Sendika Başkanına Tepkiler Had Safhada

Sendika Başkanına Tepkiler Had Safhada

Sendika Başkanına tepkiler sürüyor… İlk olarak Karabük Haber de yer alan ve ardından AirlineHaber ‘de yayınlanan haberin sonrasında tepkiler artmaya devam ediyor.  Haberimiz için tıklayın.

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci kendine 1 Milyon 500 Bin TL değerinde lüks makam aracı aldı.

Alman otomotiv devi BMW’nin 740 modelini kendine makam aracı olarak tahsis eden sendika genel başkanı Yunus Değirmenci’nin bu tasarrufu geçmiş yıllarda yine sendikacıların lüks makam aracı tutkunluğunu hatırlattı.

Sendika Genel Başkanı Değirmenci’nin ortalama değeri 300 Bin dolar olan BMW 740 serisi yeni makam aracını işçinin nasıl karşılayacağı merak konusu olurken, öte yandan İskenderun, Sakarya, Kocaeli gibi şubelerde ise büyük huzursuzlukların olduğu ve şube başkanlarının görevden alınması için genel merkez kararı alındığı söyleniyor.

Başkana sorulan soruda; 

“AUDI, arıza yapıyordu, yolda kalıyordu” diyen Değirmenci, şunları söyledi: “Oturduk, yönetim kuruluyla konuştuk. Önce, yeni bir Audi’yi sorduk. ‘Kaç lira’ dedik. ‘800 bin’ dediler. ‘Kaç yıl gider’ dedik, ‘4 yıl’ dediler. Sonra BMW’yi sorduk. ‘Fiyatı ne’ dedik, ‘1 milyon 800 bin lira’ dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl’ diye sorduk, ‘10 yıl’ dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım”

Maaşı 50 bin değil, 30 ile 50 bin TL arasıymış!

Aracına özel plaka da yaptıran sendikacı, maaşının 50 bin liraya yükseldiği iddiası için şunları söyledi: “O kadar değil. 30 ile 50 bin lira arası… Oturduk, konuştuk. Bir düzenleme yaptık. Benim yönetim kuruluyla maaşım aynıydı. Arkadaşlar ‘Başkanım, siz bizden daha çok çalışıyorsunuz’ deyince benim maaşım biraz daha artırıldı. Ben Kayseriliyim, tasarrufu iyi bilirim. Sendikamdan herhangi bir temsil gideri ya da benzeri bir harcamada bulunmam.” dedi.

Sözcü Gazetesi’nden Murat Muratoğlu’da bugün konuyu ele alarak tepkilerini kaleme aldı.

Sözcü Gazetesi’nde Murat Muratoğlu’nun çıkan yazısı;

BAS GAZA BAŞKAN

Koskoca sendika başkanının “Audi arıza yapıyordu, yolda kalıyordu” sözlerini okurken gözlerim doldu. Bir an kendimi başkanın yerine koydum. Gitmiyordu Audi’si…

Durdu birdenbire Audi, ova bayır durdu. Nazar mı değdi göklerden, ne? Dah etti, yok. Dahha dedi, gitmez. Audi yığıldı çamura, büyüdü gözleri, büyüdü yürek kadar, örtüldü gözleri örtüldü hep…

★★★

Düşündü, taşındı, ölçtü, biçti… Önce yeni bir Audi sordu. “Kaç lira” dedi, “800 bin”dediler! “Kaç yıl gider” dedi, “4 yıl” dediler!

Sonra BMW’yi sordu. “Fiyatı ne” dedi, “1 milyon 800 bin” dediler. “Kampanya var, 1 milyon 300 bin liraya veririz” diye eklediler. “Ömrü kaç yıl” diye sordu, “10 yıl” dediler.

★★★

Bakın, buraya kadar sustum, içime attım. Sonunda dayanamadım. Dalga mı geçiyorlar yoksa sabır mı sınıyorlar? Nereye gidiyor bu ülke?

Kimse kusura bakmasın ama hem Hak-İşGenel Başkan Yardımcısı olacak hem de Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanlığı’nı yapacak ve dört yıl sonra duracak 800 bin liralık Audi ile dolaşacak! Yakışır mı başkana? Tabii ki 10 yıl gidecek 1 milyon 300 binlik BMW olacak altında!

