TALPA Başkanı Ersoy: “Havacılık sektöründe en ön sıralardayız”

TALPA Başkanı Ersoy: “Havacılık sektöründe en ön sıralardayız”

 

SKYWARDS 1. Havacılık ve Teknoloji Zirvesi ‘nde gençlerle bir araya gelen Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Ersoy, Türk havacılık sektörünü değerlendirdi. Ersoy, Türk havacılık sektörünün 2003 yılından bugüne büyük bir ivme kazandığını belirtti.

Beyken Üniversitesi Sivil Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen SKYWARDS 1. Havacılık ve Teknoloji Zirvesi, üniversitenin Hadımköy yerleşkesinde gerçekleşti. Sektörden isimleri, genç pilot adaylarıyla buluşturan zirvede öğrencilere mesleki eğitimler verildi. Zirvenin ilk oturumuna katılan Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Ersoy, havacılık sektörünün Türkiye’de hızlı bir gelişme içinde olduğunu belirtti. Türkiye’nin 2003’ten itibaren havacılık sektöründe çok iyi bir konumda olduğunu ifade eden Ersoy, “Ülkemizde Türk Hava Yolları ve gerekli kurumlar inanılmaz bir ivme kazanmış durumda ve bu giderek artacak. Birçok hava yolu şirketimiz dünya genelinde ön sıralarda yer alıyor. Uçuş kalitesi, hizmet kalitesi, tarifede etkinlik gibi birçok alanda çok iyi pozisyondayız. Bunun daha da ilerlemesi için dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Havacılık bir tutkudur, gençler bunu hissetmeli”

Havacılık ve Pilotaj eğitimi alan gençlere tavsiyelerde de bulunan Ersoy, ” Gençlerin çok iyi araştırma yaparak, tercihlerini doğru belirlemelerini öneriyorum. Çünkü havacılık bir tutku, bir yaşam şeklidir. Bunu kendi içlerinde hissetmeleri lazım. Pilotluk normal bir mesleğin dışında bir meslektir. Bu sektörde bir zaman kavramı yok. Havacılıkta çalışma hiçbir zaman bitmez. Gençlerin bunu bilerek hareket etmeleri gerekir. Biz de dernek olarak bu konularda onları bilgilendirmek için buradayız. Onları ne kadar iyi bilgilendirebilirsek ülkemize de o kadar faydalı olacağımızı biliyoruz” şeklinde konuştu.

Geri

28
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Doğrucu adam

Evet pilotluk, tutkudur , bunu içinizde hissedin demiş . Biz işsiz kalmış pilotlar içimizde hissediyoruz resmen!!!! Batan şirkette kalan maaşlar ve haklarımızla

Lütfen

Allah Aşkına Talpa bir açıklarmısın, Atlas Global pilotları için ne yaptınız?

charter adam

Bu beyefendiler THY tarafından TALPA ya yerleştirildi. Diğer şirketleri görmez, göremezler çünkü emir böyledir. Bu nedenle diğer şirketlere karşı olumlu bir hareket yapmaları da beklenmez. Bence bundan sonra da herhangi bir yerde THY şirketi dışında bir konuşma, toplantı, kermes, yemek vs yapmayın üzerinizde çok sahte duruyor, THY içinde çalıp söyleyin, oynayın bizler duymayalım, üzülüyoruz.

sayın Talpa Başkanı ve ekibi!!!

Sektörün en ön sıralarından atlas nasıl görünüyor, yada atlastan 4 ay maaşını alamayıp, kaptan bolluğu yaşayıp kaptis, naz yapan şirketlerin tutarsız alım politikalarına takılan kaptanlar ne yapıyor nasıl görünüyor başkan,iki elinin arasına başını koy bir düşün biz nerdeyiz sen nerdesin?

Kaptan

Havavilik kanununun cikarilmasi icin ne zaman harekete gecmeyi dusunuyorsunuz?

Lütfen

Onlar kolay işler….çalışıyoruz arkadaşlar… çok yakında…. şaşırdıkmı????

GPS

Haklısınız Afrikalı şirketlerin önündeyiz şimdilik. Ülkemizdeki şişirilmiş havacılıktan memnunsunuz galiba. Güzel olanı da yalandan kimse ölmüyor.

Bedel...

Tepeden tırnaga, namuslu adaletli, etik, cesur yaşamayı seçmedikçe bu ödleklikle düzelmiyecek ülkede hiçbirşey

Boşşşş beleşşş

Boş konuşma be, pilotların hakları için konuş yiyosa…

Sabret

Sıra bir gün onada gelecek,kanarya derneği başkanı değiliz ya.

Xyz

Yazıda, havacılık bir tutku
Yaşam şeklidir!!! Doğru da işsiz bırakılan insanlara da iki lafınız yok mu

Atlas

Atlas ifls verir fişi çeker, binlerce insan işsiz kalır,
Bunlar kendi çalıp kendi oynuyor.

Seeeektör

Bu gibi dernekler ve vakıflar havacılığın THY den ibaret olduğunu sanan THY nin ekiplerinden oluştuğu için sektör kelimesini ağzına alması gereken en son toplumsal örgütlerdir.

Dream

Hayal dünyasından selam yolluyor adamlar kısaca