THY, İBB heyetini uçağa almadı iddiası!

THY, İBB heyetini uçağa almadı iddiası!

Belgrad Belediyesi’nin düzenlediği belediyecilik fuarına katılmak üzere resmi davetli olarak Sırbistan’a gitmek isteyen İBB heyeti, geç kaldıkları gerekçesiyle THY uçağına alınmadı. Geç kaldıklarını yalanlayan İBB heyeti ise havalimanında oturma eylemine başladı. THY ise İBB heyetinin iddialarına yanıt verdi.

Olay saat 19.30 sularında İstanbul Havalimanı’nda meydana geldi. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a, Belgrad Belediyesi’nin davetlisi olarak gitmek isteyen, aralarında İETT Genel Müdürü Hamdi Alper Kolukısa ile İBB’nin CHP’li Meclis Üyesi Ali Haydar Kahraman’ın da bulunduğu İBB heyeti saat 19.50’de kalkması gereken THY uçağına alınmadı. THY yetkilileri heyete birkaç dakika geciktiklerini söyledi.

Duruma tepki gösteren CHP’li Ali Haydar Kahraman, uçak kapısına belirtilen saatte geldiklerini söyledi. Yaşanan tartışma sonrası 4 kişilik heyet uçağa alınmadı.

Olayı Sözcü’ye anlatan Kahraman, oturma eylemi başlattı.

“KASITLI OLARAK YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Sözcü’ye konuşan CHP’li meclis üyesi Kahraman “Biz saat 16.30’da havalimanına geldik. 19.30’a doğru da uçağa yöneldik, ancak yetkililer saat 19.30 gibi geç kaldığımızı uçağa binemeyeceğimizi söylediler. Bizim gibi 9 yabancı uyruklu yolcu da uçağa alınmadı. Bunun kasıtlı olarak yapıldığını düşünüyoruz” dedi.

Kahraman, İstanbul Havalimanı terminalinde oturma eylemi başlattı. Terminalde yere oturan Kahraman, “THY yetkililieri gerekeni yapana kadar eylemimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

İDDİALARA THY’DEN YANIT

THY’den Sözcü’ye yapılan açıklamada, İBB heyetinin uçağa yaklaşık 9 dakika geç kaldığı, bu nedenle de ilgili kişilerin uçağa alınmadığı belirtildi. (SÖZCÜ)

Geri

8
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
hazmedemeyenler soda içsinler

Thy’nin uçağına iktidar partisinden birileri her zaman olduğu gibi yanlarında şirketten refakatçiler varken de geç kalır mıydı ya da kalsalardı bile uçağı bekletirler miydi bekletmezler miydi? Hala yedikleri farkı ve büyük şehirleri kaybetmeyi hazmedemediler. Hani bir zamanlar seçmenlerin kararlarına saygılı olun diyorlardı ya ne oldu? Ülkeyi ekonomik,sosyal,siyasi mahvettiler. Bu ülke hiçbir zaman ileri gidemeyecek ve bunun da en büyük sebebi hep bu din tüccarı iktidarlar.

tehaye

Aynını akepeliler yapsaydı ne olurdu sorusunun cevabı bu olayı anlamaya yeter. Eskiler hatırlar,vakti zamanında ulaştırma bakanının oğlu ahl’ye geç geldi Paris uçağı taksiden körüğe geri döndürüldü mahdum uçağa bindi gitti dönüşünde onu karşılayan temel ondan uçağı bekletemedikleri için özür diledi. Seçimde yedikleri fark acısını böyle yaparak çıkartacaklarını sanıyor zavallılar…

Melih

Arkadas biride ucaga neden gec kaliyorsunuz diye sormuyor.Koca koca adamlarsiniz ayip be.Insan yarim saat onceden gider.

Hazımsızlar

Zoruna gidenin borusuna hahahaha çocuksunuz. kaybetmeye mahkumsunuz

coban

Cb diyor ya Hani Imamogluna yeni havalimanini actik ben Turk Milleti icin bir deger gormuyorum! sadece yabancilar ve yandaslarina para kazamma alani TURK HAVAYOLU SIRKETLERINE NEREYI VERSEN ZATEN ORADAN PARA KAZANIR ! ULKENIN COGRAFI KONUMU ZATEN MUSAIT…. Calisanindan yolcusuna gunde +2 ekstra zaman kaybi oldu tabi sizler makam aracinizla geldiginiz icin bu zorluklari size yansimaz AMA Allah katinda esit isek hakkimi israf eden ve iki yuzlu kimseye helal etmiyorum !.

Ahmet

Saat 16:30’da hava alanına gelip 19:30’a kadar dış hat kontuarları bulamamışlar mı?

kartal

bunlar olay çıkarmak ve algı yapmak için kasıtlı olarak uçağa geç kalmışlardır

sahin

Dis gucler yada feto parmagi olabilir 😉