THY Başkanı Aycı’dan ‘yandaş atamalara’ ilişkin açıklama

THY Başkanı Aycı’dan ‘yandaş atamalara’ ilişkin açıklama

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’de yapılan iki atamaya yönelik eleştirilere, “CV’leri, çalışma süreleri yetersiz olsa tartışılır ama ortada böyle bir durum yokken aile bağları üzerinden insanları adam asmaca ile değerlendirmek doğru değil” dedi.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak THY’de ‘Özel Kalem Operasyon Müdürlüğü’ne atanırken, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’in oğlu Feyyaz Akben de ‘Yolcu Hizmetleri Müdürlüğü’ne getirildi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı atamalara yönelik gelen eleştirilere “THY’yi yıpratanlara cevabımız şirketimizin vazgeçmediğimiz kadrolarıyla elde ettiği başarıları” yanıtını verdi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Aycı, şunları söyledi:

“Müdür olmaya kıdemi, çalışma süresi kafi iki kişiden bahsediyoruz Nagehan Hanım. CV’leri, çalışma süreleri yetersiz olsa tartışılır ve tartışılmalıdır ama ortada böyle bir durum yokken aile bağları üzerinden insanları adam asmaca ile değerlendirmek doğru değil.

Bunlar üzerinden THY’yi yıpratanlara cevabımız şirketimizin vazgeçmediğimiz kadrolarıyla elde ettiği başarıları. Biz ailesine, ismine değil, ehliyetine, liyakatine, performansına ve emeğine bakıyoruz. Seçimlerimiz yanlış olsa bu sonuçlar gelmezdi.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

37 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Utan biraz be !
10 gün önce

İnsanda ar damarı çatlarsa, utanma, arlanma olmazsa Allah’tan korkmazsa böyle şeyler söyler tabii. Cv’leri ve çalışma süreleri yeterliymişmiş. Masalı bırak da bu şahıslar sıradan vatandaş olsalardı yine de thy’de işe alınıp bu makama gelirler miydi? Ve hangi cv ve çalışma süresinden bahsediyorsun? İkisi de iktidarın adamı ve biri karadenizli. Aileleri de belli thy’ye nasıl girdikleri de. Adamı torpille işe alıp 3-5 ay sonra yurtdışına tayin etmişsin şimdi müdür yapmışsın aileden bilmem neden bahsediyorsun. Kocasının yediği haltlar ortada olan yandaş gazeteciye konuşmak da kolay tabii. Torpil yapanlar,yaptıranlar, böyle tiplere yer açılsın diye binlerce insanı haksız yere işten atanlar, çok insanın ahını… Devamını oku »

Tk kpt
10 gün önce

Onlar atanmazsa ben koltuğumdan olurum desene. Biraz vicdanlı olun 700 müdür nedir? Neredeyse her motora bir müdür düşüyor! Ayıptır ayıp. Kaptanları % 10 maaşla uçurun siz kriz fırsatçıları. Avrupa’da en çok uçuş yapan şirkete bak. Maaşları açıkla. Ayrılmak isteyenleri emekli et, çalışmak isteyen çalışsın. Bu maaş belirsizliğini ortadan kaldırın yeni müdür alacağınıza.

Gazetecilik sanatı
10 gün önce

Nagihan Hanım İlker Bey’e sorulacak soruları sormamıştır, soramaz zaten. Bu nedenle de ‘Şıracı’ muhabbeti olmuş bu.

İlker bey
10 gün önce

Torpile devam yemeye devam bakalım allaha nasıl hesap vericeksiniz

Teknik
10 gün önce

Bal tutan parmağını yalar anladık ta bunlar dirse kadar….

BenimGördüklerim
9 gün önce

En basit yere atanan torpilli yöneticinin bile ilk yaptığı şey eski giden şef,müdür,başkanın vs yerine kendine yeni makam odası, yeni mobilyalar led tv. son sistem bilgisayar vs. yaptırmak sonra personele gözdağı amaçlı gözüne kestirdiği en çok çalışan personele mobbing yapmak, yetkisini düşürmek vs. sonra ne kadar karaktersiz, yalak yalaka varsa onlardan ekip kurmak. torpilli olduğu için üstleri tarafından korunan bu kişiliksizlerin yaptığı tüm hataların, şirkete verdikleri devasa zararların, yolsuzluklarının görmezden gelinmesi ve üstü örtülmesi sağlanır, elalem ne der kaygısıyla devlet destekli oluk oluk para akıtılan şirket bi şekilde kurtarılır ve bu başarı olarak sunulur. Tu suratınıza

Kapsamdışı istihdam edilen personel
10 gün önce

Allah kitap din dümen ile iş yapanların sonu hüsran olacaktır.Şirketi, sadakatçılar, tarikatçılar ve el etek öpenlerle doldurdunuz.Delikanlı olda, cevap verme bari insan kendini bu kadar düşürür mü? 40 seneye yakım thy çalışma hayatımda, o kadar iktidar partisi ve koalisyon partilerini gördüm.Şimdi bakıyorumda, yandaşcılık liyaketsizlik bu kadar olmamıştı.

Oda spreyi
9 gün önce

Nagehân Alçı şu şerefsiz, terbiyesiz, FETÖcü Rasim Kütahyalı’nın edepsiz, çok bilmiş, yandaş karısı değil mi? İlker Aycı ona röportaj vererek kendine yazık etmiş.

Bütün duygularıma tercüman oldun
9 gün önce
Reply to  Oda spreyi

Adamsın

Flight Deck
9 gün önce

Şirketteki her bir uçak motoruna bir müdür düştüğü doğru mu?

Last edited 9 gün önce by Flight Deck
Teknik
7 gün önce
Reply to  Flight Deck

APU dahil, eksik olmasın!!

yazık
9 gün önce

Madem yeterlilikle alakalı yıllardır bu şirkete para kazandıran çalışanlardan 1 kuruş dahi maaş düşürülmesi yapamazsınız.parayı kazandıran bizleriz.yok salgın yok afet böyle şeyler için hazırlıklı olacak koca şirket.hemen öyle personelden kesilmeyecek.1 müdürün maliyeti kaç çalışanı karşılar.ama olmayacak yine çalışandan kesilecek,hatta belirli bir süre sonra işten bile atacaksınız değil mi ? :)) boşa yaşayıp boşa çalışıyoruz…