Sudan havaalanını; Mısır, BAE ve Türkiye’den uçuşlara yeniden açıyor

Sudan havaalanını; Mısır, BAE ve Türkiye’den uçuşlara yeniden açıyor

Sudan havaalanını Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye’den uçuşları yeniden açıyor

Havacılık otoritelerinin Perşembe günkü açıklamasına göre, Sudan’ın Hartum’daki uluslararası havaalanı, bazı uluslararası yolcu uçuşları için yeniden açıldı.

Devletin resmi ajansı – Sudan Haber’in  dün bildirdiğine göre , havalimanı şimdi Türkiye, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden uçuşa açılacak

Alınan karar sağlık yetkilileri tarafından onaylandı  . Sudan pandemi sürecinde ilk olarak işlerini kapattı ve Nisan ayında sivil hareketi kısıtladı. Hükümet bu hafta başkent Hartum ve çevresindeki tedbirleri hafifletmeye başladı .

Sudan’ın ekonomisi mücadele etmeye devam ettikçe, genişleme geliyor . Enflasyon% 100’ü aştı ve ekonominin bu yıl daralması bekleniyor.

Virüs de yayılmaya devam ediyor, ancak eskisinden daha yavaş. Sudan Haber Ajansı’na göre Sudan bugün 46 yeni vaka kaydetti . Haziran ayında, Worldometer istatistiklerine göre günde 100’den fazla vaka kaydedildi .

Yeniden açılış ülkede anti-virüs önlemlerinin sona ermesini sağlamıyor. Sudan Haber Ajansı’na göre, 14 Temmuz’dan itibaren Sudan vatandaşları da dahil olmak üzere havaalanına gelen tüm ziyaretçiler Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenecek.

Havaalanları açık olduğu için Sudan uçaklarının hava sahasını kullanmasına izin verdikleri için bu ülkelerden gelen uçuşlara izin verilmektedir. Sudan Sivil Havacılık İdaresi Müdürü İbrahim Adlan ajansı , Afrika ve Asya’daki diğer ülkelerdeki Sudan vatandaşlarının ülkelerine geri gönderilmelerine de devam edeceklerini söyledi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör