THY Genel Kurulu sona erdi

THY Genel Kurulu sona erdi

Türk Hava Yolları Genel Kurul toplantısı sona erdi ve  Genel Yayın Yönetmenimiz Sefa İnan’ın 19 Mart 2016 tarihli yazısında da öngördüğü gibi Temel Kotil’in mevcut pozisyonunu koruduğu kesinleşti. Türk Hava Yolları yönetiminde hiç bir değişiklik olmadı.

 

22:16*Güncellendi 

Değerli Okurlarım

İnanınki eve yeni geldim. Bayağı yorulmuşum. Güzel bir genel kuruldu. Sizlere de sunduğum soruları aynen sordum. Bazılarına şirket sırrı dendi. Bazılarına açıklama getirdiler. Genel kurulda en uzun konuşma Teknik A.Ş nin üvey evlatlığı konusuydu. Sanırım İlker Aycı yazımı okumuş olmalı ki yadırgamadı. Yanlış yaptığını yüzüne de söyledim.

İlker Bey de cevaben haklılık payımın yüksekliğinden bahsederek ben olumlu bakıyorum ama yönetim kuruluna sunacağım dedi. ( Yönetim kurulu üyelerinin yüzlere bakarak) Bende konuşmalarımızın kayda geçtiğini ifade ettiğimde, ben kendi adıma olumlu görüyorum ama son söz Yönetim kurulunda dedi. ( Sanırım yönetim kurulu ezmek istemedi)

Genel kuruldan sonrada ayak üstü sohbetlerimizde yine bu konu açıldı ve bakın ben kendime istemiyorum.Onların onursal başkanıyım.Hakları yendi dedim. İlker Bey ben devamlı hangar dayım bende Tekniğe çok önem veriyorum diye cevapladı. Bende belliiii diye esprili cevap verdim.

İlker Aycı’nın ağzı çok iyi laf yapıyor.Kelimeleri yerinde kullanıyor. Tam bir hatip. Eksi yanı agrasif yapılı olması. Her an kavgaya hazır bir havası var. Benle de bir ara Teknik A.Ş konuus dışında ki bir sorumda tartışmaya başladı. Aslında bende pek normal sayılmam. Bende pek normal sayılamıyacağımdan orta noktada yine barıştık. Ancak yine de THY yönetimini ibra etmedim. Çünkü ibra aşamasında sorduğum sorulara cevap alamamış ve şirket sırrı ifadesi ile karşılaştım. Tatmin olmadığım bir konuda ibra edemezdim ve etmedim de.

Kısaca; Anlaşılmayacak biri değil. Diyaloğa açık. Hovarda yapılı.  Kısa zamanda karar verilecektir. Hayırlısı olsun diyelim. 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
:)
4 yıl önce

Rizelinin biri sevinmis kotilin gitmedigine

Kdt
4 yıl önce

Tgs Alım var mı ?

!!!
4 yıl önce

onun sayesinde işe girenler tabii ki onun yalakalığını yapacaktır normal de o ve hemşehrisi hamdi sayesinde binlerce insan haksız yere işten atıldı hatırlatırım!

Teknik
4 yıl önce

Temel beyin gitmemesine sevindim. Yüzü gülen, destekleyen, pozitif ve yapıcı yöneticiler bir şirketin en büyük sermayesidir.