★★★

İstese Ferrari, Maserati, Rolls Royce alamaz mıydı? Araba satıcısı sert kayaya çarpmıştı. Nitekim kendi de ; “Ben Kayseriliyim tasarrufu iyi bilirim” deyip sırrını açıklamıştı.

Koskoca sendikanın başkanı ne de olsa hesap adamı... Tam 500 bin lira ucuza aldığını söyleyip 40 yıllık fırıncıların görmediği pişkinliği yapmak kolay mı? Kampanyayı yakalamışken iki tane alsaydı!

★★★

Peki, arabayı da kendine mi aldı? Hayır! Sendikaya aldı. Sanki ben bir yerden hatırlıyorum bu lafları! Saray, milletin sarayı… Uçak, milletin uçağı

Yaz kızım; yönetim kuruluyla oturduk konuştuk, başkanımıza BMW marka otomobil alınmasına… Yönetim kuruluyla oturduk konuştuk sendikamızın menfaatleridoğrultusunda yönetim kurulumuzun maaşlarının artırılmasına…

★★★

Maaşının 50 bin lira olduğunu söyleyenlere “30.000-50.000 arası alıyorum” deyip tokat gibi cevabı yapıştırdı. Bu ortamda yeter mi maaşı?

Yani kendi de tam bilmiyor ne aldığını… Bir anlamda amme hizmeti ama önemli olan sevabı…

Sendikanın üyesi olup, asgari ücretle çalışıp ay sonunu getiremeyen işçiler kim bilir ne övünüyordur şimdi…

★★★

Bu paralar sendika üyelerinin alın terlerinin karşılığı… Çocuklarının rızkından keserek ödediği sendika aidatları

Herhalde rahatsız olsalardı ağızlarını açarlardı. İşçiler sesini çıkartmıyorsa isterse gemi alır, kim karışır?

★★★

Çok mütevazı yerli ve milli sendika başkanı kendi hakkında kitap yazdırdı. “Çelik gibi iradesi ve sabrı ile tornacılıktan başlayarakbasamakları ağır ağır, hazmederek çıkmış, bu göreve de bileğinin, emeğinin, yüreğinin hakkıyla geldi” önsözüyle “Bizim Yunus”adıyla bastırıldı.

Kitap, şirketlere, firmalara koli koli dağıtıldı. Çok şükür bugün de başkası adına utanmakbize kaldı!

Geri

153
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Dik duruşa davet!!!

DİK DURUŞA DAVET!!

Hat bakım bekliyor saw baslatsin ,
Saw bekliyor ahl baslatsin ,
Memur diyor teknisyenler hele bir istifa etsin , teknik destek zaten hep hazır…
Beklemeye gerek yok ben Gün veriyorum
29 Ekim Cumhuriyet bayramında sendikadan istifa ediyoruz. EVET arkadaşlar ,
Varmisiniz yokmusunuz?

Teknik Aş yönetimi de desteklesin , şirketimizi bu kan emicilerden kurtaralım..

Aynen

Sendikasız kalalım ama bu arsız haramilere daha fazla emeğimizi sömürtmeyelim. Gerekirse sendika aidatını şirketimize verelim ama bu haramzadeleri daha fazla sırtımızda taşımayalım. Herkes sendikadan istifa edip dayanışma aidatı ödemelidir. Çoğunluğu kaybettiğinde bu utanmazların yetkisi düşecek ve artık üzerimizden şatafat süremeyeceklerdir. Gerekirse 1-2 yıl sendikasız kalalım. Ne kaybederiz?

Hatçı C/S

Hat bakımda ben ve ekip arkadaşlarım destekliyoruz. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın…

Teknik destek

Teknik destek personeliyim kaybedecek birşey yok , destek !! diyince biz akla geliriz

Uçak Bakım Teknisyen

Ucak bakim çalışanları olarak günlerdir toplanıp bunu konuşuyoruz ve burada fazlasıyla destege hazırız. Eğitimsiz insanların eğitimli insanları aptal yerine koymasina izin vermeyeceğiz.29 Ekim tarihinde bizde istifa ediyoruz..

Komponent hodri meydan..

Komponent atölyeleri olarak bizlerde destekliyoruz. 29 Ekim’de bu çile son bulacak inşallah.

Memleketin ilgilileri bilgisiz bilgilileri ilgisiz

Yapısal olarak bizde arayış içindeydik tabiki destekliyoruz bu dik duruşu.
Aklımızla dalga geçen ülkenin milli değerlerini yabancı sermayelere peşkeş cekip bu aşırı giderlerle lüks içinde yaşaması acı verirken böyle bı şahsiyetin bizi temsil etmesi utanç veriyor artık.

İlgisiz kalmamaliyiz artık kendimiz ve ülkemiz adına. Böyle kan emicilere birakmamaliyiz..

Thy tknk

Bize bir whatsup grubu lazım. Bu grupta sadece 1 kişi konuşacak. Herkes grup yöneticisi olacak. Kendisi gibi düşünen,sendikadan istifa edecek olan arkadaşını ekleyecek. Kimse tek kelime etmeyecek. Sayımız yeterli sayıya ulaştığı zaman grubu kuran kişi,oylama yapacak,herkes bir kereye mahsus istediği sendikayı yazacak ve oylama yapılacak. Sendikadan istifa edilip belirlenen sendikaya aynı gün aynı saatlerde geçilecek. ( benim tercihim pazar günüdür,bu tarz olayları hep pazar yapıyolar) En önemli husus ise şu. O GRUPTAKİ HERKES YEK VÜCUT OLMALI. bir kişi işinden olursa 2 3 bin kişi aynı anda ayağa kalkmalı iş bırakmalı. Biz çok uz onlar az beyler. Biz dirayetli ve güçlü… Devamını oku »

Teknisyen

Paramızı yedikleri yetmiyo birde rezil olduk bütün Türkiye ye şirkete. ”herkes bunu başkan seçen,bunu başkan tutan işçi düşünsün diyor”

DİK DURUŞA EVET

Şahsım adına bu duruşa destek vereceğime namusum adına yemin ederim. Çevremdeki bütün arkadaşlarımı da ikna edeceğim. Yeter artık bu soysuzlardan kurtulmamız lazım. Unutmayın arkadaşlar, birlikten kuvvet doğar. 29 Ekim günü hem Cumhuriyetimizi hem de bu sarı sendikadan kurtuluşumuzu kutlayalım..
SAW Revizyon..

Geç olsun güç olmasın

Yıllardır hep geri planda durdum,aman birşey olmasın belki karşı tarafında haklı tarafları olabilir diye düşündüm. Ama sektörde geçirdiğim bu onca yıl ve yaşanan bu son olaylar gösterdi ki arkadaşlar yanılmışım, artik dik durma vakti. Hakkımızı kimseye yedirmeyelim. Bir abiniz, kardeşiniz olarak söylüyorum benim gibi hatanızdan geç dönmeyin erken dönün hakkımızı beraber arayalım. Hepinize çok selamlar dostlar.

Hat

Bende varım! 29 ekimde sendikadan çıkıyorum

Hat

Bende varım!

Saw Revizyon

Bende varım.

A Bakım

Olması gereken bu zaten. A bakım da eminim hazırdır sendikadan istifa etmek için ki a bakımın ciddi bir grup olduğunu düşünüyorum. Kendimce orada herkesten de fikir alırım. Gerekirse bu artık whatapp olur facebook olur bu grubu da kurarım. Şirket de böyle büyük bi girişime zaten ses çıkaramaz şu zamanlarda. Çünkü herkes sendikadan nasıl nefret edildiğini biliyor. Keşke sayın sendika temsilcileri de gelebilse hangara bir kere uğrasalar da ne olup bitiyor öğrenseler.

Domino Etkisi geliyor

SAw Hangarlarda kimle konuşsak sendikanın ahlak dışı tutumundan ve sendikacilik değilde para yeme arzusu ile orda olduklarindan bizlere yapışmış asalak olarak gördüklerinden dem vuruyorlar. herkes kıvılcım bekliyor domino etkisi olacak ’29 ekim İstifaları’ çok konuşulacak.
Gerek şirketimiz adına gerek şirketimizin değerli çalışanları adına hayırlara vesile olacak inşallah.
Tarih boyu kendini sömürenlerden kurtulan her şahsiyet her şirket her parti her devlet hep ivme kazanmıştır bizde öyle olacaz.

29 EKİM DURUŞU

Arkadaşlar 29 Ekim günü bu ve bunun gibi kan emici sülüklere gereken cevabı vermemiz gerekiyor.

Sarı Sendikaya Güle Güle

Yüce dağlar başında mı
Zemherinin kışında mı
Şu gönlümün bir umudu gülüm
Gözlerimin yaşında mı
Kırılsa da kanadımız
Asiye çıksa adımız
Duyan duysun bilen bilsin gülüm
Böyledir bizim sevdamız..

