SEKTÖRÜN ZAYIF HALKASI ONUR AIR ÜCRETSİZ İZİN UYGULAMASINA GEÇTİ

SEKTÖRÜN ZAYIF HALKASI ONUR AIR ÜCRETSİZ İZİN UYGULAMASINA GEÇTİ

Sektörün zayıf halkası Onur Air’de ise tam bir işçi kıyımı yaşanıyor. Onur Air çalışanlarından gelen bilgiye göre 15 Nisana kadar ofislerini kapatma kararı alan şirket, başta uçuş ekipleri olmak üzere çalışanlarının büyük bir kısmını haziran ortasına kadar ücretsiz izne gönderdi. Ücretsiz izne çıkartmadıklarına ise asgari ücret vereceği söylenmekte.

İş yerinde bir yılını dolduranlardan yıllık izinlerini zorunlu olarak kullanmaları, doldurmamış olanlardan ise ücretsiz izin almaları isteniyor

Şubat ayına ait maaşlarını hala alamadıklarını belirten çalışanlar, ödemelerine dair yönetimden bir bilgi alamadıklarını iletiyorlar.

Bildiğiniz üzere Onur Air Suudi Arabistan,Mısır ve Antalya’dan sefer yapmaktaydı. Ancak son günlerdeki krizin Onur Air i pas geçmesi düşünülemez.

Şirkette hala çalışmaya devam eden az sayıda çalışan kesim, uçaklarda eldiven ve maske kullanabildiklerini, kişisel dezenfekte malzemelerinin olduğunu fakat uçak içinin uçuş sonraları dezenfekte edilmediğini belirtiyorlar.

Atlas Global’in iflası sonrası Onur Air’inde aynı duruma düşmesi an meselesi. Tabii ki böyle bir durumda Patronlar  kendilerini bir şekilde kurtarmakta ve fatura işsiz kalan çalışanlara kesilmektedir.

 

 

Geri

98
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Babek Zencani

Atlasglobal İstanbul havalimanının yüksek maliyetleri nedeniyle uçuşlarını durudurduğu günün ertesi onurair ceosu neredeyse hiç kullanmadıkları halde yalakalık yapmak için yeni havalimanını övmüştü..Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner!

Onur

Yalama işinde üstüne yoktur

Mö Hadi Yalan de

Onur Air gibi bir markanın kendine çeki düzen vermesi,eskilerden kim varsa kangren olan uzuvları artık fazla gecikmeden kesmesi gerek.Neden derseniz? Yıllardır E-P ,M-Ö ve onlara bağlı olan kim varsa artık o kişileri temizlemesi gerek. Şirket içerisinde yapılan ahlaksızlıklar diz boyu olmuş gidiyor. Cankut beyin hiç bir şeyden haberi yok.Kim ne derse ona inanıyor,kısacası denize düşen yılana sarılıyor. Bence bu corona virüs olayı onur air in yeniden toparlanmasına ve kangren olan uzuvlarını kesilmesine yardımcı olacak.Ayrıca size bir bilgi veriyim de biraz gülün:) MÖ zen II Pilot alımlarında İngilizce yeterlilik testi istedi? :)) Bu testi isteyen Mö THY’nin açmış olduğu Simulator eğitmeni… Devamını oku »

OHY

Böyle bir olumsuzluk umarim çabuk atlatılır.Olan E.P olur.Saltanat biter.

Pek bir satıcı

Ercan Ağanız cevap vermiyor mu ?

Soyadı

Nediyor? P… aynen öyle.

Kırk ayak

Eski eşi çok hanım efendi ve iyi birisiydi.Geçen aylar da şirketi basmış daha sonra Pee yi boşamış. Ya bu Planlamacı da ne varda onu bir türlü bırakamıyor anlamıyorum? O planlamacı eskiden E Sayın kapta’nın sevgilisiydi Ne ara P satıcının oldu? 🙂 Ama planlamacı da işi biliyor bence 🙂 Erican ağanın maaş gitti,yakın da ona da tekmeyi vurur.:) Cankut bey oku oku da şirketin de neler dönüyor ne ahlaksızlıklar yapılıyor gör…

Eğitim Şart!

Bunların hepsi böyle mözende bakmanı şef yaptı sonra müdür yaptı olmayan title cıkardı boş işler koor.mdrü oldu, acaba neden bu kadar kendini yırttı bir düşünün?

Sadede geldikmi

Simdi ne oldu arkadaslar burnunuzdan kıl aldirmıyordunuz;yok o sirketten ayrildi almam yok bu sunu yapti almam falan filan yalanciktan assesmentler havalar bir milyon ;simdi geldikmi sadede ozellikle yonetici tayfa arkadaslar ne oldu patron sizede verdimi 2500 TL hadi idare edin dedimi;demekki neymis ne oldum demiyeceksin ne olacagim diyeceksin.ATLAS yoneticileri ornek olsun hepsi kapinizdaydi.
Bunlari gozunuz artik gorsun sirketin sahibi gibi davranmaktan vazgecin isterseniz ne dersiniz.

