Sendika Aidatı Almama Sırası Özçelik İş’te…

Sendika Aidatı Almama Sırası Özçelik İş’te…

 

Sevgili okurlarımız;

Bu haftaki köşe yazımda belirttiğim üzere sendikaların kriz müddetince aidat almamalarını aşağıdaki paragrafta  önermiştim. (Tıklayın) 

Hava-İş’in ayda 5 Milyon, TL Özçelik İş’in ise ayda 1,5 Milyon TL civarında aidat aldığını tahmin ediyorum. Bu iki sendikaya da tavsiyem kriz bitene kadar aidat almamaları olacak. Geçen hafta yazdığım, “Taşın altına elinizi birlikte koymalısınız” sözümü sendika ve işveren içinde kullanmıştım.

Bu temennime ilk cevap Hava-İş den geldi ve 3 ay müddetce aidat almayacağını belirten bir bildiri yayınladı. Sırada Özçelik İş var. Aynı hassasiyeti göstereceklerinden eminim

Hava İş’in üyelerine yönelik bildirisi aşağıdadır. 

 

Değerli Üyelerimiz,

Hava-İş Sendika Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar uyarınca;

İşverenin Kısa Çalışma Ödeneği programına başvurması ile siz değerli üyelerimizden, 2020 yılı Nisan – Mayıs – Haziran aylarına mahsus olmak üzere, sendika üyelik aidatı alınmaması yönünde karar alınmıştır.

Bu noktada, 2020 yılı Nisan-Mayıs-Haziran aylarında tahakkuk edecek olan maaşlardan, aidat kesintisi yapılmaması yönünde kararımız işverene gönderilecektir.

Yaşanan bu olağanüstü dönemi;  Hava-İş ailesi olarak siz değerli üyelerimiz ile birlikte sağlıklı bir şekilde atlatarak, omuz omuza vereceğimiz nice güzel günlere ulaşmak dileğiyle.

Hava-İş Sendikası Yönetim Kurulu

Geri

25
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Öz teknik

Özçelik iş sendikası bu zor günlerde kriz bitene kadar üyelere 2000 tl üstü nakdi yardım etmeye çağırıyoruruz.bir işe yarayacaksa ve milletin ahını hafifletme adına bu yardıma hemen başlamalıdır.Bu kısa ömür dünya gününde yardımlaşma,sendikanın günahlarını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Öz teknik

Teknik çalışanları olarak sendikaya, çalışanlara nakdi yardım edilmesi için baskı yapalım.herkesin borcu,kredisi,ve çoluk çocuğuna bakmakma derdi var,sendikanın artık somut adım atmalıdır.sendika temsilcileri ve yöneticileri artık üyelerine sahip çıksın.

Var

Celik iş boş bir mail atmış. Utanmadan şu süreçte bide aidat mı alacak? Aidatı geçtim üyelere yardım bile yapması gerekiyor

B kapisi

Nerede. Kan emiciler.Kötü gün demezler.

Teknikkk1

Baskanımızın BMW sinin masrafları var muayene zamanı gelmıstır para lazım sendıkaya

borusan oto

hacım bmw’nin periyodik bakımları geldi kusura bakmayın

Yorgun

Arkadaşlar ne aidat almaması sendikanın o kadar gider kalemi var 1 ay aidat alamazsak ne yaparlar ne ederler. Aidat alamayıp devlete bile başvurur bunlar mağduruz zarardayiz diye

ncs

yanlarında taşıdıkları tosunların kabul edeceğini sanmıyorum, çatır çatır alırlar

Bmw cok yakar

Malesef bu kan emici sendikanin boyke karar alacagini sanmam. Malum Bmw sine yakit lazim agamizin.Sendika tasin altina elini ne zaman sokmus ki simdi soksun.. He belki bmwsine az biner agam oda korkusundan.Malum olunce hesap var.

Jettison

Almaya devam etseler tepkimizi koyup birşeyler yapabileceğiz sanki arkadaşlar bunu onlar da çok iyi biliyor biz yularimizi çoktan teslim ettik adamlara komik olmayın sefa abiye üzülüyorum ben adam hala sesimiz olmaya çalışıyor .

Yok ya nerede

Hatta şu şu nedenlerle alacağız dese inanın ki şu anki yönetimdeki zatlar savunmak için canla başla çalışır. İnşallah yanılırım utandırırlar beni ama zor