THY fragmanına Afrika’dan büyük ilgi

THY fragmanına Afrika’dan büyük ilgi

Türk Havayolları (THY), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği işbirliğinde Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde gerçekleştirilen ”Türkiye” temalı turizm çalıştayı büyük ilgi gördü.

Türk ve Güney Afrikalı turizm acenteleri arasında ikili görüşmelerin gerçekleştirildiği çalıştay büyük ilgi gördü.
Çalıştay büyük bir katılımla gerçekleştirilirken, Türkiye–Güney Afrika Turizm ilişkileri ve ikili işbirliği alanları üzerine sunumlar yapıldı.
THY’NİN SPONSOR OLDUĞU FİLMİN FRAGMANI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunu yaptığı  süper kahraman Batman ve Superman’in de yer aldığı fragman ve Turizm Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye tanıtım videoları büyük bir ilgiyle izlendi.

CAN: ”AFRİKA’DAN TÜRKİYE’YE YOĞUN İLGİ VAR”

Londra Kültür ve Tanıtma Ateşesi Ali Selçuk Can, Güney Afrika’da ilk kez bir çalıştay gerçekleştirdiklerini ifade etti. Can, Güney Afrikalı seyahat ve tur operatörlerinin Türkiye’ye çok büyük ilgi gösterdiklerini söyleyerek, ”Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği olarak Güney Afrika’da ilk kez bir çalıştay gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştaya yaklaşık 100 Güney Afrikalı seyahat ve tur operatörü katıldı. Türkiye’ye çok yoğun bir ilgi olduğunu söyleyebilirim. Umarız ki gelişen bir pazar olduğu için ilerleyen yıllarda farklı şehirlerde de çalıştay gerçekleştirmeyi planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İNCE: “3 YIL İÇİNDE YOLCU SAYISINI YÜZDE 20’YE ÇIKARACAĞIZ”

3 yıl içerisinde yolcu sayısını yüzde 20’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Türk Hava Yolları Güney Afrika Satış Müdürü Kenan İnce, ”Bugünkü çalıştay şuana kadar Türkiye ile alakalı bugüne kadar yaptığımız ilk çalıştay. Turizm Müşavirliği ile beraber planladık. Bizim hat olarak Güney Afrika’ya yaklaşık yüzde 10 yolcumuz var. Bu yolcu sayısını arttırmak için Turizm Ateşemiz Selçuk Bey ile görüştük. Nasıl bu sayıyı arttırabiliriz diye. Sonunda bu çalıştayı yapmaya karar verdik. İnşallah 3 yıl içerisinde yolcu sayımızı yüzde 20’ye çıkarmaya çalışacağız. Çünkü Güney Afrika genelde Avrupa’ya yolcu gönderen bir ülke” şeklinde konuştu.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments