Talpa’dan Yargıya teşekkür…

Talpa’dan Yargıya teşekkür…

 

5 Şubat 2020’de yaşanan üzücü uçak kazasından sonraki süreçte, Kaptan Pilot Mahmut ASLAN’ın tutuklanması camiamızı derinden üzmüştü. Kaza incelemenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve havacılığımızın emniyet seviyesinin gelmiş olduğu noktadan geriye gitmemesi için yargının bu kararını yeniden değerlendirilmesi yönünde başta TALPA olmak üzere yurt içi ve yurt dışı birçok kesimden çağrılar gelmişti.

 

Bugün aldığımız tutukluluğunun ev hapsi şartıyla kaldırılması haberi hukuk sistemimizin bu konuya verdiği önemin ve uçuş emniyetinin tesisi konusundaki desteğinin işaretidir.

 

Bu vesileyle, devam etmekte olan kaza inceleme çalışmaları, olayın doğrudan ve katkıda bulunan sebeplerini raporla açıklayana kadar, profesyonellikten uzak açıklama ve yorumlardan kaçınılmasının bu sürecin sağlıklı yürütülmesi konusunda büyük önem taşıdığını vurgulamayı görev saymaktayız.

 

Yargı sistemimize camiamız adına teşekkür ederiz.

 

TALPA Yönetim Kurulu

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Atlaszede
3 ay önce

Talpa teşekkür etmiş zaten anca onu yapar. Ne işe yarar Talpa ? Başkan olupta Atlasa geldiğin gün umutla baktık sana. Adaşından farkın yok. Böyle saçma sapan kurumlar için harcanan paraya yazık. Varlığın yokluğun bir

başta talpaymış !!!!! Havasen olmasın o
3 ay önce

Başta Hava-Sen ne Talpa sı ….Ne koşturdu Seçkin Koçak