Teşekkürler THY.  “Her şey mükemmel geçti”

Teşekkürler THY.  “Her şey mükemmel geçti”

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer dün yayınladığı köşe yazısında THY’nin Frankfurt – İstanbul uçuşu ile ilgili görüşünü kaleme aldı.

Yapılan Görüş şu şekilde;

Dünyayı sarsan COVID-19 salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri havacılık sektörü oldu. Ülkeler sınırlarını kapattı. İnsanlar evlerine kapandı. Hemen her şey dibe vurdu. Havayolları da uçaklarını pistlere park etti. Salgından THY de etkilendi, diğer ülkelerin havayolları da. Uluslararası havacılık teşkilatı IATA’ya göre, havayollarının 2020 zararı 84.3 milyar doları aşacak.

THY’de 127 ülkeye uçuşlarını salgın nedeniyle 28 Mart’ta durdurmuştu. 4 Haziran’da iç hat uçuşlarını başlatan THY, 18 Haziran’da da Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Danimarka dahil toplam 16 kente uçuşları başlatmıştı. Geçen pazar akşamı bir dostumuz acil bir iş için Frankfurt’tan İstanbul’a geldi. Uçuş önce telefonla konuştuğumuz dostumuz biraz endişeliydi.

Gelince intibalarını sorduk. “Teşekkürler THY” diye başladı söze. “Her şey mükemmel geçti” dedi. Frankfurt Havaalanı terk edilmiş bir görüntüye sahipmiş. Ama yakın saatlerde THY’nin İstanbul ile Sabiha Gökçen ile Ankara’ya üç seferi varmış. “Türkler sayesinde alan canlıydı” diyor ve ekliyor: “Uçaklar da dolu veya doluya yakındı.” Sürekli anons ve uyarılara ilaveten herkes maske ve mesafe kuralına uymuş. Uçağa biniş ve inişlerde arkadan başlayarak sırayla uçağa alıp indirmişler. “Herkes de riayet etti” diyor dostumuz. Uçakta da kapalı bir kese kâğıdında sandviç, su ve meyve suyu vermişler.

İstanbul Havalimanı’nda da sürekli anons ve uyarılarla herkesin maske ve mesafe kuralına uyması hatırlatılmış. “Hele pasaport kontrolü sıraları önündeki genç bir görevlinin yüksek ama tatlı bir dille yaptığı uyarılar takdire şayandı. Kurallara uymama eğiliminde olanları bile hizaya getirdi” dedi dostumuz. Lufthansa’nın iflasın eşiğinden kıl payı döndüğü bir ortamda THY’nin krizden çıkmak için gösterdiği çaba umarız meyvelerini verecektir.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Dev aynası
1 ay önce

Bırakın bu kendimizi dev aynasında görme hastalığını. Yok Türkler geri gelse Almanya batar yok Türkler sayesinde alan canlıydı bilmem ne. Gelsinler geri ellerini tutan mı var? Uçaklar tabii dolu olur 1 euro 7.72 tl ! Hepsi euro arttı diye göbek atıyor daha da artsın Türkiye’de daha çok ev, arsa alalım diye dua ediyorlar !

senior
1 ay önce

Sayin N Colak’tan bu yaziyi daha fantezi ve dramatize dolu sekilde editleyerek mail olarak gondermesini bekliyorum.

Kabin Memuru
1 ay önce
Cevapla  senior

He valla anca mektup antetlesin göndersin. Koltuğundan olmamak için, 3-5 tane daha maaş alabilmek için kadının ağzını bıçak açmıyor. Kabinin kabinliği kalmadı ama iş caka satmaya gelince mangalda kül bırakmıyor kuru hanımefendi…