Sharm’da Mahsur Kalan İngilizler Çaresiz

Sharm’da Mahsur Kalan İngilizler Çaresiz

Sharm’da Mahsur Kalan 20,000 İngiliz’i Kurtarmak Operasyonu 10 Gün Sürecek Sharm el-Sheikh’den tüm İngiltere uçuşları iptal edilip, Noel’e kadar tekrar başlamayacağı duyurulunca; kriz aşılıncaya kadar, en azından 20.000 Britanyalı bugün Mısır’da mahsur kalmış durumda.

İngiltere hükümetinin; 224 kişini kaybına neden olan Rus havayolu uçağının muhtemelen bir ISID bombası ile düşmüş olabileceğini belirtmiş olmasının ardından, dün gece uçuş için sıraya girdiğini söyleyen Sarah Cotterill oteline geri gönderildiğini ifade etti. Çare olarak havayolu İngiltere’den Kızıldeniz’e boş olarak uçacak. Yarından itibaren geri kalan turistleri taşıma süresi yaklaşık 10 günü bulacak. Dışişleri Bakanı Philip Hammond; İngiliz yetkililer ve güvenlik ekipmanlarının Sharm’a gönderileceğini, güvenli bir dönüş için, her çantanın taramadan geçirileceğini duyurdu. Bu arada Sharm El Sheikh’de mahsur kalan, şaşkın ve endişeli yolcular evlerine ne zaman döneceklerini bilmek istiyorlar.

Reutes haber ajansının bildirdiğine göre; İngiliz Ulaştırma Bakanı McLoughlin İngilizlerin tahliyesine yarın sabah başlanacağını söyledi.

Etiketler: