‘Süpermarket yönetmiyoruz’

‘Süpermarket yönetmiyoruz’

 

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Önce emniyet ve güvenlik, önce kâr ya da büyüme değil. Biz süpermarket yönetmiyoruz. O kafayla büyürsen, başımıza iş getirirsin” dedi

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Önce emniyet ve güvenlik, önce kar ya da büyüme değil, biz süpermarket yönetmiyoruz, bizim yönettiğimiz şirket süpermarket değil, o kafayla yönetemezsin, o kafayla büyüyemezsin, o kafayla büyürsen, başımıza iş getirirsin” dedi.

İlker Aycı, Türkiye Gençlik Vakfı tarafından Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen ‘Genç Yönetici Okulu 2020 Zirvesi’ne katıldı:

İşimiz uçuş emniyeti

İlker Aycı, uçuş emniyetinin önemine işaret ederek, şunları aktardı:
“Bizim işimiz uçuş emniyeti. Bir yerden bir yere giderken bazen bize kızanlar oluyor. ‘Falanca hava yolu indi, THY neden inmedi, falanca hava yolları kalktı, siz neden kalkmadınız, sen neden Trabzon’a inmedin de başka havaalanına indin?’ diyenler oluyor. Bizim işimiz uçuş emniyeti. Önemli olan sizi 1 saat geç götürelim ama sağlam ve emniyetli götürelim. THY ailesi olarak asıl meselemiz bizim gönüllere girmek, kalplere dokunmaktır.”
Ocak ayına güçlü bir başlangıç yaptıklarını, yıla yüzde 10 büyüme ile başladıklarını aktaran Aycı, şunları söyledi:

Güçlü başlangıç

“Hem yolcu sayımız, hem transfer yolcu sayımızdaki hem de kargodaki artışımızla birlikte 2020 yılına çok güçlü başlangıç yaptık. Açıklayacağımız bilançomuzda tüm bu etkilerine şahit olacağız. Büyümek önemli. Her şirket büyümek ve kar etmek ister ama önemli olan biraz da kalplerde edindiğiniz yerdir. THY olarak bunu önemsiyoruz, bunu sağlamlaştırmak isteyen bir anlayışla çalışıyoruz.”

‘Çok önemli bir kâr açıklayacağız’

İlker Aycı, İstanbul Havalimanı’nın yapılması ve taşınması süreçlerine atıfta bulunarak, sürecin sıkıntısız şekilde yürütüldüğünü dile getirdi ve şunları söyledi:

“Bu yıl çok önemli bir kar açıklayacağız. Genelde değişim ve dönüşümlerde şirketler pazar kaybeder, büyük zararlar yaşarken, biz kar açıklamayı yine başaracağız. Güçlü ve önemli bir yılı geride bıraktık. Önemli bir krizi etkiyi bilançomuzda, Boeing’lerden dolayı yaşamıştık ama onlarla da el sıkışarak, tazminat konusunu çözerek geçen yılı dostane kapatmayı başardık. Sadece yolcu taşımada değil, kargoda da dünyada en çok ülkeye ulaşan hava yolu olmayı başardık. Turkish Cargo bugün dünyada yüzde 4.1 pazar payına sahip, dünyada yedinciliğe çıktık, hedefimiz ilk 3. Aslında hedefimiz liderlik ama şimdilik ilk üç, ilk beş diyelim.”

Otoyol hedefi 36 bin 500 km

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Hedeflerimiz büyük. Yakın zamanda bölünmüş yol uzunluğumuzun 36 bin 500 kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Genç Yönetici Okulu 2020 Zirvesi’nde konuşan Turhan, “Bölünmüş yol uzunluğu 17 yıl önce sadece 6 bin 100 kilometreydi, şu an 27 bin 288 kilometre. Yüksek hızlı tren ağımızı 10 bin kilometreye çıkarmayı planlıyoruz, şu an 1300 kilometre. Hayal kurmuyoruz, çünkü bugüne kadar ne dediysek yaptık. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak ulaştırma, denizcilik ve haberleşme hizmetleri için son 17 yılda 757 milyar TL yatırım yaptık” diye konuştu.(m)

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknik

İşe gelince avrupa maaşa gelince afrika

aquarius

biz değil siz süpermarket yönettiğinizi sanıyorsunuz.

Teknik

Keşke süpermarket gibi yönetseniz. Siz yönetemiyorsunuz

Uts

O yüzden mi personelin pazar mesaisini, yakıt ve yol parasını kestiniz. Uçuş emniyeti diyorsun sürekli insanların kafasını meşgul ediyorsun. Bu market yönetme değil de nedir?

Yönetilen yer

Süpermarket değil. SİRK

Bir çalışan

Hele agam herkesle dalga geçiy. Beyim son 5 senede şirkette tad tuz mu bıraktınız? Olanları hiç takip ettin mi, şikayetlere kulak verdin mi? Alınan kararların, ekip planlama davranış ve hatalarının, üst yönetimin baskısının insanlarda yarattığı hoşnutsuzluğu ne kadar emniyetsizliğe neden olduğunu, saçma sapan kazalara davetiye çıkardığını, yüzlerce binlerce kaliteli çalışanını kaybettiğini düşünmedin mi? Uyarılara kulak verdin mi? Salla gitsin yani, yalandan kimse ölmüyor.

1990

Süpermarket yönetmiyoruz diyerek Pegasusu CEO suna mi gönderme yapiyor acaba…Eğer öyleyse çok ayip ediyor yok lafın gelişi söylüyorsa daha da vahim…insan lafının nereye gideceğini tartarak konuşmalı

Taytis

Rakip sirket olarak diyebilir bunda bir ayip yokki

Rakip

Thy nin pegasusu rakip görmesi zaten baştan yanlış.Sen bayrak taşıyıcısın o low cost firma

✈️✈️✈️

Bence süpermarket yönetin. Şirketin içine ettiniz. AKP nin politikası benzeri hep aynı her kurumda . RANT TALAN MAKAM

Kabin Memuru

Bakkal işlet bence, süpermarket büyük senin için. Pegasus bu sene 800milyon dolar kar açıklamazsa gelin yüzüme tükürün. Koskaca şirket anca kendini döndürüyor. Hee biraz daha çalışandan kesersen belki daha fazla girdi sağlarsın şirket hanesine.

Yanlış

Teknik a.s.ye gel, yanında kimse yokken dürüst olan bir kaç Cs ile konuş sen ilker begg, anlatsın sana emniyeti, kaliteyi, atadığın yönetimi, tavırlarını… Baskı ile, tehdit ile, hataların çözümüne uğraşacağına cs ine ceza verip, habire prosedürleri sacma salak şişirip otorite bulgularına cevap yazılıyor, buna sebep olan yönetici musvetelerine dokunulan hiç yok!? Fikir alan yok, kaybedilen adam saatler, boşa çöpe giden malzemeler, ekipmanlar, maddiyata sıkışıp, zihinleri boş beleş şeylerle meskul edilen başta cs ve akabinde non-cs ler in yaptığı çalışmalardan verim, kalite emniyet beklemek en hafif ifade ile ahmaklıktır…. Operasyona gelince: Kaç uçağımız çıktı pistten geçen üç yıl içinde, hani şu… Devamını oku »