South African Airways iç hat uçuşlarını da durduruyor!

South African Airways iç hat uçuşlarını da durduruyor!

 

Ulusal taşıyıcı South African Airways (SAA), korona virüsünün yayılmasını engellemek için Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan 21 günlük sınır kapanması kararına uygun olarak bütün yurt içi uçuşlarını Cuma gününden 16 Nisan’a kadar askıya alacağını söyledi.

Pazartesi gecesi televizyonda canlı yayınlanan bir açıklamada Ramaphosa; Güney Afrika’daki tüm insanların evde kalmak zorunda kalacağını ve bu kararın da , kamu ve özel sektördeki sağlık çalışanları, acil durum personeli ve güvenlik hizmetleri sektöründe görev yapan polisler,  trafik görevlileri, askeri sağlık personeli ve askerler gibi insanları kapsamadığını bildirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü 31 Mayıs’a kadar tüm kıtalararası ve Afrika bölgesel uçuşlarının askıya alındığını açıklayan havayolu, “SAA, korona virüsü salgınının yayılış hızını azaltmak ve daha fazla yayılımı önlemek için hükümet tarafından ilan edilen bu ulusal çabayı destekliyor” dedi.

”Ulusal sınırların kapanma kararının uygulanmasından önce seyahat planlarını değiştirmek ve seyahatlerine başlamak isteyen yolculara destek sağlayacağını” diye ekledi SAA.

SAA, 24 Mart ve 26 Mart tarihleri ​​arasında seyahat için ”ilk gelene ilk hizmet” esasına göre   ücretsiz bir seyahat değişikliği olacağını ekledi.

Geçen Aralık ayında Çin’de ortaya çıktıktan sonra hızla dünyaya yayılan korona virüsüne yanıt olarak yapılan uçuş iptalleri, genel olarak bütün havayollarına zarar verecek; ancak SAA, halen devam etmekte olan finansal sorunlar yüzünden 2019 yılı sonlarından uzun süredir iş kurtarma operasyonuna girdikten sonra özellikle savunmasız durumdadır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.