THY A321 inin Burun İniş takımı İniş anında kırıldı.

THY A321 inin Burun İniş takımı İniş anında kırıldı.

TK1598 Sefer sayılı Frankfurt-İstanbul seferini yapan THY yolcu uçağı, saat 12.25’de İstanbul Havalimanına iniş yaptıktan sonra ön dikmesinin kırılması ve bu kırılma aşamasında burun tekerlerinin yara alması nedeniyle pist ortasında kalmıştır. İlk bilgilere göre 7’si mürettebat, 146 yolcularda  herhangi bir yaralanma ve can kaybı yoktur.
Ayrıntılar geldikçe güncellenecek…
Uçağın  Hard Landing (sert iniş) yaptığı gelen son bilgilerde taramıza iletilenler arasında

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
first officer
4 ay önce

gecmis olsun. Thy’de son 3 ayda 3. pistten cikma. odesa, Nijerya ve simdi de bu. Arada hard landing’ler kuyruk surtmeler girla. Turk sirketleri kendine gelmeli ama pegasus yapsaydi bu kazayi suan tv’ler canli yayindaydi.

Ne oldu şimdi
4 ay önce

İlker aycı hazretleri canımız gülümüz torpille THY’nin başına atanan muhteşem Kartal imam hatibin gülü…
Daha bir hafta önce çıkıp konuşuyordun biz market işletmiyoruz yönetmiyoruz diyordun başka bir şirketin zor anında kazasından sonraaklınca prim yapıyordun o ucuz aklınla ve diyordun biz süpermarket yönetmiyoruz diyordun.Şimdi ne yönetiyorsun bakkal mı???Bak senin sözde yönettiğin şirketin de başına kaza bela vs gelebiliyor Allah büyüklerinden korusun ama üslup adap edep öğretmediler tabi sana Bilal Erdoğan’la Kartal imam hatipte böyle yorumlar yapma bir daha Allah büyüktür unutma.Bir bakarsın marketten bakkala kadar düşmüşsün.Allah tüm havacı emekçi kardeşlerimizi korusun.

Boink
4 ay önce

Normal. Her firtina bir ucak pert

Çalışan
4 ay önce

Geçmiş olsun.

Kpt
4 ay önce

İstanbul daha kar-tipi, fırtına görmedi. Avrupa’daki fırtınalardan birisi olsa facia yaşanacak demek ki. Bir kaç uçak birden….O havalimanı için gerekli uyarılar yapıldı ama…aması çok!

Nature
4 ay önce
Reply to  Kpt

Şu andaki Türkiye gerçeği: “İstedik oldu, bundan sonra hiç kimseyi dinlemeyiz, isteriz yine dediğimiz olur”

THY veya Pegasus
4 ay önce
Reply to  Kpt

O Avrupa meydanlarına o havalarda uçmuyor mu? Problem meydanda mı, şirkette mi, pilotta mı?

Burak
4 ay önce

Otogar ve otobüs işletmeciliği mantalitesi olan hatip güllerini havacılığın stratejik noktalarına yönetici yaparsan herşey olur. inanın ki ülkemin heryanı böyle, galiba tam dibe vurmadan yüzeye çıkamayacağız malesef, bu cumhuriyetin istikbali göklerdedir diyen Atalarımızın kemikleri sızlıyor şuan.

atlas kaptan
4 ay önce

geçmiş olsun

Ucak teknisyeni
4 ay önce

Uçak duruma göre wind shear olmuş malesef dünya da örnekleri var daha once de aynı tip uçağın böyle inişi gözlenmiş

siesta
4 ay önce

Bu olay THY da uçuş ekibi üzerindeki baskının yavaş yavaş ortaya çıkmasıdır. Çalışanlar sinyal veriyor, kazalar geliyorum diyor. Diğer charter firmalarında da benzer sorunlar mevcut, acaba bunları değerlendiren merci var mı? Allah korusun, illa ölümlü bir kaza mı olması gerekiyor sorunların düzelmesi için. Elinizde tüm sıkıntılı bölgelerin daha önce düzeltilmesi yazılmış, çizilmiş, şikayette bulunulmuş örnekleri var. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve şirket sahipleri bir zahmet göreve. Kazalar ben biraz bekleyeyim demiyor.

ziyaretci
4 ay önce

Bu ne yahu ikide bir kaza haberi. Pegasus thy ne oluyor bunlara eğitim sorunu mu var

Ceviz
4 ay önce
Reply to  ziyaretci

Herkesin kafa kumun içinde dışarıda olanları kimse görmüyor, Türk sivil havacılığı felaket durumda. Düzeltme işlemine THY den başlamalı, diğer hava yollarına laf çakmakla düzelmiyor işler. SHGM umarım gözünü bir an önce açıp gerekli kontrol ve düzenlemeleri yapar.