Onur Air değil yönetim kötü

O yöneticilere asgari ücret bile fazla.500 tl aylık yeter.

KORONA

Bas koordinator E.P da evdenmi calisacak acaba ofisinde calismayi sever malum.

Planlamama

Ebru ile beraber dosya üstünde uygulamalı çalışacaklarmış :))))))

Bilirkişi

Mözenle bakman da aynı şekilde çalışıyor:)

Wolf

Ne güzel demişsin.

Yorum

Ne kadar aşağılık olunabilirse o kadar aşağılıksınız. Ayrıca eleştirdiğin adamın titleını bile bilmiyorsun.

:))))

Aaahhhaaa E… cevap verdi :))) Title titttleee diyor ya 🙂

Gün göremedi

O değil de Mus Güngördü sanırım GÜN göremedi…Sen gel Business dan Airline ahkam kes. etme bulma Dünyası. Sanki seni oraya iş yap diye oraya getirdiler emir eri Ramazan. Herkes niye seni oraya getirdiklerini biliyor. Davul elinde ama tokmak ağa babanın elin de . Aydın’ı satan seni her türlü satar. Ayrıca Pek bir satıcı olan şahsiyet emekli oldu ama hala ama hala şirketin yakasından bir türlü düşmüyor. Ne koltukmuş be Arkadaş. Gerçi E oradayken bir yere gitmez.:))

Hoppp

Hee birileri resmen yonetiyor onuda iki kisi elele vermis

On time

Yönetim bu fırsatları hiç kaçırmaz yıllarca çalışanının haklarını gasp edip kendilerine uçak aldılar şimdi her şey ellerinde patlayacak

Kaptan

Anırair her zaman çalışanına ihanet etmiştir.
Tüm yöneticilerini de arkadaşlarına ihanet edebilecek seviyesiz insanlardan seçer.
MÖ, EP, TB, BT, EK, AK şerefsizini, katilini bile kullandılar.
Bücür Nedim en tehlikelisi.
Diğer küçük şerefsizleri saymayayım.
Yöneticilerde, çalışanlara atlamakta meşhurdurlar.
Rezillik hiç önemli değildir.
Beter olsunlar.
Çalışanlara çok acıyorum.

Kaptan

M.K zeri unutmuşsun.Saman altından şu goturennnn

E.P

İblisin başı Peksatıcı, kuyruğu M G.

Onur Air değil yönetim kötü

Onur Air Türkiyenin en büyük özel havayoluydu thy den sonra.Yıllarımı verdim,nice arkadaşlarımı orta kademe yönetimine muhalif diye,yanlışları dile getirdi diye alçakça bahanelerle işten çıkardılar,yüzümüze gülüp arkada kuyu kazıyan n.çimn g.çmn, g.tzn,tblt,ykry insanları linç ettiler,koltukları için,bir yerlere gelmek için,Allahın sopası yok,alsınlar bakim,koltuk karın doyuruyor mu görsünler.Onur Air sahnesinin perdesi kapanmak üzeredir.İnanın hepsi alınan ahların bedduların yenilen hakların,yönetemeyenlerin yüzündendir olanlar.Yöneticilerin hiçbirine zerre acımıyorum, acıdığım teknik ve gariban km larıdır.Ben mi? O kadar mutluyum ki bu beceriksiz,iki yüzlü,çok bilmişlerle birlikte çalışmadığım için.Onlar her türlü pisliğe layık.Bari insanların hakkı olan parasını yatırın,bu mu sizin insanlığınız.

Wolf

Haklısın kardeşim

Onur

Zayıf değil, türk havacılığının çürümüş halkası.

cisim

sana ne lan kertenezi hadi dışarda otla.

Vurguncular

Umarım bu virüs özellikle kokpit eğitimde M.Ö ve B.A saltanatıda bitirir..Önce içindeki virüsleri temizle onurair!

Resmen Fazia

Onlar alanlarında uzman yalakalardır şirket yıkılır yine ayakta kalırlar:)))

Tam isabet

Bunlar değilmiydi Atlas tan istifanızı verin gelin diyerek başlatacağına söz verdikleri kaptanları yüz üstü bırakanlar.

Omurgalı

Eski uçuş işl gmy. Şimdiki Eğitim Başkanı olan şahıs zamanında bütün ekibini yönetimle karşı karşıya getirdi. Ekipteki Onurlu düzgün insanların hepsi istifa edip gittiler bir tek o kaldı birde utanmadan arkalarından iftiralar attı.Kendi yerini sağlamlaştırmak için yapmadığı şey kalmadı ama onlar şimdilik kalsın konumuz bu değil.

Omurgalıya

Muhteşem değerlendirme kardeşim.

Wisdom

Bu Möö teoyu öyle bir kafaya aldı ki hem arkasından konusup dalga geciyor hemde her istediğini yaptırıyor. Zavallı teo arkanda çevirilen oyunların farkında değilsin,iyi uykular!