Bir Mühendis

Sendikadan istifa etmeye biz de varız. Farklı birimlerde olduğumuz için belki bizlerin sendikadan memnun olduğumuzu düşünmesinler. Şirkette sesimizi çıkaramıyoruz ama mühendisler olarak bizde 29 ekimde destekçiniziz.

Sakınnn!

Sakın Ha bu ödleklere inanıp istifa falan etmeyin! Aynı gazı 10.0 muhabbetindede yaptılar şimdi atölye önlerinde, kantinlerde aldıkları üç kuruş paralarla kahkahalar atıyorlar

Teknicar

Çıkacaklar bu yorumu beğensin, en azından elimizde sayı olur.

Teknisyen

Sonunda şirketimde bir umut ışığı!!!!
Organize olalım beyler. Yarım kalmasın bu iş.

Teknisyen

Biz dimdik durursak kaptanıda, kabinide, mühendiside yönetimide saygı duyar destek olur. Çünkü çok ama çok HAKLIYIZ.

Dik duruşa davet

Telegram uygulaması yükleyip, uygulama üzerinden gelen davetleri kabul edelim.

Tknk

Biz de elimizden geldigince destek verecegiz. Sahsim olarak calistigim departmanda herkesle konusarak 29 ekimden haberdar edecegim. Saw hat bakım.

Teknisyen

Sefa Abi bu haftaki yazında bu yorumlarda yeşermeye başlayan 29 EKİM DİK DURUŞU hareketini yazına taşımanı rica ederim. Bu bizim daha büyük bir kitleye ulaşmamızı sağlar. Umarım yardımcı olursun. Önümüzde 12 günlük ne kısa ne uzun güzel bir zaman var. Senin yazınlada bu hareketi gerçekleştirmek için güce güç katabiliriz.

KIBB

Çoğunluk varsa bende varım sikinti yok

İstifa edebilirsiniz

Yönetim dahi artık öz çelik işi thy’de görmek istemiyor. 29 ekimde hep birlikte iş yerinden çıkarıyoruz bu sendikayı.

Angarali

Çesitli birimlerden konuştuğum kişilerin hepsi istifa da kararlı. Bizde birim olarak istifa edeceğiz 29 kisiyiz

Teknik Inspector

Sendikasız kalmakta nereden çıktı şimdi? Sendikasız kalınca kesilen ücrette herhangi bir değişiklik olacağını mı sanıyorsunuz? Yoksa sendikaya gitmesin şirkete gitsin düşüncesinde misiniz? Körler sağırlar birbirini ağırlar… Kesinti aynen devam edecek ve paralar şirket üzerinden sendikaya akmaya devam edecek. SAW da yemekhaneyi beğenmeyip gitmedikde ne oldu? Madem ki dik durmak isteniyor, ya karşı sendikaya geçiş yaparsın ya da Hava-Sen gibi yeni bir oluşum başlatırsın. Olay budur ve bu olmalı. Herkesi aklı selim olmaya davet ediyorum.

CENTER OF GRAVİTY

İnsanlar artık başka şirketleri araştırıyor kıyaslama yapıyor bide kendine bakıyor personelin genelinde huzursuzluk var (teknisyen) dışındakiler zaten sıcak ofisimizde oturuyoruz karışan yok eden yok sorumluluk yok mühürleyecegi Bi iş risk yok sürekli yeni belgeler istenmiyor kimsayal içinde çalışmıyor yani ofisteki lerin durumu gayet iyi teknisyenler bakım sürecinin her safhasında akitf olarak varlar ve geçikmelerden drek sorumlular bu insanların moralleri düşmemeli

teknisyen

Ben sana bok demem,
Boklar duyar ar eder.
Bir zerren düşse boka,
Onu da mundar eder.

Tanrı senin hamurunu
Necasetle yoğurmuş,
Anan seni s.ç.r iken
Yanlışlıkla doğurmuş.

