TEKNİK AŞ DE KORONAVİRÜS TEDİRGİNLİĞİ

TEKNİK AŞ DE KORONAVİRÜS TEDİRGİNLİĞİ

 

Teknik A.Ş Atatürk havalimanı Lastik Atölyesi Atölyesinde çalışan bir teknisyenin babası virüsten şüphelenip karantinaya alınmış. Teknisyen arkadaşımız bu olayı işyerinde söyleyince kendisi ve aynı atölyede birlikte çalıştıkları tüm ekip 14 gün izne çıkarılmış.

Teknisyen kardeşimizin babasına test yapılmış henüz sonucu alınmamış. Babasının kronik zatürresi varmış.

Test sonucu bekleniyor.

Geri

31
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknisyen

Yurtdışından ya da yurt içinden gelen uçaklara ilaçlama yapılıyor. Fakat test yapılmasını biz de istiyoruz. Ciddi mana da herkesin psikolojisi bozuldu, her gün yeni bir duyum geliyor, şu karantina da bu karantina da diye. Yöneticilerimiz okuyorlarsa sizlerden isteğimiz şirketimizde test yapılması. Çalışmaya devam etmemiz için ruh sağlığımızın yerinde olması gerekli. Alınan tedbirler güzel fakat test yapılması elzem.

ali

şunu anlamıyor bizim insanımız. Virus senin vucudunda belli bir sayıya ulaşmadan pozitif göstermesi çok zor.

Sensörlü Sistem

Tuvaletlerdeki el yıkama muslukları ve sıvı sabunluklar havalimanlarındaki gibi sensörlü sisteme geçilip temassız olmalı. Böylelikle virüsün yayılma riskini azaltmış olur şirketimiz.

Tire

milletin yıllık izinlerini eritmişler işte bu bahaneyle

Yıllık izin

9 senedir şirketteyim, hiç yıllık iznim birikmedi. 96 gün iznim var diyenlerin nasıl birikmiş bu kadar izni anlamıyorum.

Tttt

Lüzumsuz tiplerin izni birikmez

MLG

Sorun 96 gün olanlarda değil ki. 20 gün olan garibanında iznini tüketiyosun. Yahu izin demek şirketin işine yaramadıgın zaman hadi bi git gel demek değildir. Şirkette onca uzman var kaç tanesinin izinleri eritilmeye calısılmıs?? Varsa olaganüstü bir durum idari izin verirsin. Hatta ücretsiz izin. Yıllık ücretli izne cıkarmakta şirketin karı nedir burada??

Niyazi Başıbüyük

Lüzumsuz tiplerin izinleri birikmez diyen lüzumsuz kişilik olarak tarihe geçtin

Teknik hat

Ücretsiz izin verseler borçlarımı ödeyemedim diye feryat dersin

Teknik

Çok geçmiş olsun inş iyileşir bir an önce ve test negatif çıkar..

RAT

Atelyeler ve ofisler dezenfekte ediliyor ama hangarlar da dezenfekte ediliyor mu? Hangarların da dezenfekte olması lazım.

B1 CS

Şirket tüm çalışanlarına test yaptırmalı. Bu salgınla mücadelede en önemli aşama tespit aşaması. Günde 2 bin test ile Allah korusun İtalya’dan çok daha kötü bir senaryo olası.

uçarkene

Şirkette saçma bi uygulama daha var sen uçak bkm bşk dezenfektan ver kabiniçi bkm bşk personelibe verme bizim el yıkama ya gitmemiz daha kolaymış. Hangi yolcu gidip iniş takımına değiyor veya rudder a temas ediyor? Şirketteki herkes risk altında bunu ayıramazsın.Alırsın dezenfektan, maske gibi önleyici şeyleri atölye ofis bazında o bölümde kaç kişi varsa personel sayısına göre şefliğine, amirine zimmetlersin onlarda personeline dağıtımı gerçekleştirir. Bu şekilde ayırım yapanda bence görevinden istifa etmeli. Adam salgın hastalığa yakalanıyor amirim, şefim rapora laf söylüyor diyip işe geliyor yanındaki çalışan arkadaşlarınıda enfekte ediyor. Senelik izine çıkarlması olayı şirkette kasada nakit tutmak amaçlı yapılmış olabilir.… Devamını oku »

Teknisyen

Acil olarak Teknik A.Ş yönetiminin karar alması gerekiyor, Yıllık izin düşünecek durumda değiliz arkadaşlar, ben zaten pazartesiden itibaren izine çıkacağımda,buradaki herkes benim için önemli. zorunlu bölümlerde ihtiyaç kadar kalacak kişiler dışında herkes çıkarılmalıdır. Eşimin işi gereği üst düzey sağlık yöneticileriyle birlikte, Tablonun gerçekten karamsar olduğunu söylüyorlar, Evde karantina haricinde hiçbir çözümle bu süreci atlatamayız. Heleki bizim teknik a.ş de okadar kolay yayılırki, en basiti turnikedeki kıyafet çanta bıraktığımız kutuları düşünün, belkide yayılmaya başladı. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Fısıltı

Yurt dışından gelen teknisyenler den de haber var mi

haber....

yalnız zatürenin kroniği olmaz. kronik bronşit ya da koah hastalığı kroniktir. büyük ihtimal virüs zatüresi olabilir çok geçmiş olsun. şifa dilerim.