma yapsan iyi olur kardesim. Gecis ayında ilk bir hafta odemesi sirketin,

Mulayim Bey

Birde ilk 8gun icin 1 gun resmi tatil hakki icin odeme toplam 9gun, Bence iskur yerine sirketten almak daha sevindirici olmustur senin icin insallah

Mülayim Bey'e

9 gün işe gelip çalışan ile 1-30 Nisan arası hiç işe gelmeyen aynı ücreti mi alacak? Böyle saçma şey olur mu?

Yanlış

Gönül ister tabi de, istediğinin kaba taslak hesabı 3 ay da sadece Teknik için 450.000.000Tl maliyet (YTL) 🙂
Biraz akılcı olmak lazım isteklerde.

Nefi

Peki sormak istiyorum benimle aynı sicil ve statüde eşit iş günü ise gelmiş birinin işkur gün bildirimi 21 benim 15 kiminin 12 kiminin 10 bu durumda aylık maaş eşitsizliği oluşuyor hepimiz 9 gün ise gelip calismisiz ama totalde aramızda maaş farkı oluşacak burada bir mağduriyet oluşur.eksik kalan günü niye şirket odesin böyle bir zorunlulugu yok çalışılan gün ödeniyor geri kalan işkura bildirilen gün kadar işkur ödemesi format bu. Varsa bir hata anlattiklarimda çıkıp biri bilgilendirme yaparsa seviniriz niye böyle bir farklilik var rakamlarda.

Beyinbedava

Bu kadar zeki adam bu şirkete fazla

Elek altlarına..

Birisi derki maaşı yatan var mı birisi derki bana 14 gün arkadaşa 12 gün yatmış … Sonrada bir arkadaş kalan hepsini şirket yatıracak diye çıkar . Biliyorum burada bu yorumları yapan aramızdaki bir azınlık ama bizlerin sorularımızı soracağımız yer bizleri temsil eden sendikalar derneklerdir. Her ne kadar sarı olsada bir sendikamız , aramızda vasifsizca gezsede bir dernegimiz var… Her soruya editör cevap versin diye artık yalvarırım internetten bile öğrenebileceğiniz bilgileri sormayın .

Nefi

Internetten öğrenebilirmişiz zeka küpüne bakınız zaten ilgili birim sendikadan cevap alamadığı için insanlar buraya yazmış bak bay çok bilen basitçe anlatayım x ve y kişileri olsun X ayın ilk yarısı a gün ise geliyor offa cıkıyor y kisisi ise offunu bitirip ayın ikinci yarısı a gün ise geliyor şirket a günün parasını yatırıyor zaten sıkıntı yok burada geri kalan işkur ödemesi x e fazla yapılırken y kişisine az yapılıyor böyle birşey nasıl oluyor ikisi de aynı iş günü çalışmış ama totalde farklılık var onu sormuş insanlar .

Soru

Kısa Çalışma Ödeneği hesabına yatan varmı?

Thyao

Eksik kalan günleri şirket tamamlayacak mı acaba

Hakediş

Hakediş kısmına nerden bakıyoruz edevlette göremedim yatırılan miktar kaç günlük maaşımız acaba

Teknik AS

Burada yazilanla bize gelen mail farkli. Buradaki yazilan sadece AO ya mi gidiyor anlamadim