Mühendis

Ağır olmuş

Phuket fatihi

Çok duygusal bir çalışma olmuş.

eğitmen

hafif olmuş

Nusret

Malesef insan aklıyla alay eden bu açıklamaları havacılık şube delegesi olarak ve bir teknisyen olarak talihsizlik olarak görüyorum.peki ne yapmali? Bu konuda birlikte hareket etmekten başka çare var mi? Yapilabilecekler konusunda fikri olanlar kendilerini geri çekerse meydan kime kalir? Ve bizi kim yönetir durum ortada. Ben inaniyorum bu konularda cok iyi fikirleri olanlar var fakat sendikal işlere bulaşmak istemiyor dolayisiyla meydan çogunlugu pasifize edilmiş kişilere kalıyor ve bir yaptirim olmuyor.arkadaslar tekrar düşünmekte fayda var en azindan bir araya gelerek konuşarak başlayabiliriz.Selamlar.

Teknisyen

Bende bu şekilde düşünüyorum. Risk almayada öncü olmayada hazırım aslında. Fakat nasıl etki alıcağımı bilmiyorum. Elimden geleni yapmak istiyorum. Fakat ne yapmam gerekir bilmiyorum. Sendikamı kursak.

xxx

Ben artık yokum sayın delegem, üyeliğim son buldu sana verdiğim delege oyuyla elinden geleni yaptın bizler için, daha bunlarlada bunlarla ilgilide konuşacak birşey kalmadı. En kötü sendika sendikasızlıktan iyidir diyerek kötü ye razı olduk yıllarca. Sendikasızlık dahi çelik iş ten iyidir diyorum bugün. Anlarsan bu laf ağırdır sayın başkan.

sendikadan istifa eden teknisyen

Yorumunuz…ben varım oturuma…

Teknisyen

Cenaze işler başkanlıgı gibi bilmem kimin bacanağı öldü diye attığınız mesajlarınızdan sıkıldık!!! Badem bıyıklarınızla din Allah diyerek paraları götürmenizden sıkıldık! Yaptığınız dandik Tislerden sıkıldık!! Baştek baskısı şef baskısı müdür baskısı varken hiç ortalarda yoksunuz bundan daha bi sıkıldık. Ama en önemlisi sizin varlığınızdan sıkıldık. Allah belanızı versinde kurtulalım sizden!

teknisyen'e

Haklısın da her işi Allah’a havale etmekten ne zaman vazgeçeceksiniz? Allah ‘size diğerlerinden farklı olarak akıl verdim iyi yönde kullanın yoksa üstünüze pislik yağdırırım’ buyuruyor ve sizlere de akıl vermiş iyi yönde kullanın,hakkınızı,paranızı yedirmeyin,birlik olun,tepki verin yoksa boşuna beddua edip de ağlamayın,yağdırdığı pislik içinde beraberce yüzün…

Teknisyen

Bir yere havale etmıyorum ben dostum. Sadece küfür edicem de etmeyim hani onu diyim dedim. Yoksa farkındayız artık Allaha havale ettikçe bu bademler goturuyor.

SAW

Yunusum değirmen hep sana öğütüyor heralde, nereden geliyor bu değirmenin suyu tabiki çalışandan… Allah burnunuzdan fitil fitil getirsin İnşallah, çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın hakkımı helal etmiyorum sizin gibi müslüman görünümlü şeytanlara… Beni temsil etmeyen sendika hakkımı savunmaz zaten…

Sendikacı arif

G…tn yiyorsa gelsene sevgili Başkan İstanbul havalimanı bodrum kat hat bakım ofisine de o arabanı bi yerlerine monte edelim ha yanına sendikacı Arif le Yavuzu da al o iki kansızı da arada kaynatalım topluca kurtulalım sizden

Mehmet

Ferhanı unutmuşsun

Sarı laleler

Haram zehir zıkkım olsun.1 kuruş hakkım varsa o arabada, trafik kazalarından haberlerin gelir inşallah.

SENDIKA iptal

varmi 1000 kisi istifa edecek kadar yürekli Hadi bu yorumu paylaşın 1000 begeni bekliyorum ayin 31 inde guzel bir mesal olarak -1000 uye sayisi var mi delikanlı yoksa herkes Klavyeden öten kus turlerinden mi ???

Bay2

Siyasal islamcı hırsız köpekler sürüsünün bir uzantısı.

Mağdur atölye çalışanı

Bizdaha 400 kişi 10.1 ve tazminat davasında birlik olamadık tüm haklarımızı gaspedip üstüne %10 da kesinti yapıp 2 milyonun üstüne çöktüler göz göre göre. Şimdi herkes pişman ama geçti artık. Biz hakediyoruz bunu. Korkağın, ödleğin tekiyiz. Daha çok binecekler bize.