“Teknik A.Ş dünyanın 7. büyük bakım üssü”

“Teknik A.Ş dünyanın 7. büyük bakım üssü”

Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet Karaman, ‘Dünya üzerinde THY Teknik AŞ’nin kalitesi biliniyor, en az 80 ülkenin ya uçağı ya da parçası bize bakıma geliyor.’ dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet Karaman, “Dünya üzerinde THY Teknik AŞ’nin kalitesi biliniyor, en az 80 ülkenin ya uçağı ya da parçası bize bakıma geliyor.” dedi.

Karaman, asıl görevlerinin THY filosunun bakımını yapmak olduğunu belirterek, filodaki 300 uçakla diğer ülkelerinden gelen uçakların bakımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Geçen yıl 1,2 milyar dolar ciro yaptıklarını ifade eden Karaman, bunun 300 milyon dolarının yurt dışından gelen uçakların bakımından elde edildiğini bildirdi. Karaman, dünyadaki 7’nci büyük uçak bakım merkezi konumunda olduklarını dile getirerek, “İdealimiz, 2023’e kadar dünyada ilk 5’e girmek. Dünya üzerinde THY Teknik AŞ’nin kalitesi biliniyor, en az 80 ülkenin ya uçağı ya da parçası bize bakıma geliyor” dedi.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Saray

olaya bu acidan bakarsak Avrupanin en buyuk adelet sarayida bizde!. peki adeletimiz ne kadar adeletli? bakimlariniz ne kadar kaliteli Ahmet bey?

Tabii ki Teknik A.Ş hangar kapasitesi olarak dünyada sıralamaya girecek büyüklükte bir şirket. Büyüklüğü bu nedenle söylemiş olmalı genel müdür. Teknik A.Ş nin müşterisi olan THY 300 ü aşkın uçağı ve 267 meydana inen filosunun tüm bakım ve arızalarını Teknik A.Ş de yaptırıyor. Gelen paranın çok büyük boyutta olan bölümü THY den gelen para. Teknik A.Ş nin diğer müşteri gelirleri için en büyük kaynak pool ve komponent bakım ve tamirinden geliyor. Bakım olayından çok para kazanılamaz. Büyük MRO lara baktığınızda en büyük gelir motor bakımlarından gelmekte.Büyüklük başka kaliteli bakım yapmak başka şeyler. Genel müdür kaliteli bakım sıralaması yapmamış. Kaliteli bakım… Devamını oku »

tech

Sefa bey yorumunuz???